Skočiť na obsah

Čo by ste robili, keby ste sa ocitli v 17. storočí?


Sniper

Odporúčané príspevky

Predstavte si, že niekto má stroj času a nejakým nedopatrením sa na pár dní (že to bude pár dní vy o tom neviete) ocitnete niekde v 17 storočí. Napr. aj neďaleko mesta v ktorom teraz bývate. Ono však bude úplne inak vyzerať ako teraz, možno len niekoľko historických pamiatok vám ho bude pripomínať zo súčastnosti (Trenčiansky hrad by som mal spoznať). Budete musieť rátať s tým že mobil vám bude nanič. Zavolať na políciu alebo nejaký úrad nebude pripadať do úvahy. Môžete ísť na nejaký obecný úrad ale rátajte že ak tam pôjdete v oblečení z 21 storočia tak vás zavrú za kacírstvo. Reč ktorou sa budete musieť dorozumievať bude iná a slovenčinu bude len pripomínať (možno). Politická situácia vinou tureckých nájazdov nebude príliš stabilná a budete si musieť dávať pozor aj na to k akému náboženstvu sa priznáte. Stravovacie návyky budú tiež trochu iné. Takže boj o prežitie sa začína :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 76
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • RoSo

    12

  • gh0strider

    8

  • Sniper

    7

  • game

    7

Top prispievatelia v tejto téme

No však práve :lol:

 

Myslím že prvé by bolo dobré schovať svoje šaty a zaobstarať si nejaké aké sa nosili v 17 storočí. Takže koženú bundu dole, rifle dole a zaobstarať si nejakú vrecovinu alebo plátno na košelu a gate. Kde a ako?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som strasne prehany futurista......uz teraz veci co pouzivame sa mi zdaju stare..........Nemam predstavu, ze co by som robil v tej dobe.......asi by som sa zblaznil a zavreli by ma dakam, kde by so mnou robili dajake pokusy..co ja viem? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

páni to by bolo super :lol:

 

co by som robila?...ehm..zivila by som sa na jarmokoch predpovedaním buducnosti..

alebo by som si otvorila prvý stánok s hranolkami v Rakusko-Uhorsku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podla toho kde by ma to vyplulo.. skusal by som si na okoloiducich dedincanoch prislusne historicke jazyky -

 

v Svatej Risi Rimskej Naroda Nemeckeho :

"Were diu wereld alle min!" a "Sesturme, sesturme! .. "

 

vo Francii :

"fraternitee, egalitee, .. oil, oil! "

 

v Rakusko-Uhorsku :

"Szabad kernem kyszasony?" a "szepebb, szepebb .. kertemben! "

 

:lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

midGet,

 

k tomu Manhattanu - ako by si sa tam dostal? Lietadlá neboli a s vtedajšími loďami to muselo riadne hádzať.

To by bola morská nemoc veľká ako prasa :lol: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som si istý ale tuším v tej dobe tam boli len močiare :lol:

sak o to nejde co tam bolo, ale oto aku by to malo teraz hodnotu, 100x100 metrov, pfff, tazke prachy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nj, tvoje pravnucata by sa po 300 rokoch nabalili ...

 

ty by si im zatial cvachtajuc v gumakoch, odhanajuc komare pripravoval podu "pod nohami" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

midGet

 

nemyslím si, že by si si ten pozemok dlho užíval. V nejakej bitke oň by ti skôr či neskôr rozčesli hlavu tomahawkom či mušketou.

 

dollphinka

 

asi by si skončila s veľkým šarlátovým písmenom na hrudi, prinajmenšom by ťa pokladali za šialenú. Spoločenské pomery boli úplne iné než sú dnes, takže ak by si sa preháňala na koni bez spoločnosti manžela, spočítali by ti to.

 

 

Ja by som sa v tej dobe snažil vyhnúť infekcii, liečili by mi ju pílkou a dlátom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale coby, ved som clovek z buducnosti, by som nieco na tie ich tomahawky vymyslel :lol:

 

a neberte mi radost z vlastnenia takej pody prosim :) aj tak by som ju udrzal, zubami nechtami pre mojich potomkov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale coby, ved som clovek z buducnosti, by som nieco na tie ich tomahawky vymyslel :lol:

 

no... pre každý prípad nosiť so sebou prilbu ... a minimum zopár krabičiek so zápalkami a nožík á la McGywer ... :) čo keď sa zrazu ocitneme v nejakom úplne nemožnom storočí :)

to len tak pre začiatok ... ako tak sledujem vaše predstavy, cestu do minulosti tak či tak začneme nejakým zločinom ... minimum si musíme ukradnúť vhodný odev .... ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo

niekto by tu barieru urciteho druhu spravania prelomit musel :lol: ... a bola by som to ja, velka dollphinka ... :)

jednoducho tak by som si predstavovala pohodickovy bezstarostny zivot....aj dnes :) kone, otvorena priroda....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto ma privádza na jednu myšlienku. Vy, ako ľudia z budúcnosti, s najnovšími poznatkami a plní vedomostí, pokúšali by ste sa zmeniť okolie nejakým terajším vynálezom, alebo by ste minulosť vôbec neovplyvňovali?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm... mala som jedno obdobie, keď som sa touto otázkou dosť zaoberala.... myslím, že každý z nás by sa snažil nejakým spôsobom ovplyvniť a zmeniť svoje prostredie a využiť svoje poznatky ... jedine nejaký zarytý staromilec by hádam odolal ...

ale s akým úspechom... možno by sme skončili urýchlene na nejakej hranici ako bosoráci ... :lol:

alebo aj nie.... vývoj napriek stredovekým praktikám napredoval.... :)

a vieme, či sa niečo podobné už neudialo ? :) v dejinách sa vyskytuje zopár vyčnievajúcich ľudí ... ;)

neukameňujte ma, ale mne sa tam rozhodne hodia ľudia ako Roger Bacon, Leonardo da Vinci, Nicola Tesla ... a to sú len tí najviditeľnejší ... ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov