Skočiť na obsah

Koľko pamäte RAM máte v PC?


Sniper

RAM  

28 členovia hlasovali

  1. 1. Koľko pamäte RAM máte v PC?

    • do 256 MB
      0
    • 384 MB
      0
    • 512 MB
    • 768 MB
      0
    • 1024 MB - 1535 MB
    • 1536 MB - 2047 MB
    • 2048 MB a viac
    • 4 GB a viac
    • 16 GB a viac


Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

no tak naraz mat pustene virtual PC s 2.5GB ramky a k tomu editovat velke photoshop fajly, no to je zabava :lol:

 

aj ked ja v starej robote, na 512 ram mi bezal na virtual pc windows, popri tom otvoreny zruti pamate ako firefox a thunderbird a nebol problem este otvorit tri styri mrte velke pdfka... ( a to neratam asi 20 xtermov)

sice to nebola uplne svizna robota ale dalo sa na tom robit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak naraz mat pustene virtual PC s 2.5GB ramky a k tomu editovat velke photoshop fajly, no to je zabava :lol:

 

aj ked ja v starej robote, na 512 ram mi bezal na virtual pc windows, popri tom otvoreny zruti pamate ako firefox a thunderbird a nebol problem este otvorit tri styri mrte velke pdfka... ( a to neratam asi 20 xtermov)

sice to nebola uplne svizna robota ale dalo sa na tom robit :)

tych 2.5GB potrebuje aplikacia od Microsoftu, konkretne uctovnicky program pre firmy s viac ako 30 000 zamestnancami ... aby sa to aspon trosku hybalo. takze nie je to len pre moje pekne oci :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo taketo veci irituju aj mna

teraz mam na firemnom notebooku 1GB ramky, ale vidim ze s menej ramkou by sa nedalo pracovat, tolko veci mi tam proste musi bezat :lol:

v starej robote som mal staru P4 1.6GHz s 512Ramkou ale tak urobeny system ze to bolo svizne ako svina

 

des a hruza ked ta nutia pouzivat rozny software ktory len zabija systemove prostriedky :)

 

Axel si pamatam ja som mal 4MB, ti co mali 8 tak boli vyvoleny, vtedy ked som si cital o grafike matrox milenium co mala 8MB pamate tak som cumel ze grafika s viac ramkou ako moj system :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Axel si pamatam ja som mal 4MB, ti co mali 8 tak boli vyvoleny, vtedy ked som si cital o grafike matrox milenium co mala 8MB pamate tak som cumel ze grafika s viac ramkou ako moj system :lol:

 

Na svojom prvom počítači 386 20 MHz som mal 32 MB Ram. To bolo v dobe, keď štandardom bolo 640 kB !!!

cca v roku 1987-8. OS MSDOS+Windows 386/2.03

HDD 2x40 MB / podotýkam, boli skoro prázdne- taká kompletná inštalácia Oracle v 5. zabrala cca 8 MB a to už bola riadna pálka, inštalovalo sa to z 20.tich diskiet čosi okolo hodiny.

Grafická karta - mal som dve -

1. herkules - 8 bitová monochrom taký podivný rozsah.

2. Matrox G 1024 - matroxácka karta 1024x768 v 16 mil. Zaberala 3 pc sloty, bola v nej motorola 68000 - v tej dobe lepší procesor ako Intel 386.

Pre zaujímavosť cena takého počítača i s 20" monitorom k tomu Matroxu cca 2 mil Kčs.

Robil som vtedy v zbrojovke a na tú dobu to bolo fakt delo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mam Twinmos 2x256MB DDR RAM v dual channel mode CL2.5 400Mhz (PC3200) + dozivotna zaruka na ne :lol: . Nedam ani za nic, iba za nadupane Corsair 2x512MB DDR 600Mhz v DUAL rezime :). Axel, 333Mhz sa uz nepredavaju, v klude si kup 400Mhz a tie podporuju 333.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

Ja by som mal mať teraz v PC DDR1. Môže sa to skombinovať s DDR2? Asi nie. To sa pýtam len keby DDR1 nemali na sklade.

 

Ceny 512 MB sú už celkom zaujímavé, stoja 700-900 Sk. V decembri 2003 som 512 MB kúpil za 4800 Sk :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov