Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

tak este jednu prihodu s Marienkou:

 

Kolega, s ktorym som bol v kancelarii, bol sokoliar a v tom case mal jastraba. Zrejme s nim vtedy niekam cestoval a teda ho mal cez den v kancli na operadle stoličky. Marienka prisla a pyta sa:

- Ako sa vola ten krasny vtak ?

- Oto

- Jeej, cely nas pan riaditel...

 

(vtedajsi riaditel sa volal Oto)

ps - Marienka mala v tom case uz urcite dost cez 50, utla, zoschnuta z mnozstva cigariet, ktore hulila jednu od druhej; a udajne ked bola mladsia, tak mala s tym riaditelom aj nejake techtle, ale to som ja tam este nerobil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niežeby sa mi to stalo, ale neviem, kde inde by som to mohla dať, a zas to hneď tak človek nevidí.

Keď som dnes šla z Fitka, ako som sa blížila k mostíku, čo vedie k nášmu domu cez Kanál, videla som tam nejakú vysokú postavu, vedľa pokojne stál taký tmavobéžový pes, myslím že to bol labrador, chlapík mal v rukách nejaký nástroj a vytrvalo trieskal do betónu. prídem bližšie...bol to mladík, a nie do betónu, on rozbíjal ľad, ktorý sa vytvoril na tom mostíku, a kúsky rozbitého ľadu potom zmetal do Kanála. Budíž mu za jeho všímavosť a ochotu chvála a vďaka, žijem tu v Petržke už 30 rokov, ale nikdy som toto nevidela nikoho robiť, nanajvýš tak v blízkosti vchodov, ale nie kdesi nad Kanálom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

daj ešte niečo, tá vaša Marienka teda je úplná hviezda! :agree:

to sa neda napisat, to sa musi zazit :D

 

Marienka mala zvlastny sposob pohybu, ci chodze... vies si predstavit, ako chodi sliepka ? telo a krk vzpriameny, no hlava sa pohybuje vpred a vzad

dodnes ju (poniektori pamatnici) napodobnujeme, vratane vysokeho pisklaveho hlasu, ako ide nieco oznamit riaditelovi tym svojim slepacim krokom a pritom vola "Súúúúdrúúúúh riaditéééééééľ!"

 

a casto sa u nas stavalo, ze zazvonil telefon, ale ked sa zdvihlo sluchatko, tak v nom bolo len znepokojive ticho (ak v nom na zaciatku "cvaklo" a potom sa hovor obnovil, znamenalo to odpocuvanie, ale ak bolo ticho, mohla to byt porucha alebo kontrola nasej pritomnosti na pracovisku)

Marienka vtedy vydrzala aj niekolko minut vytrvalo hovorit do sluchatka: Haló. Haló. Haló. Haló. Haló. No haló. Haló ? Ha-ló. Ha-ló! No tak haló. Ha-lo-ó. HaloooÓ. HALÓ ! HALÓ !!!

az potom tresla sluchadlom :D

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mna zbrane nezaujimaju. dnes od 9 do jedenastej sme strielali. Naboje za sto euro . ina hlupost.

 

Boli sme traja kamarati z gympla. Ten jeden majitel to len nabijal paskoval. Dvaja bezbranovi sme len palili. Ani na vojne som mozno tolko striel nevystrelil.  Jedna malorazka , jeden glock , a jeden kolt. Nikdy uz nepotrebujem mat zbran v ruke.A nikdy uz ani strielat nepojdem.

 

Ja aj na vojne som aj z spistole strielal. Da sa s kazdou zbranou presne - relativne strielat. Islo to aj mne aj kamaratovi - aj baterku - do baterky - nemyslim tuskovu ale tu tucnejsu - co ma tri cm - na desat metrov vies prevrtat. 

 

Blbost - ale aj nam bezbranovim to spestrilo vikend. Bol to zazitok. 

 

Ale potom sme sli napivo. Je pekne, ze nieco trva aj desiatky rokov - ako vtedy na ihrisku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

aj keď by to patrilo do inej témy, ale dám to sem...

 

parkovisko pred piešťanským Trescom, kráčam smerom k autu, oproti mne ide olašská cigánka - samozvaná veštica :D

"Mladý pán!"

pozerám, nikto iný na blízku, tak som si pomyslel:

"Hm, asi má niečo s očami, ale OK, však aj baba Vanga bola slepá"

 

"Mladý pán, koncom mesáca si podajte športku, vyhráte velké penáze! Lebo vy ste boli preklnutý, ale to už odchádza, to preklnutié"

"Viem, to bola moja bývalá..."

"Ano, já to vidzím, tri rázy vás preklnúla!"

"Nejak vám nesedia počty, určite to urobila viac ráz :lol: "

"Ano, máte pravdu, už to vidzím lepšié, pet rázy to bolo!"

"5x denne? No to by zhruba sedelo..."

 

medzitým som odomkol auto, uložil nákup a nasadol. lenže postavila sa tak, že som dvere nemohol zatvoriť...

 

"Ponáhľam sa, za štvrť hodinu musím byť o 20km ďalej!" hovorím jej, ale ona to ešte nevzdáva...

"Viéte, já poznám v Bratislave jennu, čo by vám to preklnuté vedzela xxxxx"  /xxxxx je slovo čo použila, nepamätám si ho, ale bolo to niečo vo význame "zdeletovať"/

"Ponáhľam sa do roboty, ale to vy asi nepoznáte... Či?"

"Stálo by to len 20 euro, a ani by ste tam nemuseli chodzit, já by som vám to u nej vybavila. Ona by vám to urobila na dálku!"

 

ešte niečo mlela, tak som zaradil jednotku, potiahol meter dopredu, aby som mohol zavrieť dvere, a odfrčal smerom preč... v spätnom zrkadle som ešte videl že sa obzerá po novom šťastlivcovi, ktorému by mohla veštiť :lol:

 

aj by som si tú športku koncom mesiaca podal, tým že by som nič nevyhral, by som dokázal že veštenie nefunguje... len, bohužel, športku som nikdy v živote nepodával, a tak ani neviem ako sa to vlastne robí :( ale šéfovi v robote už som preventívne povedal, že budúci mesiac dávam výpoveď, lebo vyhrám v športke kopec peňazí :D chvíľu na mňa pozeral, že či mi náhodou nepreplo :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi budem za debila, ale ja fakt neviem ako sa teraz podáva športka -_-

 

pamätám si že kedysi dávno to otec podával na takých ružových tiketoch, boli tuším dva - a kopirák medzi nimi, a bolo tam myslím že šesť stĺpčekov... jeden stĺpček bol tuším za šesť korún... ako je to teraz neviem. ani či sa to ešte podáva na pošte, alebo kde... :shifty:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno ju niekto pred tebou parádne vytočil...

 

na víkend sme cestovali k mladým do ZA, našťastie sme mali lístky aj s miestenkami, vlak bol plný, jasné, začínajú v našom kraji prázdniny. A tak sme sa usadili na svojich miestach. Ľudia, ktorí mali rezervované ostatné 4 fleky v kupé, neprišli, a tak sme prichýlili nejakých skautov, boli to mládežníci tak okolo 18, šli kamsi vraj do Slov, raja na nejakú chatku. Navalilo sa ich tam 7 (na 4 miesta), ale boli zlatí, celkom veselú cestu sme mali, dokonca nám aj zahrali "na želanie". V duchu som tiež ocenila, že to boli slušné decká a každé druhé slovo nebolo "vybrané". Porád som medzi nimi omladla. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

rozhodne podaj !

tak som v sobotu podal. vyplnil som sedem políčok, nejaké čísla si povedali aj moji chalani... z vylosovaných čísel v nedeľu nám vyšli presne dve, aj to každé v inom políčku :smilieee:

 

takže je to potvrdené - veštenie nefunguje :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dozvedela som sa o sebe ze som premudrela krava sprosta. Od o 14rokov starsej kolegyne, s ktorou chodim aj na korcule a celkom vychadzame ako keby rovesnicky.

 

Kazdy den odo mna pyta pomoc, vzdy rada poradim. Dnes si ju nevypytala, tak sama od seba som jej dodatocne dala radu.

 

To som robit nemala ..

Trieskala dverami, dourazala ma a bolo. Naco je toto dobre?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, doll, natrafila si ... smieš jej dávať rady a rozprávať, len keď dáma práve potrebuje a praje si a nevie si poradiť ...

možno to bol deň, keď si náhodou poradila sama, alebo náhodou nepotrebovala pomoc, alebo pre tisíc iných príčin si mala akurát čušať, lebo jej sa nehodilo, že si otvorila pusu ...

 

takto pochodilo viacero kamarátov ... aj ja, a ne raz. odvážila som sa povedať niečo z vlastnej hlavy, keď sa ma zrovna nikto nepýtal. zle, celé zle.

buď sa jej to usadí v hlavinke, alebo takto vznikajú vojny. ale vzťah je už narušený.

 

na nič to nie je dobré. akurát človeka rozhodí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov