Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

Dnes sa mi stalo, ze som rano o siedmej lezal v posteli. Vypil som kavu, pozrel som z kuchynskeho okna, vonku fukal vietor, vratil som sa do izby, vybral som zo skrine ruksak, hodil som don fotoaparat, v kuchyni som si namastil tri krajce chleba so syrom, nakrajal som si na to salamu, hodil do sacka, sacok do ruksaku, tiez flasu vody, obliekol som sa, aj cepicku som si zobral, vysiel som von, nastartoval som auto, za pol hodiny som zaparkoval na Strbskom Plese, na Popradskom som si dal kapustnicu a kavu, o jedenastej som bol na Ostrve, zo sedla ma skoro odfukol vietor, urobil som fotku, potiahol som si z fajky, zisiel som naspat na Popradske, vypil som tretiu kavu a kofolu, zisiel som na Strbske, tam som si dal jeleni gulas, zaplatil som 5,50 za parkovisko, nastartoval som auto a som doma. Inak nic.

P9240115.thumb.jpg.0a4fb45c484f4f297e3c2614dd9f48fb.jpg

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takému chlebíčku sa u nás hovorí - klamali sa tým malé deti, ktoré čakali, čo oco a mama vytiahnu z toho batohu: doniesli sme vám niečo, čo videli vtáčiky :)

gratulujem deadovi k skvelému výberu tatranskej ponuky v reštauráciách :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cestovali sme s Flinstonom dosť plným vlakom z LM do BA, mali sme miestenky. Už pri nástupe sme počuli hulákanie z ktoréhosi kupé. Keď sme našli to naše, na našich miestach sedeli dvaja romski mladí muži, nuž sme im hned po pozdrave slušne povedali, že tam máme miestenky, páni sa okamžite zdvihli, že samozrejme, a sadli si na tie vedľajšie. Keby nebol vlak taký plný, kašlala by som na to, ale nechcela som sa ja dať potom vyhodiť niekým ďalším na niektorej z ďalších zastávok. 

Chvíľu sme len sedeli, jeden z tých pánov každú chvíľu telefonoval, ubezpečoval tam kohosi, že sa nemusí báť, že on sa postará - on má prácu, kde mu zaplatia. Tiež medzi sebou sa rozprávali, ani jeden vulgarizmus, úplne v pohode chalani. Po čase sme sa nejako začali s nimi rozprávať, a vyšlo najavo, že títo dvaja chodia za prácou do BA, 10 dní robia v kuse a potom majú pár dní voľna, a to zas idú domov...Niekde okolo NM sa hluki s jeho pôvodcami priblížili k nášmu kupé. Títo "naši" cigánski chlapci vykukli von, zatvorili dvere do kupé a zahlásili "Tak títo cigáni nám zasa len hanbu robia."  Po chodbičke sa valilo niekoľko podgurážených cigánov, zadrapovali do každého, koho mali po ceste, skrátka určite to neboli práve želaní spolucestujúci.

Zato s tých "našich" sa vykľuli milí, slušní a príjemní spoločníci, a verím, že aj dobrí a pracovití ľudia. 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera bol pre mňa historický deň.

Dosiahla som svoje prvé víťazstvo v GO. Dokonca sa mi to podarilo spolu 3x, z toho 1 súperka bola na tom asi ako ja ešte v lete,  ten druhý bol o niečo lepší, v lete ma suverénne vyplieskal, a na to tretie som mimoriadne pyšná, chlapík ma zrejme podcenil, bol to hráš aspoň o 15 tried vyššie ako ja. A mala som na dosah ešte aj Flinstona, ale potom som urobila jeden zlý ťah a pascu, ktorú som starostlivo pripravila, už som nemohla aj zrealizovať, toto ma teda štvalo, mohla som konečne vyplieskať Flinstona bez toho, že by mi radil, kam mám ísť radšej...A s dalším, inak danovým hráčom, som tiež bola zdatným súperom, 2 zbytočné ťahy mi to épokazili, mohla to byť remíza, ale tú by aj tak bol on písal akože vyhral, lebo v takom prípade si víťastvo píše ten, čo mal biele (a teda prvý ťah  ťahal ako druhý. ).

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dúfam že som už o tom niekde nepísala, že sa neopakujem, nejak sa.mi.zhorsila pamäť odkedy som.na materskej/rodičovskej (serious) :blink:

 Môj manžel sa mi smeje, že ako som s touto pamäťou mohla robiť účtovníčku, keď mám problém veľa krát s banálnymi vecami :odpadnem:

Ale o inom...

 

Ešte že existujú ľudia, ktorí poskytnú radu a informácie, len tak, aby pomohli. Keď už to neurobí samotný štát. 

 

Toto je aj tip pre všetkých forumakov, ktorí plánujú reťazovy pôrod, prípadne v ich rodine sú ženy, dcéry, manželky, ktoré plánujú do troch rokov ďalšie dieťa. 

 

Len vdaka Mihálovi si na bliziacej sa materskej polepšim až o 50% viac, než by tomu bolo bez jeho odporúčania, a to úplne jednoduchým spôsobom.

A vďaka nemu som mala aj vedomosť, keď mi Sociálna poisťovňa nesprávne vypočítala výšku nového príspevku, tehotenské. Takže po odvolaní prišlo vyrozumenie so správnou výškou príspevku. 

Takže veľká vďaka, a celkovo odporúčam každému sledovať ho na FB, kde dáva tipy aj účtovníkom, podnikateľom, rodičom...

A teda tá finta spočíva v tom, že žena musí byť stále v pracovnom pomere, nemôže byť nezamestnaná, keďže sú tma podmienky ohľadne odvodov.

Požiada zamestnávateľa aby jej v decembri preplatil aspoň jeden deň dovolenky (musí ju aj odhlásiť zo SP a potom znova prihlásiť, ale to mzdarky vedia) prípadne ju aspoň na jeden deň zavola do práce.

A zrazu sa vymeriavací základ pre výpočet materskej počíta diametrálne odlišne ako by tomu bolo keby SP brala do úvahy "pravdepodobný" príjem ženy za dané obdobie. Všetko je zákonné, aj keď SP na to určite frfle a môžu vznikať podozrenia na využívanie systému. 

Dôležitý je december. 

Mne zamestnávateľ povedal že kvôli jednému dňu sa mu to neoplatí, tak mi preplatí celý mesiac dovolenky. Vďaka sviatkom ani nejdem písať aká vysoká výplata bola (bože Tomáša by aj roztrhlo) :party:

Samozrejme to musí byť rok predchádzajúci od roku kedy žena porodi. Treba na to teda myslieť v predstihu. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: som to precitala a uvedomila som si, ze ako sme zostarli ..cele forum...matersku som riesila pred 21 rokmi a naozaj dufam, ze mi uz retazove tehotenstvo nehrozi ci porod ci co to je...

na fore same babicky a zeny v najlepsom veku:yes_yes:...a @doll   ty si asi najmladsia tu aktivne prispievajuca clenka..aj by sme ta pre pivo poslali, keby si nebola tehotna :smile1:

mne sa nic nestalo..a dufam, ze ani nestane:rolleyes:len som trocha :offtopic:

  • Páči sa mi to 3
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prisiel som vcera po tyzdni domov a povedali mi, ze zatial co som bol prec, Jano stihol umriet a stihli ho aj pochovat. Jano bol chudak, v jednom kuse naliaty alkoholom, s telom a hlavou v takom stave, ze uz nemal sancu dozit sa styridsiatky. Teraz rano som stretol jeho brata, zbadal ma na chodniku a tak vykrocil oproti mne:

-uprimnu sustrast, Emil, podavam mu ruku
-hej, hej ..a 50 centi nemas? Na rozky..

(lebo taky je zivot)

  • No neviem, neviem 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Cakal som polovicku na kave,  kym si nakupi a povybavuje nejake veci a ked prisla:

-Hadaj, co sa mi stalo. Vies ako to chodi. Spolocnost je nastavena tak, ze ak chceme zvysit jej uroven, nesmieme zabudat na uplatnovanie spolocenskej zodpovednosti a ozvat sa, ked vidime prilezitost na jej zlepsenie!

-Zasa si niekomu vynadala!

-Ano!

 

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Dňa 14. 10. 2021 at 9:33, doll napísal:

...

Ešte že existujú ľudia, ktorí poskytnú radu a informácie, len tak, aby pomohli. Keď už to neurobí samotný štát. 

 

Toto je aj tip pre všetkých forumakov, ktorí plánujú reťazovy pôrod, prípadne v ich rodine sú ženy, dcéry, manželky, ktoré plánujú do troch rokov ďalšie dieťa. 

 

Len vdaka Mihálovi si na bliziacej sa materskej polepšim až o 50% viac, než by tomu bolo bez jeho odporúčania, a to úplne jednoduchým spôsobom.

A vďaka nemu som mala aj vedomosť, keď mi Sociálna poisťovňa nesprávne vypočítala výšku nového príspevku, tehotenské. Takže po odvolaní prišlo vyrozumenie so správnou výškou príspevku. 

Takže veľká vďaka, a celkovo odporúčam každému sledovať ho na FB, kde dáva tipy aj účtovníkom, podnikateľom, rodičom...

...

aj moja mladšia (tá, čo je v tom klube courly girls či ako sa to volá), sleduje rady Mihála. Ona kedysi , keď sa ešte pokúšala podnikať s kvetinárstvom, bola na nejakej jeho prednáške, a vtedy ju to tak zaujalo, že začala jeho príspevky sledovať. Tiež vraví podobne ako ty, že ten chlapík má fištrón a dobre poradí. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolega ma dnes rano o piatej volal k sebe na vedlajsiu izbu:

-pocem, pocem!
-pockaj, aspon sa obujem (isli sme do roboty)

Ked som vosiel na izbu, druhy kolega este lezal v posteli a ten prvy mi vravi:

-skus ho zobudit

Bol este teply, ale uz tuhy. Infarkt pocas spanku.

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som ráno v trafike. Predo mnou pani, tak 65 +, nešťastná, mala 10€, chcela lístok na autobus. Trafikantka nemala vydať, automat je tiež na drobné.  Nechcem ísť na čierno, potichu si hutala. Mal som v peňaženke lístok, pre prípad potreby, tak som ho vytiahol a podal som jej ho. Najprv nechápala, potom si ho zobrala, poďakovalaa už ukludnená odišla. Mal som dobrý pocit, je to lepšie ako dať pred marketom indivídiu pol evra vraj na rohlík.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pekne, ale trafikantka ma predsa zakonnu povinost prijat bankovku (typol by som, ze minimalne do 50 EUR), takze ten listok jej mala venovat ona ako ospravedlnenie, ze nema drobne na rozmenenie...

  • No neviem, neviem 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všetko čo ste napísali, a je pravdivé a zákonné. Už si viem predstaviť pani bez lístku, ešte stále stojacu na zástavke  bez lístka recitujúc nejaké paragrafy o tom, že má mať trafikantka drobné...a potom pôjde bez lístka podať žalobu na súd. Cestou ju chytí revízor:tancujem:.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 hodinami, smiley napísal:

trafikantka ma predsa zakonnu povinost prijat bankovku (typol by som, ze minimalne do 50 EUR)

Neviem ako to reálne funguje v praxi, ale asi nič moc, mne v jednej reštaurácii s barom majú často problém vydať aj z 20 eurovky. Ale terminál, ktorý by vyriešil tento problém si ani za allaha nedajú. Ktovie prečo :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 58 minútami, Sniper napísal:

Ale terminál, ktorý by vyriešil tento problém si ani za allaha nedajú. Ktovie prečo

Samozrejme ze nedaju, lebo ich to nepali, ved zakaznici si uz nejako poradia.

Podobne ta trafikantka, keby to musela zatiahnut zo svojho, tak nabuduce by uz urcite drobne na zmenenie mala...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvediem na pravú mieru trafikantku. Tá, čo nemala vydať nastupila ráno do služby a drobné tam neboli. Oni sa totiž menia a tá pred ňou jej tam nič nenechala. Dosť sa na to rozčulovala, faktom ale je ,že tento stav "zdedila".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vcera sme zlyzovacky a siel som rychlo. Dole kopcom co ho poznam a rovinky, vyhybal som sa autu(tu som nasiel na kasovitu hmotu a ta ma tahala na zvodidla). Dostal som  do smyku rychlost asi 100 -90 nasiel som som do toho kasoviteho na kraji - zacalo ma to tahat na zvodidla, otocil do lava, zadok bol asi polmetra vedla mna. Ja taketo manevre nerobim bezne a kludne som si myslel v tej sekunde ,ze to auto je rozbite.  nestalo sa tak. Udrzal som ho na ceste.  Uz budem jazdit pomalsie. Vsetky smyky co som mal doteraz boli ,ze som chcel ich mat(ci snimi pocital a to som nesiel 100). Tento som nechcel a bolo to vo velkej rychlosti. Ten opel asi nieje zly,ci tie 6rocne kolesa.  Ze som to auto nerozbil? , zas to nebola nejak prekerna situacia. Dalo sa to v pohoede ustat(pre dobrych soferov, za coho sa ja nepovazujem,ja uz tak rychlo jazdit nebudem). Cesta bola na  krajoch sneh aj vstrede stopy auta. Na strede vozovky nie. 

Preco sa ja nepovazujem za dobreho sofera? Uz aj kvolitomu. Zas dobrich soferov su asi 3percenta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalanovi co sa nejdes korculovat. On chodil do dlhej luky, hasici detom tam spravili klzisko(tam si beru hokejky a hraju hokej, tam nechcu co nehraju hokej). Tam chodil. Dcera na vianoce dostala korcule, a co sa nejdes klzat na revucke korculisko. Nie je zaockovany, a ani nebude. Ale preco by sa nemohol ist korculovat? V okrese Revuca 99 deti zaockovanych. Viac ich nebude.  Vcera na klzizku bolo ja len  tipujem 40 deti a ziadne zaockovane. Mozno dve - co niekam leteli predtym na dovolenku.

Mne nejaka pi..renault  z Kosic ci Bratislavi mi nebude urcovat ci sa moje deti mozu korculovat.

Minuly rok hrali hokej na nejakej mlake na poli. Chalan len preskocil plot a bol tam za 5 minut. A hrali tam hokej.

Aj dnes boli v dlhej luke, na hasicni spravenej ploche a vecer pojdu na revucke klzisko. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov