Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

Ja sa pridam do partie, opatroval som choru mamu ktorej neskor vysiel pozitivny PCR test. Nastastie ona to presla v pohode (uz druhy krat...) a dnes jej zrusili karantenu.
Ja lezim doma v teplotach uz od 25 a cakam na PCR testy buduci pondelok.
Tehotnu manzelku som poslal na antigeny a sup sup prec na polomku k rodine.
Je to fasa :-)

...

  • No neviem, neviem 1
  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@chlapeczjuhu nuťž skoré uzdravenie.

aj ja bojujem s nejakoým potvorstvom, zatiaľ to nie je také hrozné, len mám napuchnutý nos, celú noc som bojovala so zapchtým nosom a sekrétom, nad ránom sa aj bolehlav pridal, ale ten sa potom stratil. Teplotu nemám zatiaľ. Nie je to nič čo by sa nedalo vydržať, ale je to otravné. Dnes sme mali ísť gratulovať našej Nelinke, dnes má 3 roky a zajtra má zať 40...oslava sa presúva na nedeľu, aj u nich pokašliavajú. 

No a aby to bolo ešte okorenené, v zariadení kde mám tatka, majú C19, všetci klienti vrátane taťuldu sú pozitívni a aj personál, tak aspoň sa rozhodli, že ich nebudú držať na izbách, ale môžu sa stretávať v spoločenskej miestnosti. Pozotívne je to, že zatiaľ sa všetci cítia celkom v pohode a nikto nemá horúčky ani sa nedusí...tak už len dúfať, že sa to nezhorší a dedulovia a personál po 10 dňoch pekne vyjdú z karantény bez ujmy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stavila som sa v Bille a videla som tam vankúšik - ovečku. Pred asi rokom sme taký kúpili Ninke, ale Neli jej ho stále berie a potom sa oň bijú, tak som jej ho chcela kúpiť, Nebol za páskou, nuž som ho dala do košíka...a myslíte, že ho mám? Ani náhodou. Tak hračku kúpiť nemôžem, nesmú mi ju predať, ale zato delobuchy, tých bolo a je stále dosť. Tie sa predávať asi môžu. Škrtila by som. :chairhit:

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes ráno na8 som mala ísť na vyšetrenie. včera mi ale prišla sms, naozaj neviem, kam som to čumela, ale prisahala by som, že tam bolo, že sa z technických príčin termín prekladá na neurčito...a tak som si dnes pekne prispinkala, až mi volali z ambulancie, kde som. No a ked som sa na včerajšiu správu od nich pozrela dnes, stálo tam, že sa termín prekladá na 9:00. Vzali to s humorom, a tak som tam išla na 12-tu. 

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Pod Braniskom je v udoli dedinka Korytne. Je asi odvazne nazvat Korytne dedinkou, lebo Korytne je jeden kostol (zide sa) a asi desat domov okolo cesty, ktorou aj tak nikto nechodi. Ked sme robili tunel, chodili sme do Korytneho do "obchodu". Je naozaj odvazne nazvat to obchodom, lebo tam si (ked nebol pusteny vlciak) musel vojst do dvora, obist rodinny dom a medzi kurnikom a chlievikom stala byvala (dufam, ze) garaz, na ktorej dverach bola tabula "Potraviny a rozlicny tovar". Rozlicny tovar preto, lebo sa tam dal kupit vajickovy sampon v malej sklenenej flasticke a potraviny pre vsetko ostatne. Ked malo vtedy Korytne, dajme tomu, ze 35 obyvatelov a na stavbe tunela a mostov robilo 10 krat tolko ludi, myslim, ze sme uz mohli hovorit o spolocenskom zivote a ten sa dal charakterizovat hlavne tym, ze si tam kazde rano stal ako  k o k o t  v rade na rozky.

Gazda, predavac a podnikatel v jednom (krasne roky devatdesiate) mal uz hydinu a prasata nakrmene a tak si o siedmej rano vyhrnul rukavy a dal sa do predavania. Niekto pred nami si pytal nakrajat 20 deka Vysociny. Ujcek za pultom, ktory mal najlepsie roky uz davno za sebou si vzdychol, otvoril chladnicku a vybral ten salam. Dvere na chladnicke sa zatvarali same, ale zatvarali sa rovnako pomaly, ako sa bol on schopny otacat. Kocur, ktory sa nam dovtedy obsmietal popod nohy a ktoreho asi nenakrmil, bol naopak mlady a kym sa dvere zabuchli, stihol zaujat poziciu v spodnom sufliku medzi klobasami a spisskymi parkami. Dalsiemu panovi na rade stacili "dva piva" a dalsieho, co stal predo mnou, poslali chlapi kupit palenku. Zajakaval sa a ked prisiel na rad, pytal si:

-jednu bobobo bobobo! ..a dajte gin!

Panovi bola na pult s pochopenim polozena jedna bobobo a konecne som prisiel na rad ja:

-20 deka macacieho narezu, pytal som si

Ujcek nepochopil, lebo ani nevidel a tak som si pytal, uz s plnou vaznostou este raz:

-6 spisskych parkov..

Ujcek otvoril chladnicku a stihol povedat akurat:

-ta ty tu co robis!

Lebo, v tej chvili uz chladeny kocur, vyruseny pocas ranajok, v panike uchmatol zostavajucu polovicu parka, vytiahol dalsie styri za crievka na dlazku a trielil prec.

-to by mi malo stacit, povedal som

Po logickej pauze som sa nakoniec rozhodol pre rozky a tresku. Ujcek pozbieral parky z dlazky a dal ich naspat do boxu a tak som si pre istotu pytal aj tie Murove nedojedene ranajky.

-nie na vahu! musel som dopovedat

-ani balit mu ich nemusite, doplnil som este

Kym som vysiel hore k tunelu, bol som nakrmeny ja, aj kocur. Lebo ked raz zacnes ochutnavat bez platenia, musis si to dozrat.

  • Páči sa mi to 3
  • Díky! 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pridám tiež jednu z praveku

kráčam raz tak v lete od zubárky späť do práce, a aby som zahnal tú hnusnú chuť v hube, stavil som sa na jedného tonika, v "záhradnej reštaurácii" na stanici, lebo tú som mal akurát po ceste. neviem ktorý srandista to nazval reštauráciu, lebo je to len obyčajný staničný pajzel - výčap, a kus ohradeného priestoru zatieneného pár stromami. na placi pár stolov a po dvoch stranách také boxy na sedenie, oddelené doskami. Axel tuším chodil do NM na priemyslovku, tak hádam potvrdí, že na tom mieste zastal čas - takto pred 31 rokmi zvesili Husákov obraz zo steny, a asi o štyri roky tam vonku, v rohu protiľahlom výčapu postavili hajzle. slovo "záchod" by som radšej nepoužil, lebo nie celkom vyjadruje stav v akom sa nachádzali... okrem Husáka a hajzlov sa tam inak nezmenilo nič.

kúpil som si tonik, zapálil cigu, a ostal som stáť pri prvom stole od výčapu. vedľa prvého boxu stála taká celkom pekná tridsiatnička, v boxe sedeli dve dievčatká, ktoré som ale cez doštenú stenu nevidel. ich prítomnosť som len tušil, a podľa hlasov som ich odhadol tak na 6-8 rokov, zrejme čakali na autobus... pofajčievam, uchlipujem tonik, sem tam pozriem na tú peknú maminu, a o chvíľu vidím od hajzlov prichádzať ďalšiu peknú tridsiatničku. prišla k boxu, kľúč od hajzla v ruke, a pýta sa tej prvej:

- nemáš prosím ťa drobných 5 korún, nech môžem zaplatiť?

ozýva sa dievčenský hlas

- ňesrala si? dievčinka to tak zamäkčila, ako keby ani nebola z tohto kraja :biggrin:

- ticho buď, henten chlap to všetko počuje!

ja sa snažím udržať kožený xicht, akože nevnímam... lenže v tom sa spoza drevenej prepážky vynorili dve malé hlavy, pekne nad sebou, a obe pozerajú na mňa... to už som kútiky neudržal, a počujem prekvapený hlások:

- on sa smeje

- no bodaj by sa nesmial, ty dora pojašená!

... urýchlene dopíjam tonik, dusím vajgla v popolníku a radšej kráčam smerom preč :zubiska:

  • Haha 5
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Takmer hororový príbeh sa mi stal. Niekto mi zazvonil o 23:40 čo tak neskoro nechodia letákivači a tak. Pozeral som politickú reláciu "na hrane" zo záznamu a už som tak zaspával na to ich monotónne rozprávanie a zrazu že crrrnnn to ma prebralo. Tak som sa z časti aj začal báť a už som uvažoval o zabarikádovaní dverí nábytkom. Reláciu som si pretočil aby som pozrel čo som prespal a zrazu idú reklamy. Je tam jedna taká o kauflande že taký stand up a že povedzte ako sa nakupuje v kauflande a zrazu že crrrrn taký istý zvonček akože mu došiel časový limit. Tak teraz neviem či mi ozaj niekto pred pólnocou zvonil alebo to bola tá reklama.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, Tomáš napísal:

Niekto mi zazvonil o 23:40

Ano Patrik s chlapcami ti prišli naložiť, ale keď si neotváral, tak si povedali, že nabudúce prídu skôr. Možno dnes večer, možno zajtra...

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, Tomáš napísal:

Takmer hororový príbeh sa mi stal. Niekto mi zazvonil o 23:40 čo tak neskoro nechodia letákivači a tak. Pozeral som politickú reláciu "na hrane" zo záznamu a už som tak zaspával na to ich monotónne rozprávanie a zrazu že crrrnnn to ma prebralo. Tak som sa z časti aj začal báť a už som uvažoval o zabarikádovaní dverí nábytkom. Reláciu som si pretočil aby som pozrel čo som prespal a zrazu idú reklamy. Je tam jedna taká o kauflande že taký stand up a že povedzte ako sa nakupuje v kauflande a zrazu že crrrrn taký istý zvonček akože mu došiel časový limit. Tak teraz neviem či mi ozaj niekto pred pólnocou zvonil alebo to bola tá reklama.

určite NAKA. To ti zabarikádovanie nepomôže  :cem:

Nám tak v noci niekedx zvonil susedovie chalan, rodičia ho vyhodili z baráku po tom, čo tatkovi párkrát vybielil účet, z tatkovho mobilu si volal na erotické linky a podobne. Tak fešák zvonil mne, aby som ho vpustila do brány. najlepšie bolo, ked zvonil tak o 4 ráno. To poteší. Mala som veľkú chuť škrtiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 31. 1. 2021 at 19:23, sahara napísal:

no.. a mám o nohavice menej. na neprehľadnej križovatke som sa stretol so zúrivým čiernym psom. nohavice prehrali. našťastie len tie...

čo mal proti tebe? Si na neho špatno pozrel? 

pred sviatkami som dala notebook do opravy. haproval mi display. dala som za opravu 300€ (Nb stál 700, takže to bolo lkepšie ako si kupovať druhý), otvorili ho rpedo mnou a display išiel. tak som odkráčala aj s notebookom, ale kedže som nepotrebovala robiť s tým, čo som na ňom mala, neotvárala som ho, až dnes, keď prišiel jeden známy, ktorý mi tam mal niečo nainštalovať. No a ouvej, inštalácia sa síce podarila, ale keď som potom po reštarte NB zatvorila a znova otvorila, ZRAZU Tá ISTá CHYBA AKO pred opravou. Keď ten môj známy display držal na jednom mieste a stláčal prstami (ne tom konkrétnom mieste), obraz bol v poriadku a NB fungoval. Tak ako mi ho dopredepráce opravili, ked zasa nejde? Iné mi neostalo, len mailom poslať reklamáciu. nech mi len skúsia zasa všetko odinštalovať ako predtým spravili, a úplne zbytočne! Normálne ma nasrali. ten môj známy si myslí, že by to mohol byť nejaký kontakt vovnútri, ale nechcel sa mi v tom vŕtať práve kvôli tomu, aby som mohla podať reklamáciu a aby museli odstrániť chybu teraz už naozaj, a nie zbytočne mi tam vŕtať a ešte aj všetko vymazať a bez efektu. 

ja teda nie som žiadny expert, skôr naopak, ale ten môj známy je na takéto veci šikovný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

čo mal proti tebe? Si na neho špatno pozrel? 

poznám toho psa dlho. vždy bol zúrivý. a vždy som sa im oblúkom vyhol, keď ťahal majiteľa na prechádzke. ale bola tma a na rohu uličiek vysoký živý plot, tak som ich nevidel a ocitol som sa rovno pred psom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, sahara napísal:

poznám toho psa dlho. vždy bol zúrivý. a vždy som sa im oblúkom vyhol, keď ťahal majiteľa na prechádzke. ale bola tma a na rohu uličiek vysoký živý plot, tak som ich nevidel a ocitol som sa rovno pred psom.

no ešteže si to odniesli len tie gate. Ale je to chyba majiteľa. zviera nemôže za to, akého majiteľa má. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes si davam pivko po praci. A v bedne co som vcera kupil su dve prazdne flase. Uplne prazdne,suche, nic. 

Chcel som na to upozornit vyrobcu, ziaden mail,ci telefon. Raz som uz reklamoval jogurt cernicovi a bol tam trn. Tak som ich upozornil a chceli odo mna aj viecko aj obal a prisla si nejaka zena pren,zobrala a dala mi asi 20 jogurtov.

folklor

https://www.saris.sk/

Tyto nic, prasivci. Dosial som mal len raz skusenost, ze vo flasi bolo asi o tretinu menej. Ale v jednej bedni 2 prazdne flase?

Cisto teoreticky,predavacka prekladala pivo,ci jej niekto priniesol prazdnu flasu s vrchnakom. Ale oni si ich davaju do skladu inde. A flase su uplne suche. A vrchnak sa mi prstami nepodarilo dat dole. Aj sa mi zdalo ako som zmocnel. Kilo zavazia dole.

prazdne pivo.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, slimak napísal:

Dnes si davam pivko po praci. A v bedne co som vcera kupil su dve prazdne flase. Uplne prazdne,suche, nic. 

 

ja som takto kúpila smotanu do kávy,  a aspoň 3 tie nádobky boli prázdne, ale to neviem nijako dokázať, veď to nevidno bez otvorenia. 

Môže sa stať, že niečo padne do tej veľkej nádoby, odkiaľ sa to potom dávkuje, a ani kontrolór si to nemusí vždy všimnúť, už sa stalo, že bola myš v pive (chudák myš...). Ale pamätám si na jednu aféru, vtedy sťahovali celú šaržu piva. V tom kotli sa utopil nejaký cigán, čo tam bol zamestnaný, a keď mal nočnú, chcel si nabrať priamo zo zdroja, nejak sa moc nahol a nevedel sa odtiaľ vyštverať, tak sa tam chudák nakoniec utopil. Nikto nevedel, kde je a čo s ním je, ale moc sa nad tým nepozastavovali, lebo vraj jeho rpacovná morálka aj tak nebola nič moc, že neodovzdal smenu, akurát ich tak nasrdilo, alenikto po ňom nepátral, a potom ako sa nádoba postupne vyprázdňovala pri plnení fľašiek či plechoviek, to už neviem, tak ho tam potom našli. Aspoň ja som to takto počula. 

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

No predstavte si čo sa mi stalo. Zažil som najdlhšiu prestávku v živote! Vo februári som odišiel na prestávku a až v marci som sa z nej vrátil! To je zážitok čo? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je mozne, ze som tu uz o Ferovi pisal, ale dnes som sa dozvedel, ze Fero to uz  ma za sebou a tak si ho pripomeniem.

Fero bol z Oravy. Trpel epilepsiou a tak sme ho v robote viac nevideli, ako videli. Nechcem tym povedat, ze by liecbe venoval nejaku prehnanu pozornost, proste ked prisiel po polroku marodky do roboty, nemohol si vypit a spravidla do dvoch dni ho zasa  j e b l o  o zem. Stalo sa, ze vydrzal aj tyzden. Takze z jeho pohladu liecbu v praci skor zanedbaval. Jeho pricinenim a na jeho stastie sme v tom case celkom solidne ovladali prvu pomoc pred udusenim. Fero sa vsak vedel odmenit a ked bol v praci, robil veci, na ktore sa nezabuda.

Mal hlboko do vrecka, ved medikamenty ktorym holdoval nieco stoja a tak musel setrit inde. V starom zilinskom Tescu si kupoval to najlacnejsie maso, ake tam bolo dostat. Kuracie chrbty balene v polystyrene a vela, naozaj vela rozkov. Tolko rozkov samozrejme bezny clovek (a Fero, napriek vsetkemu, co este napisem bol beznym clovekom) nezje a tak si ich daval na izbu do skrine. Okrem rozkov tam mal vselico. Fero teda prisiel z nakupu a plnu tesco tasku peciva hodil na postel. Otvoril skrinu, z tej sa vysypali rozky, ktore kupoval vcera, predvcerom, predpredvcerom a minuly tyzden. Vsetko nahadzal na postel a zacal triedit. Makke do jednej tasky, jedle do druhej tasky, este jedle do tretej tasky, este trochu jedle do stvrtej tasky, so sebazaprenim jedle do piatej tasky a na plesnive uz tasku nemal, tak ich  n a j e b a l  s makkymi a vselijako jedlymi naspat do skrine, zavrel ju a zamkol. Klucik si daval do penazenky, lebo "co keby mi niekto nieco..!" Na kuracie chrbty samozrejme nezabudol, tie uz boli polozene hodinu na parapete. Do chladnicky na spolocnej chodbe ich nemohol dat, lebo "co keby mi ich niekto..!" Okno sme mali otocene na zapad a slnko don svietilo asi od obeda, pokial nezapadlo. Druhy den rano sa Fero zvycajne rozhodol, ze kuracinku este necha dozriet a vecer po navrate z roboty sme sa vsetci predbiehali, kto prvy vkroci na izbu, otvori okno a vyvetra. Kuracie chrbty uz samovolne chodili po parapete a ked si myslite, ze uz dost a ze uz sme na konci, tak nie sme, Fero mal este s chrbtami plany. Po navrate z nakupu zopakoval kapitolu s triedenim rozkov. Ja to uz opakovat nebudem, rozdiel by bol iba vo farbe a konzistencii. Avsak pod kopou rozkov mal Fero v skrini ulozenu (alebo zasadenu) korenovu (mozno uz aj zakorenenu) zeleninu. A tak po dlhsom case uzreli svetlo sveta cibule, mrkvicky, petrzleny, kaleraby a tiez hmyz v roznom stadiu vyvinu, ktory ich mal rad. Nakoniec Fero vybral velky hrniec. Hadate dobre, Fero ide varit kuraciu polievku. Od momentu, ked isiel ukazovakom na kuracich chrbtoch prepichnut foliu sme sa uz procesu nezucastnovali a ked ste na konci cakali recept, citali ste zbytocne. Kuchyna vsak bola na chodbe, spolocna pre vsetkych, mozno to niekto vydrzal. My sme cakali v Kolecku (zilinska krcma) na pive a stopovali sme, ako dlho sa vari kuracia polievka. Marne. Ked sme sa vratili, Fero mal sice navarene, ale s hrncom na izbe obsah prelieval do sedmickovych kompotovych flias. Predstavte si rozklepaneho typka s epilepsiou, ako prelieva polievku z patlitroveho hrnca do kompotovej flase polozenej na dlazke. Upratovacky to poutierali zajtra a dalsie zazitky uz mali kolegovia, ktori boli s Ferom v bude na stavbe, lebo tam s nimi obedoval.

Ked Fera  n e j e b l o  ani po tyzdni (stavalo sa), pytal som si izbu dole, lebo smrad stupa hore.

Fero mal inak dobre srdce, ked dostal zachvat a mal takto navarene na cely tyzden, velkodusne nam to nukal na spestrenie stravovania

-zjedzte to, ja pridem az o pol roka

-neboj Fero, tomu sa uz dovtedy nestane nic
.
a odpocivaj v pokoji

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som bola na očnom na moju injekciu. Ráno som šmýkala do šatne na mínus1, vybrala som sa pekne ako vždy chodím, okuliare ostali v puzdre v taške s vecami,  lebo ked mám resspirátor, sa mi zahmlievajú a aj tak nič nevidím. Ale do šatne trafím, tak som šla, za mnou tam došla nejaká pani, a tá hneď nervózna, že dvere zatvorené, a zabúchala na ne. Pani nám došla otvoriť, že rýchlo preč, či nevieme čítať, na tejto strane je oddelenie kovid, choďte okolo, a tak sme ľšli, Že čítať, no, bez okuliarov toho veľa neprečítam...Milá pani sa strčila predo mňa, hoci ja som tam bola prv ako ona, vystrčila ma z dverí a sama sa tam vopchala do šatne, než som stihla čo len zareagovať. To bol prvý zážitok. 

Tak som sa prezliekla do pyžama a papúč a šla k výťahom, výťah tam bol hneď, prázdny, aj som sa podivila, ale dobre, len ma potešilo, že nemusím peši na 1. poschodie ako niekedy, a tak som nastúpila, nikto ma cestou nezastavil a šlo to rovno hore na 7. poschodie. Ale keď som s výťahu vystúpila, aj bez okuliarov som videla, že je to tam divné, všetko hrubými plentami pooddeľované, pred vchodom z plenty do každej miestnosti lepivá podlaha...tak som sa sama seba spýtala, kam som sa to do čerta dostala, kde v pekle to som...a spoza jednej tej plenty vyšla doktorka v skafandri, že ako som sa tam dostala, a čo tam chcem, ja že chcem na očné a výťahom som priľla. Ona že akoto, veď ten výťah je služobný len pre personál...no, ako som to mala dočerta vedieť? Veď všade, kde nechcú, aby sa ľudia zvonka výťahom vozili, ho nejako zabezpečia, ale tu nič...a milá doktorka ma hnala stade svinským krokom - rýchlo choďte von, očné je na druhej strane, tu je kovidové oddelenie! No už len to mi bolo treba, to je tak, ked človek na hovno vidí...ešteže som mala respirátor prekrytý rúškom...ukázala mi, kade von. No, pred rokom v tej časti, z ktorej spravili kovidové oddelenie, bolo rehabilitačné. rehabilitovať asi ľudia nepotrebujú. 

Tak som sa dostala, kam som nechcela, a dokonca dvakrát. 

Za socíku bol cholera barák, bol oproti nášmu domu, liečili sa tam infekčné choroby ako žltačka. Na bazovej zas bola drevená nemocnioca, kde tiež liečili infekčné choroby. Ja neviem, prečo sa peniaze s eurofondov nepoužijäú na vybudovanie nemocnice na infekčné choroby, momentálne na kovid. Za socíku to išlo, teraz nie? A prečo sa začala stavať veľká nemocnioca, mala byž najväčšia na SK, a zrazu sa to stoplo, a čo sa stihlo spravit, stojí a chátrá...to je slovenské hospodárstvo. To je ako tá naša Klára, čo cez den šije a v noci pára... v Číne to ide, u nás nie. Prečo??????? prečo koviďáci musia byť rozmiestňovaní do bežných nemocníc? Za ten rok sa nedalo stihnúť nič postaviť? 

  • Díky! 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolega Zilka bol ten typ kolegu, ktory pride vecer na barak, da si sprchu, zapne televizor a co sa tyka aktivity, den prenho tym padom skoncil. Podobne tomu bolo aj v Ziline, byvali sme tam spolu na izbe dva roky a robili sme len do stvrtej, takze ked Zilka vecer nevyzliekol monterky, v pohode stihal telenovelu o piatej, co by ho tiez mohlo nejako charakterizovat. Televizor mal na vysokej skrini pred postelou a antenu na polici po svojej pravici, takze stacilo, ked si lahol ako Stalin do truhly a mal vyhlad na vsetko, co potreboval ku stastiu.

Mna televizor nezaujimal, ale ked mas dva roky, vecer co vecer, pocuvat dialogy romantikou predavkovanych Mexikancov, uvedomis si, ze uz nepotrebujes mat prehlad a zacnes hladat moznosti ako uniknut. Kupil som si v starom zilinskom Tescu magic s CDckom a radiom a z domu som si doniesol sluchadla. Lezal som na posteli, pocuval som skarede pesnicky a obcas som kukol vedla na rovnako spokojneho Zilku.

Bolo nam fajn -az do chvile, ked som cirou nahodou neprisiel na to, ze ked prepnem volic na radio, Zilkovi zacne skakat v televizore obraz. Pri mojom hudobnom nevkuse som inak radio nemal dovod pocuvat, ale neskor ma napadlo, ze jeden dovod by sa tu predsa len nasiel a vlastne sa aj sam ponukal. No a tak Zilka prisiel jeden vecer z roboty, tasku hodil do kuta, zapol masinu, zvalil sa do postele, ruky si prekrizil ako mrtvola a povedal:

-dneska uz nevstanem ani bohovi!

-ehm, pomyslel som si

Ked mu zacal serial a spokojne si poklepkaval prstami, pockal som na spravnu chvilu a ked to malo grady, prepol som na Rock FM. Zilkovi v tej chvili zdvihlo hlavu, zacal kyvat rucickami a nozickami ako chrobak obrateny na chrbat a ked sa mu konecne podarilo posadit, nahmatal antenu, ktoru mal nastelovanu na polici. Nemal to jednoduche, pretoze obraz skakat neprestal napriek tomu, ze sediac na posteli drzal antenu s vystretou rukou nad hlavou. Ked chce chytit signal, musi sa postavit, rozhodol som sa. Po chvili mavania a nadavania mu vlastne ani nic ine nezostavalo, musel vystartovat z postele, postavit sa do pozoru, ruku vzpazit (pamatam si z telesnej) a natiahnut sa do vysky kolko to islo. Podarilo sa, za odmenu sa mu ukazala Rosalinda v celej svojej krase. Nie nadlho, lebo Zilkovi ta poloha nebola pohodlna a hodinu by tak stat nevydrzal, ani keby bol do nej, dajme tomu, ze platonicky zamilovany. Skusal pomaly zohnut kolena a nenapadne (asi preto, aby si to signal nevsimol, hehe) sa sunul dole. V sekunde, ked si drziac antenu so vztycenou pravackou sadol na postel, som prepol metale zasa na radio. Krasna Rosalinda sa ako na potvoru rozkmitala a Zilka zasa vystrelil do pozoru. Parkrat to este takto skusal, ale bez uspechu, lebo signal bol "j e b e m  ti taku Markizu!" iba tesne pod plafonom a packa na radiu nemala zlutovanie. Serial bol podla vsetkeho zaujimavy, lebo spolubyvajuci Zilka vydrzal dobre dve minuty stat v pozore a sledovat zapletku. Zachranila ho reklama a ked rozzureny polozil antenu na zem a rezignovane si sadol na postel, naskocil obraz ako lusk.

-to ako naschval! precedil cez zuby

-vidis pan kolega, ja pocuvam Slayer a je mi dobre..

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 3. 2021 at 22:00, dead napísal:

Je mozne, ze som tu uz o Ferovi pisal, ale dnes som sa dozvedel, ze Fero to uz  ma za sebou a tak si ho pripomeniem.

Fero bol z Oravy. Trpel epilepsiou a tak sme ho v robote viac nevideli, ako videli. Nechcem tym povedat, ze by liecbe venoval nejaku prehnanu pozornost, proste ked prisiel po polroku marodky do roboty, nemohol si vypit a spravidla do dvoch dni ho zasa  j e b l o  o zem. Stalo sa, ze vydrzal aj tyzden. Takze z jeho pohladu liecbu v praci skor zanedbaval. Jeho pricinenim a na jeho stastie sme v tom case celkom solidne ovladali prvu pomoc pred udusenim. Fero sa vsak vedel odmenit a ked bol v praci, robil veci, na ktore sa nezabuda.

Mal hlboko do vrecka, ved medikamenty ktorym holdoval nieco stoja a tak musel setrit inde. V starom zilinskom Tescu si kupoval to najlacnejsie maso, ake tam bolo dostat. Kuracie chrbty balene v polystyrene a vela, naozaj vela rozkov. Tolko rozkov samozrejme bezny clovek (a Fero, napriek vsetkemu, co este napisem bol beznym clovekom) nezje a tak si ich daval na izbu do skrine. Okrem rozkov tam mal vselico. Fero teda prisiel z nakupu a plnu tesco tasku peciva hodil na postel. Otvoril skrinu, z tej sa vysypali rozky, ktore kupoval vcera, predvcerom, predpredvcerom a minuly tyzden. Vsetko nahadzal na postel a zacal triedit. Makke do jednej tasky, jedle do druhej tasky, este jedle do tretej tasky, este trochu jedle do stvrtej tasky, so sebazaprenim jedle do piatej tasky a na plesnive uz tasku nemal, tak ich  n a j e b a l  s makkymi a vselijako jedlymi naspat do skrine, zavrel ju a zamkol. Klucik si daval do penazenky, lebo "co keby mi niekto nieco..!" Na kuracie chrbty samozrejme nezabudol, tie uz boli polozene hodinu na parapete. Do chladnicky na spolocnej chodbe ich nemohol dat, lebo "co keby mi ich niekto..!" Okno sme mali otocene na zapad a slnko don svietilo asi od obeda, pokial nezapadlo. Druhy den rano sa Fero zvycajne rozhodol, ze kuracinku este necha dozriet a vecer po navrate z roboty sme sa vsetci predbiehali, kto prvy vkroci na izbu, otvori okno a vyvetra. Kuracie chrbty uz samovolne chodili po parapete a ked si myslite, ze uz dost a ze uz sme na konci, tak nie sme, Fero mal este s chrbtami plany. Po navrate z nakupu zopakoval kapitolu s triedenim rozkov. Ja to uz opakovat nebudem, rozdiel by bol iba vo farbe a konzistencii. Avsak pod kopou rozkov mal Fero v skrini ulozenu (alebo zasadenu) korenovu (mozno uz aj zakorenenu) zeleninu. A tak po dlhsom case uzreli svetlo sveta cibule, mrkvicky, petrzleny, kaleraby a tiez hmyz v roznom stadiu vyvinu, ktory ich mal rad. Nakoniec Fero vybral velky hrniec. Hadate dobre, Fero ide varit kuraciu polievku. Od momentu, ked isiel ukazovakom na kuracich chrbtoch prepichnut foliu sme sa uz procesu nezucastnovali a ked ste na konci cakali recept, citali ste zbytocne. Kuchyna vsak bola na chodbe, spolocna pre vsetkych, mozno to niekto vydrzal. My sme cakali v Kolecku (zilinska krcma) na pive a stopovali sme, ako dlho sa vari kuracia polievka. Marne. Ked sme sa vratili, Fero mal sice navarene, ale s hrncom na izbe obsah prelieval do sedmickovych kompotovych flias. Predstavte si rozklepaneho typka s epilepsiou, ako prelieva polievku z patlitroveho hrnca do kompotovej flase polozenej na dlazke. Upratovacky to poutierali zajtra a dalsie zazitky uz mali kolegovia, ktori boli s Ferom v bude na stavbe, lebo tam s nimi obedoval.

Ked Fera  n e j e b l o  ani po tyzdni (stavalo sa), pytal som si izbu dole, lebo smrad stupa hore.

Fero mal inak dobre srdce, ked dostal zachvat a mal takto navarene na cely tyzden, velkodusne nam to nukal na spestrenie stravovania

-zjedzte to, ja pridem az o pol roka

-neboj Fero, tomu sa uz dovtedy nestane nic
.
a odpocivaj v pokoji

thank you, I m not going to have lunch today :huraa:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov