Skočiť na obsah

Koľko pamäte RAM máte v PC?


Sniper

RAM  

28 členovia hlasovali

  1. 1. Koľko pamäte RAM máte v PC?

    • do 256 MB
      0
    • 384 MB
      0
    • 512 MB
    • 768 MB
      0
    • 1024 MB - 1535 MB
    • 1536 MB - 2047 MB
    • 2048 MB a viac
    • 4 GB a viac
    • 16 GB a viac


Odporúčané príspevky

anketa  :)

 

pre kapitalistov sú pridané v ankete možnosti 4 GB a viac a pre superkapitalistu Daekina 16 GB a viac ...

 

keď máte ešte iné GB, ozvite sa ... a môžete opraviť svoje hlasovania, kapitalisti škaredí :)

 

Ozývam sa, mám 32 GB ram.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uplne super citat tie duskusie o 512mb ram :D sa cudujem ze sme na tom niekedy hry hrali a boli sme spokojni a ani nas nenapadlo ze dnes bude 4gb uplne normalne.....moj prvy pc mal 32mb ram :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môj prvý počítač (ZX Spectrum - rok 1984) mal 64 kb ram.

Prvé ozajstné PC, ktoré som videl (v roku 1986), malo 512 kb ram.

Prvé PC, s ktorým som pracoval (v roku 1988) malo 4 mb ram a pre zaujímavosť jeho cena bola cca 1,5 milióna Kčs (za to ste vtedy postavili 8 rodinných domov).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Mám pracovný netbook, ktorý je všeobecne zaprataný všelijakým svinstvom a robím na ňom podobné veci ako ako na svojom PC. Na netbooku však mám dojem, že väčšina vecí ide výrazne lepšie ako na mojom PC. HW konfigurácia je dosť podobná, na oboch mám 1GB RAM, jediný podstatný rozdiel je, že na netbooku mám Win7 a na PC WinXP. Začínam mať dojem, že MS v snahe, aby sa ľudia začali zbavovať ikspéčiek, podstrčil nejaký ten "patch" pre XP, ktorý má za úlohu sabotovať všetky operácie v ohľade pamäte. Inak si neviem vysvetliť, prečo mám v PC tak stále zaťaženú pamäť, že sa tu nič nedá normálne robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Memory management bol vo Vistach (po ktorych to zdedili 7) urobeny nanovo. Odstranil sa tym napriklad jeden z neduhov xp, ze sa vsetky nepouzivane pamatove stranky po nejakej dobe ukladaju do swapu. T.j. ak si s nejakou aplikaciou povedzme 2-3 hodiny nerobil, tak ti XP natrepali jej obsah pamate na disk, a ked si snou opat zacal robit, tak postupne musel vsetky stranky tahat z disku. Celkovo je memory management v 7 efektivnejsi ako v XP.

Dalsie vecou je, aku generaciu pamati, v akych kmitoctoch na PC/Netbooku mas. Ak mas PC s 1GB tak to tipujem na nejake DDR1, pricom netbook bude mat DDR3...a to je kua rozdiel vo vykone.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No hej, v netbooku tá pamäť bude určite rýchlejšia a pod XP ten swap mám veru zasratý riadne. Len mi je trochu divné, že výrazné spomalenie si všímam len za nejaké posledné 2 roky a moc veľká sláva to nebola ani po naformátovaní a inštalácii XP nanovo, čo predtým bolo nemysliteľné. Ale už asi nastal čas na nový PC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Pracujem na viacerých rôznych mašinách, zistil som, že pre moje pracovné potreby potrebujem RAM okolo 3 GB. Ak mám pracovať na šrote s 1 GB RAM, tak to je utrpenie hodné Ježiša Krista!!! Budem musieť kúpiť dva 1 GB moduly DDR, iné riešenie nevidím, len ma serú tie ceny, 1 GB DDR je drahšia ako 2 GB DDR3, nech idú do riti s tými cenami. Do nového kompu ešte investovať nechcem, možno až keď vyjde Win 10.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V smartphone by sa mi možno 1 GB určite zišiel, ale tých necelých 512 čo tam mám, mi ešte ako tak stačí.

 

V PC je takmer jedno či tam máš XP alebo Win7, oba majú podobné HW nároky. Problém je v neoptimalizovaných aplikáciách. Kde sú časy, keď Firefox zaberal v RAM 60 MB namiesto dnešných bežných 350.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď prave tu optimalizaciu som mal na mysly.

 

Čo sa tyka fonov, zaleži samozrejme aj na OS, verzii OS a odladenosti. Na takych android Samsungoch s nenažranym TouchWizom je 512 MB celkom malo. Na Bade od Samsungu s Touchwizom mi ale 512 stačilo bohate. Na iOS stači tiež.

1 GB je tak akurat. Momentalne mam 2GB a vyťaženy fon som mal max. na 1,4 GB a to s nim robim občas psie kusy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak na fónoch je normálne, že tie nároky budú rásť, keďže je čoraz viac aplikácií, aj ja ich mám asi okolo 30 čo používam, ale musel som to obmedziť len na tie nutnejšie čo potrebujem, inak by to bolo zahltené úplne. Ale tam ten 1-2 GB stačiť bude. Pri kúpe klasického počítača by som pod 4 GB už určite nešiel. To je zakázaná zóna :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

Surfujem stále na prehistorickej mašinke s Celeronom 1100A + 512 MB RAM, pod WinXP+SP2.

 

Aj po dvoch rokoch hlásim rovnakú situáciu, mašinka sa stále drží a spoľahlivo slúži ako internetový terminál. Som na ňu patrične pyšný! :zubiska:

 

Okrem toho mám desktop so zánovným dvojjadrom + 2 GB RAM a Win 7 x64, aby som mohol na niečom spustiť Visual Studio v rámci svojich amatérskych záľub. A ešte dvoj alebo trojročný notebook Toshiba Satellite v rámci mobility, rovnako s inteláckym C2D + 4 GB RAM a Win 8.1 x64, obidva so samostatným pripojením k sieti od rôznych providerov pre prípad núdze a nečakaných výpadkov. ^^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov