Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

pri VW... zmenový autobus práve odchádzal po vyklopení ľudí na druhú zmenu...


Ja že si videla Tomáša ako mu autobusár dal po papuli za tie nadávky minule.
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravda je, že som pozerala, či neuvidím Tomáška, ale nebol to bus zo správneho smeru, ktorý nás takmer  zramoval ...

a je tam vrátnic niekoľko, len tam jeden týpek fajčil pre touto vrátnicou práve... a na ukončenie rannej zmeny bolo ešte skoro... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja princezna pozera do zrkadla a pyta sa ma:
-co na mne prosim ta vidis?
-nepozeraj do toho zrkadla, ved vyzeras o..
-ja viem, vsetci mi hovoria, ze vyzeram o desat rokov mladsia..
-(chcel som povedat o pat, ale dobre, ze mi skocila do reci)
-hej, presne o desat!

  • Páči sa mi to 2
  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, dead napísal:

Moja princezna pozera do zrkadla a pyta sa ma:
-co na mne prosim ta vidis?
-nepozeraj do toho zrkadla, ved vyzeras o..
-ja viem, vsetci mi hovoria, ze vyzeram o desat rokov mladsia..
-(chcel som povedat o pat, ale dobre, ze mi skocila do reci)
-hej, presne o desat!

Netreba hovoriť číselko ... o päť, o desať, stačilo by povedať ... oveľa, oveľa mladšia. :smile:

To je tá slečna, ktorej si pred časom kupoval lacný "vešiak na prádlo" za 1600 evri?

Vidíš, ako to boli dobre investované peniaze? :smile2:

  • Haha 3
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono, tu sa  bude hodiť viac, ako v téme: Hovorme o počasí... Srnček...  áno, mám šťastie, čo sa týka aj zvieratiek...

to, že nebol srnček, ktorého si stretol plachý,  vnímam tak, že ti dôveroval.. video sa nepodarilo.., no zážitok ostáva..

spomínam si  tiež... napr. aj na srnčeka zo ZOO Kontakt LM... keď sme vchádzali do oplotenia so zvieratkami, sprievodkyňa nás poprosila, aby sme sa nepribližovali práve k tomu srnčekovi, nedotýkali sa, lebo bol niekedy zranený, napadnutý iným zvieraťom...

bola som o to viac prekvapená, lebo pokiaľ sme boli v ohrade, srnček stále bol  v mojej blízkosti... sprievodkyňa vravela, že si ma obľúbil...

keď sme odchádzali preč, a dnu vošla iná skupinka ľudí, srnček stál v kútiku oplotenia,  pozeral za nami, keď som odchádzala s mužom, synom a synovou manželkou...

bolo to silné, milé, aj mi bolo ľúto, ako srnček sa pozeral za nami...  na srnčeka si  častejšie spomeniem...

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 25 minútami, iskra napísal:

to, že nebol srnček, ktorého si stretol plachý,  vnímam tak, že ti dôveroval.. video sa nepodarilo.., no zážitok ostáva..

 

No neviem, z teba vyžaruje pozitívne myslenie, ale ja som pesimista. Zvieratá by to mali vycítiť. Ale napriek tomu sa vždy ku mne nejaký pes, alebo mačka pridá. 

Keď sme už v téme, čo sa mi stalo. Pes ma na vychádzke priviedol k zabitej srne. Bola kompletne zožraná, zostal z nej len hrudník a hlava. Bol to už 3 prípad, v priebehu 2 mesiacov. Ak by to mali na svedomí túlavé psy, nedokázali by ju celú zožrať. Bola ešte celkom čerstvá, odhadujem tak 1, 2 dni. Ak by to boli pytliaci, načo by im boli vnútornosti a nezobrali ani hlavu. Predpokladám, že to bol medveď, aj keď jeho výskyt v tejto oblasti nebol nikdy pred tým zaznamenaný. Už aspoň viem, ako robiť video. Možno budem mať šťastie, alebo neštastie?  

  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten môj akútne znížený tlak robí desivé divy... v piatok som síce vstala skoro ráno, ale narážala som do všetkého okolo, do stien, do plechových krabíc s pracím práškom, vôbec netuším, ako som sa učesala a ako obliekla, v sanitke som nevnímala a na mieste, kde sme museli čakať, moji spolubojovníci len striehli nna to, aby som nepadla z kresla... pamätám si z toho toľko, že som sa asi dvakrát narovnávala, lebo som bola na prahu padnutia...
keď som sa konečne dostala k posteli, ľahla som a bola som zabitá... sestrička okolo mňa chodila kontrolovať, vôbec som ju nevnímala, len tak občas a hmlisto... od siedmej ráno až po pol jedenástu, keď som zistila, že som dostala dve oživujúce infúzie a sestra mi oznámila, že už začínam vyzerať ako živý človek...
dnes mi je podobne... bude to ešte zaujímavé, aj zajtra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na zvýšenie krvného tlaku odporúčam čítať Tomášove prispevky, v ktorých sa sťažuje na džihád vedený zamestnávateľmi proti jeho osobe a to formou:

- extrémne nízkeho platu (však čo to je 700-800 v čistom pre absolventa osobitnej školy neschopného chápať výrobné procesy)
- nedostupnosti podnikovej dopravy (prečo ten autobus nemôže chodiť rovno z haly až pred môj činžiak???)
- nedostatočnou ponukou jedál v kantíne (päť jedál je proste málo a bufet by mal byť zdarma!)
- a vysokých noriem (zapojenie 50 káblikov do dzindzíkov počas 12 hodinovej smeny je sprostý pokus umordovania pracujúcej chudoby na smrť!)

Zaručujem, že tlak tak povyskočí, že si pre istotou spravíš doma cesnakové hody.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V sobotu kúpalisko Dunajská, v pondelok bez akýchkolvek bolestí hrdla, plúc, alebo čohokolvek 39,6... Trvalo to dva dni a dve noci.

Mám antibiotiká, ale myslím si, že som si vyrobil reštart teplotných čidiel.  Neuvedomil som si to, ale klima v izbe bola pustená na 20 stupňov a rozháňal som ju ventilátormi po byte. A práve pri ventilátore bolo miesto na zemi, kde som mohol vymeniť roztrhnuté sito na okne. Teraz som nevyspatý, antibiotiká kazia travenie, neviem, ako a kedy sa s toho dostanem...

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

probiotiká, alarm, probiotiká, na spravenie trávenia, netreba trpieť... to nie je len taká srandička, k antibiotikám treba...
ináč prajem skorú regeneráciu, takéto teploty neznejú moc dobre

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dost teplo bolo posledne dni. 34 v tieni sa asi da zvladnut a aj to v pohode zvladame. Mame klimatizovanu unimobunku, kde sa chodievame schladit a inde sa zasa chodievame zohriat, no a zohrievame sa tak, ze ked potom vyjdeme na slniecko, je nam zima. 

Mostovka (to je ta horizontalna cast mosta) sa betonovala v utorok. Asi to treba napisat, ze mostovka pri beznom moste byva duta. Ta dutina v reze ma vysku trebars dva metre, asi styri metre sirku a prebieha po celej dlzke mosta. Zakony fyziky su take, ze ked beton tvrdne, pracuje a trenim vznika teplo. Take teplo tam vznika, ze ked sme v stredu, den po betonazi, povolovali debnenie tubusu, v dutine sme namerali 67 stupnov. Vcera tam bolo uz iba 50 a dnes prijemnych 45.

Pocitovo je to asi tak, ze ked v dutine stravis 15 minut, vyjdes von, potlapkas sa po bruchu a pot z tricka spliecha vsade naokolo. Vyzlecies, alebo teda odlepis si ho seba , vyzmykas z neho asi tak tri deci, zavesis ho na zabradlie a ako som pisal vyssie, na 34 stupnovom slnku ti je aspon chvilu zima. Ked preschne a ty trochu vyschnes, nalepis si ho na seba a ides zasa zohriat do tiena.

A potom ti zakrici Jano zdola "vidis, keby si sa ucil, mohol si s nami kanale kopat!"
 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, dead napísal:

beton sa polieva

No iste, polievanie ho ochladí tak na povrchu. Betón pri tuhnutí produkuje veľké množstvo tepla v celom objeme. Čiňania s týmto problémom museli "bojovať" pri výstavbe svojich veľkých priehrad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 6. 2021 at 12:05, game napísal:

ten môj akútne znížený tlak robí desivé divy... v piatok som síce vstala skoro ráno, ale narážala som do všetkého okolo, do stien, do plechových krabíc s pracím práškom, vôbec netuším, ako som sa učesala a ako obliekla, v sanitke som nevnímala a na mieste, kde sme museli čakať, moji spolubojovníci len striehli nna to, aby som nepadla z kresla... pamätám si z toho toľko, že som sa asi dvakrát narovnávala, lebo som bola na prahu padnutia...
keď som sa konečne dostala k posteli, ľahla som a bola som zabitá... sestrička okolo mňa chodila kontrolovať, vôbec som ju nevnímala, len tak občas a hmlisto... od siedmej ráno až po pol jedenástu, keď som zistila, že som dostala dve oživujúce infúzie a sestra mi oznámila, že už začínam vyzerať ako živý človek...
dnes mi je podobne... bude to ešte zaujímavé, aj zajtra.

včera som hned ráno išla na jazero, aby sa mi ušiel flek pod stromom, a bola som tam dosť dlho. úplne som pritom zasbudla, že existuje aj nejaká káva, a vôbec som nechápala, prečo ma také mrákoty obchádzajú. To som si aj zabudla dať lieky na tlak. Odplávala som si svoje, chvíľu som bola svieža, ale potom to na mňa prišlo a ja som tam normálne zadriemala. A taká spavá som bola aj potom doma. kam som si sadla, tam som podriemkávala. Až večer som si spomenula pri pohľade na kávovar, že ved ja som vôbec nemala kávu...možno mi tiež nejako nízko skočil, čo ja viem?

 

Dňa 23. 6. 2021 at 21:27, alarm napísal:

V sobotu kúpalisko Dunajská, v pondelok bez akýchkolvek bolestí hrdla, plúc, alebo čohokolvek 39,6... Trvalo to dva dni a dve noci.

Mám antibiotiká, ale myslím si, že som si vyrobil reštart teplotných čidiel.  Neuvedomil som si to, ale klima v izbe bola pustená na 20 stupňov a rozháňal som ju ventilátormi po byte. A práve pri ventilátore bolo miesto na zemi, kde som mohol vymeniť roztrhnuté sito na okne. Teraz som nevyspatý, antibiotiká kazia travenie, neviem, ako a kedy sa s toho dostanem...

šak čo si to nedáte tak na 25? To už je znesiteľné, a nehrozí, že z toho prechladneš.. čo sa týka trávenia, daj na gaminu radu. A ešte B-komplex. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ďalší príbeh z praveku, alebo aj "skôr než na to zabudnem" keď nemám príliš čas písať... ale keď už som v inej téme spomenul architektonický make-up, prišlo mi na myseľ ako sme kedysi kuchyňu maľovali...

niekedy začiatkom 90tych sa mama rozhodla urobiť upgrade kuchyne a kúpila nový kredenc, politicky korektne nazývaný aj kuchynská linka. k procesu samozrejme patrilo aj maľovanie. jej predstava bola, aby to ladilo, bledomodré steny, rozhodne žiadny valček a špalety okien biele ... malo to vyzerať zhruba takto nejako:

kuchyna.jpg.0218ebdb779cfe534d70d530bda7ea72.jpg

 

 

 

 

 

 

 

zavolala teda suseda Víta, ktorý bol celkom šikovný maliar, len si pri tom nesmel vypiť. v sobotu ráno sa Víto dostavil, mama mu vyložila svoje predstavy, odobrala sa variť do záložnej kuchyne, tzv letnej, a Víto sa pustil do diela. ja som niečo robil na dvore či v záhrade, už neviem, a otec, ktorý vtedy už moc nemohol na nohy, sedel na dvore. bola skorá jeseň, vonku teplo, tak sa dalo. vtedy sme ešte doma robievali víno - červené, chuťovo dobré a pekelne silné... otec takmer nepil, ale mal nejaké flašky nachystané a Vítovi, keď išiel na dvor vápno nabrať, vždy nalial horčičák toho zabijáka... mal som tušáka že toto nem dopadne dobre, ale otec si nedal povedať - bol rád že mu má kto prikyvovať na jeho teórie ... bola to vlastne taká symbióza - otec nalieval, Víto prikyvoval... že je fakt zle som si uvedomil večer, keď som počul z kuchyne ako si Víto k práci spieva "Šaštínske zvony" , lebo spev tohoto songu znamenal, že má tak kolo troch promile, to už bolo overené viackrát...asi o hodinu ohlásil že na dnes má hotovo, a zajtra po malej omši to príde dorobiť. otec mu nalial ešte na cestu, ja som išiel za ním zamknúť bránu a potom do kuchyne pozrieť dielo a prípadný rozsah škôd. v kuchyni už stála mama a nevedela sa rozhodnúť či sa má len rozplakať alebo rovno dostať infarkt - steny neboli bledomodré ale šedočierne, a temný dojem umocňovalo že vápno bolo ešte mokré ... to nebola kuchyňa ale krematórium :eehmm: ako bonus bol kýbel tej šedočiernej šmakulády rozliaty na podlahe. ráno po kostole prišiel Víto, a keď uvidel čo napáchal, tak celkom zbledol... prelíčiť na svetlejší odtieň už to nestíhal, tak to zaklincoval tým, že na tmavošedé steny ešte drbol biely valček - o mamu sa infarkt pokúšal druhýkrát :biggrin:

to bolo naposledy čo u nás Víto maľoval...

potom tu ešte raz učinkoval ďalší maliar, drzý ako opica, ktorý nemal problém si v dome zapáliť, napriek tomu že som ho upozorňoval, že u nás sa nefajčí, tak odvtedy si doma maľujem radšej sám...

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dnes som natieral nejaky plech a rynu(ju polovicu aj cistil). Zastavili sa pri mne policajti ci som videl ten incidet v sobotu na krizovatke. Zbrklo som im odvetil ze od piatka do nedeli sme boli vsetci na chate na Prednej Hore. Teda som sa nic nedozvedel. Potom som sa aj spytal ci sa pobili dvaja susededia(ci niekto cudzi),ze hej - ale moze sa stat -ale to musi byt kvoli niecomu. Co sa tam mohlo stat - hocico a mladi fizly ma oklamali. Teda najhorsie co sa tam u nas moze stat - ze zrazi auto male dieta - potom si viem predstavit aj bitku. Ale sa to asi nestalo. Lebo deti sa prehanali aj popred mojim domom dnes. Deti si davaju pozor na auta aj vodici na deti(nikdy som tam nevidel ani auta s autom, ani auta s dietatom, mna raz pohryzol pes). Nemyslim moje deti - je tam aj 6 deti okolo 5 rokov. Susedia sa kvoli nicomu inemu nemali preco pobit. Alebo to asi maju zadokumentovane - ze vedia o co ide. Blbost. Mozno tam sa nieco stalo a bol to niekto z inokadial. Ja mam smolu,ja sa so susedmi  odvedla(na obe dve strany ) za posledny rok nerozpravam. Teda nemozem opytat. Ak sa tam nieco udialo - musel tam byt clovek odinakadial. 

Este teoreticky - su tu dve mlade rodiny - co robia hluk aj v nedelu. Ale to na konflikt nieje. Mozno so mnou. Ked budem mat vypite a chcem mat klud. Zas neviem si predstavit ze by sa bili s 80 rocnymi.  Nemyslim si ze by sa bili,miestni cigani ja si ani nemyslim, ze sa tam niekto bil.  Mozno sa niekomu vyhrazali a fizli chceli vediet ci nemozem byt svedok. Sef policie - ci jeho dcera byva na krizovatke. 70 metrov odo mna.

Neviem co sa stalo na krizovatke nebol som doma. Keby som bol doma(maloval ako dnes) by som aj tak zasiahol,len nakonci.  Ci si to nevsimol. Ale tej policajtovej dcere ak by jej nieco hrozilo by som sa snazil pomoct. Aj susedom s ktorymi sa nerozpravam.

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nam sa nestalo nic, ani nikomu inemu, iba sme minule takto zuli burger pred Burger Kingom oproti Cumilovi na Panskej a sledovali sme. Za dve minuty (zoradim chronologicky) sa pri nom odfotili tri japonske turistky, ostal ho jeden pes a dala mu pusu jedna dama.

240931506_10223089354555420_5929323423743162086_n.thumb.jpg.5367d79c047c1a04dc55a49c2c10bdc2.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznam - ci nepoznam ich oboch rovnako. Poznam ked boli deti, nepoznam ako a co robia teraz.

Jeden bol uspesny sportovec(s nim by sa bil iba blazon,resp ho nasrat).

https://plus7dni.pluska.sk/domov/lipsic-dostal-stedry-dar-desattisice-eur-reprezentanta-slovenska

Ale v mladosti co si ho pamatam bol ferovy,pohodovy, usmievy - aj ked ja od neho mam asi o 4 roky menej, od toho druheho o 5 rokov - byvali tu od mlada, jeden asi 70 metrov odo mna a druhy 200m.

https://volby.statistics.sk/oso/oso2014/oso2014/sk/tab15.html

Druhy dostal cez 1400 hlasov na primatora Revucej, bol druhy. Teda v celku celebrity - preto nemali problem urobit aj sot pre JOJ. 

Nepochopitelne je ,ze im ide na 50 rokov robia taketo lapajstva, huncutstva. Jeden striela po psoch a druhy mu kvoli tomu rozbije koleno(jednym uderom - keby ho chcel domlatit - by predvcerom pred kamerou nebol). Poznaju sa minimalne od 7 rokov. A Revuca je mala. Priklad myslim si, ja keby som Janovi aj zastrelil psa, by ma nenapadol. Opytal by sa preco? Aj ja mam psa,keby som mal pistol po ruke a napadol by mojho psa vacsi by som vystrelil do vzduchu, aby nezabil mojho. Je sialene kvoli psom mat pistole. Susedia mali take mensiu macku  ako psa a nejaky im ho raz cvikol a zdochol. Moj pes ani nevie zabit ineho psa ma malu a slabu papulu. Musel by sa mordovat 5 minut. A 100% je len v zahrade. Ja osobne neverim - ze ten belgicky ovciak niekoho napadol. Ak bol len trosku vychovany. Mna pokusal Čau-Čau - presne na tej krizovatke,kde sa to stalo. Majitel ho mal na voditku, ja som hral presne tam tenis,kde sa stal ten icident, a kludne stymi jednych dvoch,ci jeho susedom, co ako tiez tam byva,odbehla lopticka a ta Čau-Čau ma chnapla za nohu.

Pre mna su obaja aj boli predtym(je jedno ci je jeden JUDr.) na tej istej mentalno inteligentnej urovni. Preto sa aj stretli.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prisiel mi,vlastne nieje ani do vlastnych ruk,len zasielka vacsich rozmerov. Na meno - zenske R.D.(postarka to napisala citatelne) ja taku osobu nepoznam, a ani internet nepozna take priezvisko v spojitosti s Revucou(su inde aj mimo tri okresy a dalej, priklad zivnostensky register a pod). Prebrala to revucka posta a adresa je moja(ulica a cislo) - inak tam nik asi nemame trvale bydlisko,aj rodicia si zmenili na cinziak a ja so zenou este nie tiez sme na tom cinziaku. Odosielatel je Anglicko.

Ale ja som uz doporuceny dopis prevzal na tuto adresu. Mozno sa tam zastavim a zistime o co ide. To meno nepoznam uplne ani google ci internet v spojitosti z revucou, v anglicku mi byva brat a adresu pozna,je to aj jeho rodicovsky dom.

Zajtra tam pojdem, a ak to nieje moje. idem sa spytat zeny,ci ju nepozna,nepozna. Tak pojdem zajtra na postu ak to nieje moje budem sa snazit aby to doslo tam kde to ma.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 2. 9. 2021 at 21:59, slimak napísal:

... Mna pokusal Čau-Čau - presne na tej krizovatke,kde sa to stalo. Majitel ho mal na voditku, ja som hral presne tam tenis,kde sa stal ten icident, a kludne stymi jednych dvoch,ci jeho susedom, co ako tiez tam byva,odbehla lopticka a ta Čau-Čau ma chnapla za nohu.

Pre mna su obaja aj boli predtym(je jedno ci je jeden JUDr.) na tej istej mentalno inteligentnej urovni. Preto sa aj stretli.

moju mladšiu kedysi ako puberťáčku pohrýzol pes, ale nebolo to nič vážne, pani ju hneď vzala na ošetrenie a predložila aj očkovací preukaz psa. A vysvetlenie bolo také, že ten psík bol adoptovaný a predtým mal majiteľa, ktorý ho týral, a psík na niektoré pohyby ešte stále reagoval negatívne. Nerobili sme z toho aféru, koniec dobrý, všetko dobré. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov