Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

Ja som asi pred mesiacom išiel skoro ráno lesom a asi 10 metrov od lesného chodníka som videl čupieť nejakého chalaniska v polohe ako keby sral, ale nemal stiahnuté gace. Len tam tak čupel a hrabal sa v zemi. Neviem čo to malo znamenať, ale naspäť som pre istotu išiel iným lesným chodníkom. V lesoch sa dajú stretnúť všelijaké zvláštne bytosti.
Nemal vedla seba detektor kovov? U nas sa chodi na tajnasa kvoli nasej uzasnej legislative...lesne cesty atd su oblubene miesto, hlavne ak su stare...

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Jozovi zvoni v robote telefon. Zdvihne, chvilu pocuva a povie:

-dobre, dobre, dobrecau!

--zena idze na autobus do Sabinova, vyplacic tote nove bezpecnostne dvere, vysvetlil nam.

Dve minutky nato mu vola nezname cislo:

-pan "Kovac", tu presovski poziarnici. Vytopili ste susedov pod vami. Stojime pred vasim bytom a nikto nam neotvara, musime vyburat dvere..

- ???, !!!, ne, ne, ne! pockajce, pockajce, zena isla na autobus do Sabinova, hnedkaj jej volam!

Jozo rozklepanymi rukami vytaca zenu a krici do telefonu:

-okamzite, ale okamzite migaj domov, vsak si vytopila susedu a hahahasice cekaju s bababaranidlom pred novymi dddverami!!

Ked polozi telefon, chodi nervozny dookola a opakuje -ciboha! ciboha! az zazvoni druhykrat:

-pan Kovac, cakame uz desat minut a voda stale tecie, ak zena nepride do..

Jozovi (inak uz na pokraji nervoveho kolapsu) zacina byt divne, ze dalsie instrukcie presovskych hahasicov pocuje jednak v sluchadle, ale ked hovorili:

-zarubnu si budete musiet opravit na vlastne naklady

aj lavym volnym uchom a stale silnejsie:

-ale nebojte sa, mame kamarata, ktory vam to spravi..

a ked sa otoci, vidi smejuceho sa kolegu s telefonom na uchu ako dokoncuje vetu:

-a zadarmo!

-CIBOHA!!!

Ked sa vsetko vysvetlilo, Jozovi spadol kamen zo srdca, zena zasa utekala na autobus a my vsetci sme sa dosmiali, zazvonil mu telefon:

-pan Kovac, kedy pridete vyplatit tie dvere?

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vošiel som dnes do potravín práve vo chvíli keď Gita hovorila nejakej zákazníčke:

- čo sa furt na všetko vypytuješ koľko to stojí! však si to polož na pult, ja ti to nablokujem, ty zaplatíš, a je vybavené...

do toho som utrúsil:

- veru, my čo všetko vieme, sa na nič nemusíme vypytovať.

- tak keď si taký múdry, že všetko vieš, tak mi povedz koľko stojí toto!

a ukazuje na nejakú krabicu na zemi, o ktorej doteraz netuším čo v nej bolo, lebo môj pohľad stihla upútať tlačenka v chladiacej vitríne ... bez zaváhania odpovedám:

- dve štyridsať za kus.

baba potichu predavačke:

- však si hovorila že to máš nový tovar, on to už niekedy u teba kupoval?

- nekupoval, doviezli mi to pred štvrťhodinou ...

- tak odkiaľ teda vie koľko to stojí???

- však čo si nepočula, že všetko vie?!

... baba zneistená opúšťa obchod, ja si pýtam od Gity tlačenku :laugh:

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
  • Haha 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes bol do cakarne u mojej zubarky dotlaceny pan na voziku. Postavil som sa, lebo uz nemali volnu stolicku a doprovodu som naznacil, nech si sadne.

-kludne sedte, ja postojim!

Povedal vozickar.

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera vecer som si vliezol do vane. Pocuvam hudbu cez Spotify, mam ho sparovane s aparaturami v izbe a v obyvacke, ale funguje aj klasicky, cez sluchadla, zalezi iba od toho, aky vystup si zvolim. Dal som si teda sluchadla, pustil som si akusi skaredu pesnicku, ale nepocul som nic, tak som tomu pridal volume, nieco som uz pocul, ale stale to bolo slabe, tak som to dal na plne gule. Pocut uz bolo dobre, ale zdalo sa mi, ze je to nejake divne, mal som sluchadla s tlmicmi na hlave a zvuk prichadzal odniekial... Dpc, 2X120W v celom byte, o jedenastej vecer. Kym som klikol na stop, hralo to asi desat sekund. Neviem, ci ma maju susedia este radi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked chces ist hore na pilier, mas dve moznosti. Mozes ratat 240 schodov, alebo si na zeriav zapnut klietku a poprosit vysielackou zeriavnika Milana, aby ta vylozil hore, pripadne zlozil dole. Klietka nie je velka, rozmery ma asi 100 x 70cm a pri troche skromnosti sa do nej natlacia traja dobri ludia, aj ked oficialne mozu iba dvaja. 

Na fajront Rambo s Drevenym Palom do klietky naladovali vrtacky, zvaracky, uhlove brusky a kable a zacali nastupovat. S otvaranim a zatvaranim dvierok pri nastupovani a vystupovani je to v niektorych pripadoch osemetne, lebo sa z bezpecnostnych dovodov otvaraju iba dovnutra. Tu treba povedat, ze Rambo s Drevenym Palom nie su prave atleticke postavy a tak si mozete predstavit, ako si okolo seba a okolo dvierok pretlacaju pupky, pocas toho sa rozpravaju "schudni, k o k o t!" "ja???" a tlacia sa k sebe ako... (o nejakej osobnej intimnej zone sa tu naozaj neda ani len uvazovat), aby ich mohli zavriet. Ked sa im to konecne podari, este priecne cez klietku pretiahnu trojmetrovy dreveny hranol, ktory chceli dole odrezat na mieru a Milanovi do vysielacky povedia:

-dvihaj!
a Milan nedviha
-dvihaj, k o k o t!
a Milan nedviha

Nebudem uz opakovat a pridavat nadavky, ktore sme poculi vo vysielacke na druhom pilieri, lebo dolezita bola posledna veta, ktoru povedal Milan:

-vy  k o k o t i dvaja, nemate zapnutu klietku v haku!

Co znamenalo, ze musia z klietky vystrcit hlavy, pozriet sa hore, skonstatovat, ze Milan ma pravdu, zabohovat si a opakovat cely proces odzadu. Vyhodit trojmetrovy hranol, zabohovat si, pritulit sa k sebe, otvorit dvierka, zabohovat si, vystupit, zapnut klietku na hak a popri nadavani opakovat cely proces odpredu. My, co sme to trapenie pozorovali z druheho pilera, sme si uvedomili, ze tym dvom sa bude lepsie nadavat, ked sa budeme smiat a vlastne nam ani nic ine nezostavalo. Ked uz boli zaveseni, nalozeni a Milan ich tocil okolo nas, tvarili sa, ze nas nevidia a nepocuju. Asi uz nemali hlas..

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 54 minútami, Sniper napísal:

Ja už normálne ti začínam závidieť na tej stavbe emoji23.pngemoji23.png zoberte Tomáša do partie, nech je sranda emoji23.png

a zamestnajte ho najlepšie pri nejakej práci so žeriavom, to by o adrenalín určite nebola núdza...

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám otvorené okno, tak počujem ruch ulice.

Z auta vystúpi mladá rodina, predpokladám, že je mladá, žena za ruku drží asi 3 ročné dievčatko.

O niečom kecajú, nevnímam, nepočúvam, nie je dôvod, takto často ľudia kecajú na ulici.

Keď v tom zrazu ich dialóg je hlasnejší, nedá sa ignorovať:

ONA (nasrato): To čo robíš, ty debil?!
ON (nasrato): DRŽ HUBU #@!*,!

Ďalej som už nerozumel, išli do preč. Kks toto čo bolo za vidlákov??? Nemohli byť od nás, tu žijú slušní ľudia.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sedime a usrkavame brckom vselijake napoje na zilinskej terase. Janka je otocena chrbtom k ulici, ja sedim oproti nej, s dobrym vyhladom na vsetko, co sa deje na stvorcovom namesti. Po chodniku za Jankinym chrbtom kraca zenska v uplne kratkej minisukni. Pockam si, aby to nebolo podozrive a vo vhodnej chvili zaostrim pohladom, nie viac, ako 10 centimetrov od Jankinych oci. Ani som nestihol vnutorne skonstatovat, ze ok, ked tu draha s uskrnom podotkne:

-za mnou musi kracat nejaka zenska v minisukni! 
-???ako vies???
-vsetci chlapi za tvojim chrbtom natiahli krky rovnakym smerom ako ty!
-...

(z toho vyplyva, ze chlap, ako jednotlivec, to moze mat barsjako dokonale premyslene, avsak ako team fatalne zlyhavame)

  • Páči sa mi to 2
  • Haha 6
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, dead napísal:

...

-za mnou musi kracat nejaka zenska v minisukni! 
-???ako vies???
-vsetci chlapi za tvojim chrbtom natiahli krky rovnakym smerom ako ty!
-...

(z toho vyplyva, ze chlap, ako jednotlivec, to moze mat barsjako dokonale premyslene, avsak ako team fatalne zlyhavame)

ti to ale pokazlil!  :zubiska:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boli casy, ked som byval v zilinskom DOORZe druhym najlepsim zakaznikom. Tento status mi bol oznameny majitelom predajne a nieslo to sebou urcite vyhody, aj ked s prvym najlepsim som naozaj nemal zaujem predbiehat sa. Mohol som sa tam napriklad zastavit "na malu", ked mi bolo treba a mal som daleko na barak. Stacilo povedat "nazdar Juro, len sa idem.." a Juro vedel, ze ked vyjdem z hajzla, kupim si nejake CDcko. Aj kavu mi z toho dovodu dokazal zaliat. Nieslo to sebou aj zmiesane pocity. Na jednej strane som si CDcka ukladal doma do krabicky a na strane druhej bol stale smutnejsi pohlad do penazenky. Prestal som tam chodit, ked som sa prestal motat pracovne okolo Ziliny, nebol som tam hadam patnast rokov. Medzi tym sa obchodik prestahoval z rohu Masarycky na okruhly roh k Carovi a teraz som tam vpalil ako velka voda:

-nazdar Peter!
-nazdar Juro, ako si ma poznal???
-na takych zakaznikov sa nezabuda..
-ehm, som stale v top3?
-uz ani nie..

Pokecali sme. Obchodik za ten cas rozsiril portfolio (lebo na predavani metalu nezbohatnes a asi ani neuzivis rodinu) o predaj vlacikov a vselijakych miniaturnych modelov. 

Namatkovo som si vybral v ramci slusnosti (a  hlavne zo zvyku) tri koncerty, ked sa ma Juro spytal:

-a nejaky vlacik nechces?

Otocil som hlavu k regalu, kde stali do detailov premakane masinky, zaparkovane na kolajnickach v rovnako premakanych krajinkach a zacitil som ustipnutie dlhym nechtom na pravej ruke.

-hm, mozno, ked budem starsi, povedal som
 

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, prečo som pribrzdil, niekto hore ma má rád. Autá zo smeru z ktorého šialenec prišiel stáli... takže mi to príde tak, akoby predbiehal stojacich na semafore v protismere. Nie je totiž možné, aby tam stál, pomýlil si farby a vyštartoval. Keďže autá stoja na červenej vo vzdialenosti cca 15m, tak aj keby mal v aute tri motory, tak na tých 15-tich metroch tak nezrýchli. Žial polícia nemá schránku, kde by sa im dali poslať takéto momentky, ktoré by pomohli zvýšiť bezpečnosť na cestách a takýto tiež vodičov by stopla.

 

  • Sorry! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poslal som, a nič. Odpoveď bola, že ak chcem podať oznámenie, musím ísť na policajný zbor...nemienim sa s nikým súdiť, predpokladal som, že pri takomto priestupku pôjdu po šoferovi. To nie je priestupok nedania smerovky.

  • No neviem, neviem 1
  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vieš, ludia im posielajú všeličo, aj nedanie smerovky,ale toto nie je  priestupok, keď vodič prejde križovatkou na červenú tak, že sa jedná o desatiny sekundy. Na oranžovú má až sice stáť, ale občas sa pritrafí...Nemôžu sa zaoberať všetkým, ale videl som niekolko videí, kde bolo napísané, že niekto im "ZASLAL" video a vodiča riešia napr. za nebezpečné predbiehanie. Z toho som trochu rozladený, že toto nie je životohrozujúci prípad...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cesta domov v sanitke, pri VW... zmenový autobus práve odchádzal po vyklopení ľudí na druhú zmenu...
videli sme, šofér, jeden cestujúci spolupacient a ja - ako prichádza bus s veľkým nápisom Dunajská Streda na boku, šofér sa díval vpravo, autobus v pohybe do križovatky a my sme prichádzali zľava... bol to zlomok sekundy, náš šofér urobil neskutočne rýchly manéver, poriadnu myšičku pred busom... ináč by sme ho mali nabúraný v sanitke... náš šofér nadával ako špaček, my rovnako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov