Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

Išli sme na testy. Kombinácia rúško a okuliare je nič moc. Vonku bolo chladno, okamžite sa mi "zahmlilo", ale kráčali sme s manželkou ďalej. Kde sa vzal, tam sa vzal, na chodníku výduť stál. Skoro som sa zabil, nečakal som to... Pri výtere som sa pýtal "výterníčky": Prosím Vás, ak sa cestou sem dorazím a umriem, lebo som zakopol cestou na povinné testovanie, v akej kolónke budem uvedený? Na covid?, s covidom? alebo mi zriadia osobitnú kategoriu "pre covid"?

Začali sa vnutri budky smiať... aspoň som im spestril deň.

 

  • Díky! 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odstavili nam vodu. Poznam vsak zakony fyziky a mam taku fintu, ze ked hore na tretom prestane tiect, schmatnem styri dvadsatlitrove bandasky. utekam dolu do pivnice, lebo tam voda este chvilu samospadom tecie. Cestou a dupotom dolu schodmi prereberem susedu z druheho z lockdownovej letargie, ta otvara dvere, ze co sa deje "teta, dajte rychlo nejaku bandasku!", v pivnici cakam s bandaskami pod kohutikom (z ktoreho uz ku koncu iba kvapka) takmer polhodinu, vynosim to vsetko hore (100 kil), lahnem si unaveny na gauc a z kuchyne pocujem "uz ide!"

(no a co, mame do zasoby)

  • Díky! 1
  • Haha 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás minule tiež tak ohlásili v obecnom rozhlase, že rozsiahla porucha (slovo "rozsiahla" sa tu používa iba ak ide o pád meteoru, výbuch atómovej bomby a tak...), bude odstávka. nabral som do čoho sa dalo. plastové fľaše na pitie, varenie, do všetkých vedier na splachovanie, všetko porozkladané v kúpeľni. za pol dňa mali vodári hotovo.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak pred rokom zatvorili prevadzky,som to toleroval asi 2 tyzdne, ak dlhsie nech im platia. Teda na prvu pomoc ja som si to spravil najskor,vzdy nove skusam na sebe,lebo o sebe viem vsetky udaje,alebo niekde v dome ich najdem. Potom som to spravil klientovi,hned. Asi o 10-20 dni zmenili podmienky. Na prvu pomoc mali povodne narok aj ti co si neplatili odvody do socialnej poistovne. A klient asi dostal 1300 eur a vraj by ich mal vratit, dostal ich za 3 mesiace ked mu zakazali podnikat.

Urad UPSVaR - Krajniak - neschopny dnes podal demisiu(cirkusant ako jeho sef) pojdu dolu vsetci. 

Teda klient mi napisal,ze maml som pravdu,ze nic vracat nemusi. A som sa pytal a co dalej, to ze vam zavolaju nieje riesenie,nechten problem vyriesia. Klient ma od januara zatvorenu prevadzku, vo februari mal krajniak tlacovku kde ich nabadal aby sa dobrovolne prihlasili. Co klient aj spravil. Ja som mu povedal davam od toho ruky prec, ja Krajniakovi neverim. Ved klient neskor zistil ,ze ma vratit tych 1300 eur. Lebo nema narok ++++++ Ale klient nic neporusil. A Ako to sa vyriesi neviem. 

Co ma potesilo,klient mi napisal a neskor sme sa rozpravali ,ze mu zavolal uradnik UPSVaR ,ze nic neporusil a peniaze nemusi vracat. To som vedel pred rokom.  Ale co dalej? Mu to nedal na papieri,ma od januara narok na nieco?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 3. 2021 at 13:38, dead napísal:

Odstavili nam vodu. Poznam vsak zakony fyziky a mam taku fintu, ze ked hore na tretom prestane tiect, schmatnem styri dvadsatlitrove bandasky. utekam dolu do pivnice, lebo tam voda este chvilu samospadom tecie. Cestou a dupotom dolu schodmi prereberem susedu z druheho z lockdownovej letargie, ta otvara dvere, ze co sa deje "teta, dajte rychlo nejaku bandasku!", v pivnici cakam s bandaskami pod kohutikom (z ktoreho uz ku koncu iba kvapka) takmer polhodinu, vynosim to vsetko hore (100 kil), lahnem si unaveny na gauc a z kuchyne pocujem "uz ide!"

(no a co, mame do zasoby)

no tak si si zatrénoval navyše :)

Dňa 15. 3. 2021 at 14:00, dead napísal:

ja som dokonca videl na ceste cisternu z pitnou vodou a tak som si spomenul na casy, ked nam nesla aj tri dni ..a to bol dobry argument

v BA kedysi tak začiatkom 70.rokov bola nejaká závadná voda, tak z kohútikov sme používali len na pranie, umývanie a na polievanie kvetov, ale pitnú nám vozili v cisternách, to vždy vodič trúbil a my sme uháňali dolu schodmi (výťah sme nemali, vtedy sa výťahy robili ak bolo >4 poschodia, a my sme boli akurát ten 4-poschodový dom) s vedrami. Vždy sme sa tešili, lebo to už sa nám začali zapaľovať lýtka, a väčšinou vodiči boli mladí pekní chalani. 

Dňa 12. 3. 2021 at 21:55, alarm napísal:

.

Dňa 12. 3. 2021 at 21:55, alarm napísal:

...Kombinácia rúško a okuliare je nič moc. Vonku bolo chladno, okamžite sa mi "zahmlilo"...

 

to mi hovor, presne toto bol dôvod, prečo som nevidela, čo je napísané na ceduli vo výťahu, ktorý ma zo šatní doviezol rovno na kovidévé oddelenie namiesto na očné...

Dňa 12. 3. 2021 at 21:55, alarm napísal:

... Kde sa vzal, tam sa vzal, na chodníku výduť stál. Skoro som sa zabil, nečakal som to... ...

tie vždy potešia, pre nás zle vidiacich je to úplné "požehnanie". Aj taťuldo si ich nevie vynachváliť, teda ešte z čias, keď som ho brávala na pivo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolegyňa oslavovala, doniesla koláčik s lesným bobulovým ovocím. Niečo v ústach zavrzgalo, myslel som si, že sú to malé kôstky. Neboli. Zlomil sa mi háčik, čo drží zuby v danej polohe.... Išiel som na opravu chrupu a neodpustil som si otázku: "Prosím Vás, nerobíte tie háčiky aj s nejakou príchuťou, najlepšie čokoládová, lepšie by sa to prehltalo".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@alarm a len tak? Sám od seba? Mne zas odpadol vrch plomby, najväčšej, akú mám, ale nič hrozné to zatiaľ nie je, iba to nemá rovný povrch, ale s priehlbinkou. Nebol to koláčik s drobným ovocím, ale cukrík, lepivý jak šľak. 

Dnes som sa prebehla po Petržke, a všade zbytočne. Najprv som šla na jeden koniec do Koopertivy, ešte dakedy 2 týždne dozadu, možno aj skôr, mi došla upomineka na nedoplatok poistného, tak som so šla skontrolovať, a neviem prečo, ale prestali mi z môjho účtu tam posielať peniaze, tak som to uhradila a zaviedla si aj TP na to, a tak som bola spokojná. lenže v stredu mi zasa došla upomienka, a tentokrát už žiadali uhradiť nedoplatky za to pôvodné obdobie, za ktoré platba odišla platobným príkazom, a ešte aj za ďalšie obdobie, za ktoré platba už tiež odišla minulý týždeň na TP. Skontrolovala som to, VS je správne, č. účtu tiež, platby odišli, a oni mi posielajú upomienky. Tak som si vzala všetky dokumenty, že to osobne vybavím. A ani sa so mnou nebavili, chceli po mne test. Nuž, keďže aj tak sedím doma a do roboty fyzicky idem raz mesačne, ani ma nenapadlo ísť si dať špárať v nose. Doteraz nijaký test po mne nikde nepýtali. No a tak som vybavila prd. A keďže ani električenku nemám, teraz sa mi neoplatí, pobrala som sa peši na opačný koniec, že si aspoň vyzdvihnem v zásielkovni zásielku. A ajhľa, tam zas ceduľa, kedy otvoria. Mala som tam stáť jak cibazól ešte asi pol hodiny. Nuž, mojim nohám státie neprospieva, tak som sa vyflákla aj na balíček a zasa len som vybavila prd. Tiež mohli na svojej stránke okrem otváracích hodín dať aj čas obedovej prestávky. nebola som sama, kto sa takto zbytočne prebehol.

Kopa zbytočného chodenia a výsledok žiadny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od Škaredej stredy som dodržiaval pôst v podobe abstinencie od alkoholu. Darilo sa mi to bez väčšieho úsilia až do včerajšku, keď ma navštívila dcéra a chcela aby som someliersky ohodnotil zdroj jej vína, ktoré chce kúpiť. (kedysi som robil vlastné víno) Oponoval som, že nemôžem, lebo dodržiavam pôst. Nakoniec argumentovala tím, že som tu už kvôli Covidu nemusel byť, tak nech sa neondiem. To ma presvedčilo. Ani netušila, ako dobre padne alkoholikom, keď nájdu "pádny" argument, že si môžu naliať.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pridelili mi dnes v praci na zaucenie pankaca z Kysuc, Tulena. Tulen sa vola preto, lebo sa (uz sa nepamatam kde a neviem kedy) nemohol vyhrabat z akejsi jamy a kamarati, co to videli, po kysucky zakricali "ni, Tulen!"

Vysuvali sme vysuvnu skruz a ked vysuvame skruz, musime stat a kerovat nabehy na kazdom pilieri dvaja. Nalozil som Tulena do vysokozdviznej plosiny, cestou hore sa mi vyznal, ze sa trochu boji a ja som mu na odvahe tiez nepridal, lebo ked sa ma pytal:

-nepadneme?

odpovedal som:

-asi nie..

-a stane sa, ze to padne?

-malokedy..

..ale nakoniec som ho uistil, ze to bude ok.

Vyliezli sme na pilier, Tulen liezol s prednym nahonom po styroch, postavil som sa k packe na konzolu, skruz bez problemov nabehla na teflonove kolajnice, rozklepany Tulen sa drzal rukami, nohami, aj celkovo a ked sme isli dole a Tulen mal uz odlahnute, kolega na konci skruze o dva piliere dalej, urobil hydraulikou protipohyb, ktory urobit nemal, co malo za nasledok, ze nas zaciatok, co je 400 tonovy ocelovy tubus, vystrelil z kolajnice, napruzeny narazil do piliera a Tulenovi, ktory stal so mnou v plosine patnast metrov nad zemou, maval dva metre nad hlavou ako vetvicka stromu s pozvankou k poslednemu sudu. Pozrel som na Tulena a rozhodol som sa, ze ideme plosinou dole.

-Preco idete dole, vsak to nahodte naspat, treba nam ist na obed, vravel mi do vysielacky veduci

-nahodime, ale najprv treba Tulenovi vyprat trenky

(lebo az taku anarchiu typkov traviaci trakt necakal)

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šiel som si dnes zahrať bankomat ... pri vstupe do banky sú dva, za presklenými dverami, a stáli pri nich nejaká baba s chlapom. o niečom diskutovali nad jedným z nich, tak som čakal vonku. po mne došiel nejaký pobuda v zašpinených teplákoch, a silným poľským prízvukom sa ma pýta, že prečo nejdem do vnútra, či sa bojím korony. reku nebojím, ale sú tam dvaja, a možno sa boja oni, tak načo im spôsobovať nepohodu...

po chvíli vyšli von, tak som vošiel do vnútra, a strčil kartu do bankomatu. poľský týpek vošiel tiež, a začal sa venovať susednému bankomatu, aj prednáške o korone zároveň ... dozvedel som sa, že je vyštudovaný lekár - infektológ, že šírenie koronavíru spôsobujú respirátory, lebo sú z umelej hmoty, a že koronavírovú epidémiu vraj spôsobili židia...

bankomat vypľuval peniaze, beriem kartu a odchádzam, týpek ešte pokračuje v odbornom výklade. z toľkého návalu zásadných informácií som dostal strašnú chuť na cigaretu. lenže, v aute nefajčím, a na parkovisku som sa bál, že ma ten drbo dobehne a bude pokračovať v prednáške. tak sadám do auta, a odchádzam smerom preč...

odvtedy márne hľadám odpoveď na tri zásadné otázky:

- prečo sa vyštudovaná kapacita v odbore infektológie z PL motá na Považí v pokrčených teplákoch, a evidentne zarezáva v nejakej miestnej montovni?

- kde sa v čínskom Wu-Hane vôbec vzali židia, a prečo tam rozpútali epidémiu?

- a prečo práve ja musím naraziť na takého debila?

 

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@dead ty by si mal vydávať nejakú humoristickú prílohu k hocakému časopisu. Dík za obveselenie :zubiska:

pred 9 minútami, clovek2 napísal:

odvtedy márne hľadám odpoveď na tri zásadné otázky:

- prečo sa vyštudovaná kapacita v odbore infektológie z PL motá na Považí v pokrčených teplákoch, a evidentne zarezáva v nejakej miestnej montovni?

- kde sa v čínskom Wu-Hane vôbec vzali židia, a prečo tam rozpútali epidémiu?

- a prečo práve ja musím naraziť na takého debila?

 

skúsim...(ber to ako fór a neprídi ma ovaliť lopatou, ok?)

- skrýva sa pred poľskou mafiou, ktorá chce od neho výsledky jeho výskumu ďalšej verzie vírusu C-19

-dopravili ich tam Vikingovia, tí sa všade dostali

-lebo si veľmi príťažlivý nielen pre kolegyne

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 minútami, Vilma Flinstonova napísal:

lebo si veľmi príťažlivý nielen pre kolegyne

kolegyne mám tri - jedna je šťastne vydatá, druhá má priateľku, a tretia sedí doma v PP na homo-office - čiže potiaľ dobré :thumbsup:

ale že by po mne vyštartoval poľský infektológ v pokrčených teplákoch, a zamestnaný cez agentúru v miestnej montovni, tak to som fakt nemohol predpokladať :yahoo:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@clovek2 to nič , ja som raz tak prestrelila s nechtami , ze som ani za boha nemohla vybrat kartu z bankomatu :huraa: za mnou rad jak svina ... potom som poprosila nejakého typka nech mi tú kartu vyberie 

[ ps. neviem na čo som ju tam vobec pchala kedze NFC funkcia , však blond :eehmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Volali mi dnes z prace, ze umrel kolega. Pred rokmi mu diagnostikovali rakovinu pecene a chalan vcera dobojoval. Sef mi v telefone vravel, ze ho bol navstivit zaciatkom roka, to uz bol, da sa povedat, v terminalnom stadiu. Zhodou okolnosti, sefova manzelka mala rovnaku diagnozu, tie iste zasiahnute organy. Pokecali, posrandovali, pospominali -ako kolegovia, ktori robili spolu roky, az prislo k tomu, ze sa ho Martin nakoniec opytal:
-ako sa ma manzelka?
-...dobre sa ma, polepsilo sa jej, drz sa, ahoj.

Kruta pravda je taka, ze umrela pred dvomi rokmi, Martin to nemal ako vediet a takto by som definoval milosrdnu loz.

Nech sa ma dobre, dufam, ze sa mu polepsilo.
 

  • Díky! 1
  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Chodím sa často prechádzať do našich lesov. Z času na čas stretnem takých dvoch týpkov, chodia všade spolu. Jeden celý v čiernom a má kabát takmer až po zem, vyzerá ako černokňažník. Druhý v tričku, krátkych gacoch a úplne bosý, aj keď sneží. Ale inak vždy slušne pozdravia. Aj toto stretávam v našich lesoch.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, Sniper napísal:

Chodím sa často prechádzať do našich lesov. Z času na čas stretnem takých dvoch týpkov, chodia všade spolu. Jeden celý v čiernom a má kabát takmer až po zem, vyzerá ako černokňažník. Druhý v tričku, krátkych gacoch a úplne bosý, aj keď sneží. Ale inak vždy slušne pozdravia. Aj toto stretávam v našich lesoch.

ktovie, čo pod tým mantelom schováva. :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za poslednych 10 dni som rozviazal spolupracu s dvoma dlhodobymi problemovymi ludmi. Zhodou okolnosti prisli pred dvoma rokmi naraz behom mesiaca,  aj som im chcel pomoct, aj prvy rok platili rok 2019 som im aj podal danove priznanie. Koncom oktobra minuleho roku(naposlednu chvilu pripravene som to mal aj faktury). Obaja za mnou prisli a mali splnomocnenie na svoje deti. V jednom pripade prisiel otec,lebo odomna po roku nieco chcel som ho odmietol a v druhom pripade dcera. Som jej poradil aby sa odstrihla od rodicov a nikdy nech uz im neda splnomocnenstvo. Neboli ani jeden ani druhy na mna nastraty, chapali to. Dal som im sanony a dovidenia. Obaja mi nezaplatili asi 110 euro(40+70) co som zdanil(za rok 2020 som im nefakturoval nic, urobil som len to aby nedostali pokuty,neocakaval som za to peniaze). Neslo o peniaze- islo o ich pristup. Tej dcere este musim  poslat rocne hlasenie aby nemala zbytocnu pokutu.

To co je nafotke vsetky tie sanony su uz spravene a odoslane danove priznania aj zaplatene, to su normalni zakaznici. Len si to musia odviest. Tie co su v policke musim dat do krabic. Este mam za sebou asi 10 sanonou 5 zakaznikou co som nestihol spravit.

IMG_20210409_230851[1].jpg

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďakujem Pánbožkovi, že mne takéto veci robia v práci. ja som na toto analfabet. Pred 10 rokmi som si síce urobil kurz, ale je mi to úplne cudzie. teraz, ked som dohodárka, a nie kmeňový zamestnanec, už si to o rok asi budem musieť robiť sama. To bude vtipné. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 10. 4. 2021 at 21:41, electric blue napísal:

ja to stretnút sama v lese, by som im hodila aj čo nemám a zdrhala :smilieee:

neviem neviem...pred pár rokmi som šla tiež cez les sama a stretla som divného chlapíka, asi tak o 30 rokov menej mohol mať ako ja, a čo ma balil, to ma balil...nebolo mi teda všetko jedno, snáď si vzal moje odporúčania hľadať medzi mladšími a nechať dôchodkyne na pokoji k srdcu...nebežala som, aby si náhodou nemyslel, že sa ho bojím a nepustil sa za mnou.  Ale nebolo mi všetko jedno.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som asi pred mesiacom išiel skoro ráno lesom a asi 10 metrov od lesného chodníka som videl čupieť nejakého chalaniska v polohe ako keby sral, ale nemal stiahnuté gace. Len tam tak čupel a hrabal sa v zemi. Neviem čo to malo znamenať, ale naspäť som pre istotu išiel iným lesným chodníkom. V lesoch sa dajú stretnúť všelijaké zvláštne bytosti.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov