Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

nedávno som ráno cestovala do roboty a šla som v 98. Za tescom ju predbehla 99 a ozlomkrky sa hnala pred nami, ale asi tam niekto chcel vystúpiť na tej zastávke na znamenie, tak musel zastaviť a ten náš ozlomkrky za ním a tiež zastavil, otvoril dvere, aby ľudia, čo chceli do špitálu,  mohli prestúpiť, a aj sa im to podarilo, ale nie všetci asi tam vystúpili, lebo na ďalšej zastávke aj ked "náš" vodič sa snažil s 99 držať krok, ten v 99 úmyselne ľuďom vylezeným od nás zatvoril pred nosom a ufujazdil. Nášmu vodičovi to nedalo - stiahol okienko a že "Videli ste to? Veď to urobil naschvál. Aj na tých jasmách letel naschvál, aby som ho nedohonil. On to každému robí, predtým jazdil trasu..." (zabudla som, akú to trasu jazdil). ktovie, čo tým asi chcel ten v 99 dokázať, kór keď to ide do nemocnice a zjavne väčšina ľudí cestujúcich tým spojom do tej nemocnice aj idú, kým 98 pokračuje rovno a nejde až k špitálu. 

Myslite si čo chcete, ale bolo mi sympatické, že ten v 98 chcel, aby tí ľudia stihli prestúpiť a aj pre to niečo robil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

všimla som si, že medzi tvojimi príspevkami ubehol týždeň...takže je šanca, že o ďalší týždeň oko nadobudne obvyklý vzhľad a obnoví svoju pôvodnú funkčnosť...radšej nos nejaké ochranné okuliare.

zaujímavé je, že keď sa nejaký zákrok robí na tvári, odnesú si to oči.

Moja mamka kedysi ešte predtým ako o jedno oko prišla, tiež bola na nejakom zákroku, už sa nepamätám, na akom, čo jej to vyberali, a mala pekné tmavomodré fľaky okolo obidvoch očí, vyzerala ako panda veľká.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj s jedným okom by si nás uvidel, ale dve sú lepšie. takže na  :stretko: môžeš na nás vyvaľovať okále koľko sa ti zachce - aha, takto:  :ociska:


a skoro som aj zabudla, v robote sme teraz v inej miestnosti, pri dvíhaní telefónu som čelom vrazila do hrany stola, ktorý bol postavený na tom stole s telefónom, aby bolo viac miesta. Fuj, to bola rana. A teraz neviem, či sa mi tam do zajtra nevytvorí belasá klobáska uprostred pekne po šírke. Ak áno, to teda budem kočka!!! len dúfam, že sa mi modrina nepresunie na oko, už sa mi to raz stalo, nespomínam si, čo sa udialo, ale chodila som ako panda s moonoklom a ľudia neznalí našich domácich pomerov boli presvedčení, že mi Flinstone jednu-dve vyťal. Ani som sa nenamáhala nikoho presviedčať o opaku, aj tak by mi nikto neveril, hoci každý, kto Flinstona aspoň trocha pozná, vie, že nie je nijaký násilník.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len dúfam, že sa mi modrina nepresunie na oko, už sa mi to raz stalo, nespomínam si, čo sa udialo, ale chodila som ako panda s moonoklom a ľudia neznalí našich domácich pomerov boli presvedčení, že mi Flinstone jednu-dve vyťal. Ani som sa nenamáhala nikoho presviedčať o opaku, aj tak by mi nikto neveril,

 

 

v bývalej robote raz jedna baba tak došla v pondelok s monoklom, keď sa jej pýtali že čo sa jej stalo, povedala že ju poštípala včela. vysvetlenie mierne komplikoval fakt že bol december :lol: dumali sme vtedy či ten monokel skôr nevznikol tým, že sa z firemného piatkového vianočného večierka vrátila domov až v sobotu na obed, a jej zákonitý vysvetleniu že prespala u kolegyne nejak neuveril... :zubiska: 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som nakrical na starsieho kolegu. Je pred dochododkom. A nerobil a p####l -poucoval mna. Ja vyhorety clovek. Nasa firma skoncila. Nasa firma je nasa praca. Alebo aby ste pochobili v tej firme nieje nic len clovek co nieco odpracuje. A to je hodnotne. 

 

V nedelu ponuknem zamestnancovi ak ho ta praca bavi pomozem mu . Budem to este chvilu robit. S kolegom - mna aj samotny tak velmi nenasral(vpodstate taky bol aj v minulosti - len zostarol a zlenivel). Ale ho uz nechcem vidiet. 

 

Len ani trapi - co s klientmi. To vyriesene nemam. ja som dnes nic neriesil - len konal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V predchadzajucom prispovku(bola chyba) kt je vyhorety som ja. Uz som v celku aj spokojny. Uz som si aj rozmyslel co by som mozno robil. Ucil by som deti. ja neviem uctovnictvo, zodpovednosti a slusnosti - etiku.

 

Je sranda - ja som bol vnapati mesiace - to musis spravit -to - alkohol bol vzdy pri mne . Aj teraz je - ale som kludny. Spokojny. 

 

Zaver

---------------------

Zodpovednost.

Ja neviem ako s firmy odist - peniaze si viem zobrat prepisat auto(aj to este neviem ako sa robi). Povedat dovidenia - kolegom.

Ale ja neviem co s klientmi. Ty ma zivili roky. Nemal som to premyslene. Ti dvaja ich nedokazu spravit. Teda povedat ,ze koncim,ale rok im musim dokoncit.  Ti dvaja to nedokazu(lebo sa to ani neda - tiez neviem spravit ich pracu) - keby hej ake hura. 

 

Ved sa porozpravam s mladim zamestnacom ci to je ochotny robit. Jemu pomozem/AJ DLHSIE AKO ROK). Ak nie ja to musim este do konca roka vydzat.

 

---------

JA som tohto roku spravil 70 danovych priznani . Vacsina bola jednuducha ,ale niekde si musel robit uzavierky. Pri jednej firme som to ani nestihol. 5 dni pred koncom som tej firme povedal,ze to nedokazem - musime dat odklad. Ospravedlnil som sa - ci povedl prepacte.

 

Ja uz toho mam dost. 

 

aj na druhu stranu - co ma platia sa najdu dvaja ujovia - co ti nechce zaplatit tvoju cenu. Teda si nevazi moju pracu.  Vzdy su to ti najbohatsi. Ti co maju najviac papierov. - Zas s ciganom ci bielim co ti nechce dat ani desat eur - ho vyhodim. hned.

 

nedohodnes sa na cene - koniec prace - ci vyhodil on mna ,ci ja jeho? Vysledok je ten isty. Co sa stane spokojny som aj ja - ze takemu ujovi nemusim robit -- ale isto aj on - ze usetril dvadsat - ci sto eur mesacne- ...

 

Ti najbohatsi - samozrejme to nieje pravidlo - su najvacsi drzgrosi - a pritom uctovnik je pre nich zaklad- oni ho maju za nic - otravu muchu - sa som sa smial - platili nejakej zenskej nic- ale aj nic maju spravene. a maju kontrolu. Maju kontrolu jedneho mesiace, kde nemaju uctovnictvo - kolega im to robi - on im odporucil ze to spravi aj za cely rok - oni nie staci im mesiac. 

nasa firma im vtedy nerobila uctovnictvo. Platili nic. a nuty a platit nic chcu stale. 

 

Oavaci. Smiesni aspon pre mna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, ty si vlaste v tej firme ako spoluvlastník, spolukonateľ, alebo...???

ja ti neporadím, lebo účtovníctvo a vôbec takéto záležitosti sú pre mňa španielska vesnica, ale aj tak ma to zaujíma.

 

kto má veľa, chce ešte viac, čím viac má, tým je nenažranejší, lebo si nenavykol na skromnosť. Čím viac človek má peňazí, tým viac aj rozhadzuje a zrazu "nutne potrebuje" aj také veci a služby, aké mu predtým vôbec nechýbali.

 

 

v bývalej robote raz jedna baba tak došla v pondelok s monoklom, keď sa jej pýtali že čo sa jej stalo, povedala že ju poštípala včela. vysvetlenie mierne komplikoval fakt že bol december :lol: dumali sme vtedy či ten monokel skôr nevznikol tým, že sa z firemného piatkového vianočného večierka vrátila domov až v sobotu na obed, a jej zákonitý vysvetleniu že prespala u kolegyne nejak neuveril... :zubiska: 
 

K tomu ma napadá príbeh zo záhrobia...

 

to ešte kedysi dávno pradávno, keď som bola študentka a bývala som na internáte, jeden spolužiak a kamarát - nejak mu tá škola nešla - sa v 2. ročníku uzniesol, že to nie je pre neho a zo školy radšej odíde, a pozval pár ľudí na rozlúčku. I riadne sa tam zrichtoval, a keď čas pokročil a bolo treba ísť na kutě, zmyslel si, že on ma musí nutne na intrák odprevadiť (on býval na koleji, čo bolo inde, takže by sme nemali spoločnú cestu z hospody). Márne som mu tĺkla do hlavy, že to teda nie, ja trafím aj sama a sama budem tam rýchlejšie ako s jeho doprovodom, a v takom stave v akom je, by som aj tak pred prípadnými lotrami musela chrániť ja jeho, a nie on mňa...nedal si povedať. I vyzerala tá cesta asi tak, že motavým spôsobom spravil 3 kroky dopredu, potočil sa a nasledovali 2 krokydozadu alebo aspoň dakam do strany...a takými podivnými prískokmi sprevádzanými jeho občasným zamotaním sa do kríkov pri chodníku nám cesta normálne asi tak na 15 minút trvala viac ako 3/4 hodiny...na druhý deň som ho stretla na obede v menze, mal opuchnutý a doškriabaný nos a moncla okolo oka, nechcel mi povedať, čo sa udialo, zato ja som mu ochotne vyrozprávala všetko, čo vystrájal a čo natáral...celkom dobre mohol prespať v šípových kríkoch, ktoré boli vysadené v trávniku vedľa chodníka po tom, ako tam spadol.

 

U mňa tentokrát modrina na čele nie je, ale to miesto furt cítim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa našťastie nestalo. Boli sme dnes na koncerte Lucie Bilej...krasna žena,úžasný hlas...som do nej dlhodobo zamilovaný. Kráľovná....

Zaparkovali sme v OC Centrál a peškom išli na štadión. Počas koncertu sa manżelke rozsvietia kontrolka a vraví, že OC je otvorené len do 21:00.

Skončilo to okolo 22:00, a tak hybaj z hordou ľudí smer OC. Vchody zatvorené....jedna účastníčka pochodu povedala, že parkovisko je otvorené do 22:00, ale bolo už 22:10...

Vyjazdom pre vozidlá sa tlupa ľudí vrutila dnu, a ja som nemohol nájsť auto, písmenko J, kde sme zaparkovali, akoby vymazali zo stĺpov. Až potom som si uvedomil, že sme chvíľu krúžili, kym sme našli miesto, a bolo to za takou predelovacou stenou, takže auto sme nemohli vidieť, ani písmenká na stĺpe. Už som mal kropaje na čele ,keď som si predstavil, že sa budem trepať nejakým autobusom ( ani neviem akým) a prestupovať ( ani neviem na čo).Potom ma napadlo, že ak sa nedostanem von, tak od polnoci začnem platiť parkovné, a otvárajú o 10:00, także som sa mohol tam aj naspäť dať odviesť taxíkom, a ráno do práce...bŕŕŕ, a potom pre auto...

Našťastie, hrôzostrašný scenár sa nekonal, vypustili nás, takže na nádherný koncert ostane nádherná spomienka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alarm, čo sa týka MHD do Petržky a v Petržke, rada poradím!!!

takže od Centrálu - presnejšie od Trnavského mýta bus č. 68, krásny, dlhý, dokonca býva aj klimatizovaný, na moste Apollo presadnúť na 95, a tá by vás vysadila priamo pri TPD. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov