Skočiť na obsah

Moderné stolové hry


Andulqa

Odporúčané príspevky

Vlastnite, hrate, alebo vas lakaju hry ako Osadnici z Katanu, Carcassone, Alhambra, Caylus, Puerto Rico a podobne?

 

Dlho som pokukavala v obchodoch po tychto hrach, kde nestaci len hodit kockou a spoliehat sa na nahodu, ale kde treba aj trochu strategicky uvazovat, zvazovat a premyslat co urobim v tomto tahu ;) (tymto sa samozrejme nesnazim zdegradovat clovece) ;)

 

pred dovolenkou sme si s priatelom povedali, ze si doprajeme trochu zabavy a kupime si jednu z tychto hier, aby sme mali po veceroch co hravat a musim povedat ze sme urobili veeelmi dobre :lol:

 

doma u nas skoncila zakladna verzia hry Carcassonne, ktora je na pochopenie jednoducha, ale celkom zabavna, uz si brusime zuby na jej rozne rozsirenia, ktore ju este viac zatraktivnuju a hlavne predlzuju a tiez poskulujem po inych takychto, tentokrat uz zlozitejsich hrach, kedze v carcassone sa len dokladaju kusky krajiny k sebe a tak vznikaju mesta, luky a cesty na ktore si mozete polozit panacikov a ziskat za ne body, vyhrava ten, kto ma najviac :)

 

jedna skoda je, ze tieto hry su dost drahe, ale zato su aj dost kvalitne urobene (aspon co sa tohto Carcassonne tyka) :)

 

ku Carcassonne existuje inak aj verzia na PC, v ktorej je mozne dokonca hrat po sieti, ale su aj pocitacove verzie inych hier (Osadnici z Katanu, San Juan, Sankt Petersburg a mozno aj dalsie, zatial som nenasla)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 20
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Andulqa

    4

  • cizy

    3

  • Mazmar

    2

  • weirdo

    2

Top prispievatelia v tejto téme

jedina takato stolova hra, ktoru som hral, boli Monopoly - tie ma neskutocne bavili. mozno by som si niekedy zadrtil aj nieco take, ako si spominala.

 

za najlepsie stolove hry ale povazujem kalchetto a pingpong :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sak skuste chalani, napr to Carcassonne sa da hrat aj na kompe, dokonca po sieti, mozeme hodit particku :lol:

 

ja som to zatial hrala vzdy len v dvojici, tak sa celkom tesim ked to vezmem so sebou na vychod k sesternici a tam zahrame viaceri :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

GBAS v Sucanoch

 

chces prist na buduci rocnik aj so skolou :lol: ? aj ked asi len stredne mozu :) ale skusit to mozes :) ;)

neskoro ale predsa, uplne som zabudla na tuto temu ;) bolo by to super, skoda ze som tieto hry nepoznala na strednej, mohla som to navrhnut na nasej skole ;)

 

 

Calchetto rulezzzz

co je to Calchetto?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Hmm, o žiadnej z týchto hier nemám ani šajnu. Vedel by mi niekto objasniť ich princíp?

Čo sa pamätám, tak z takýchto hier som hral hádam Dostihy, ak sa to medzi tieto stolové hry ráta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 rokmi...

Milujem stolné hry! Od obyčajného človeče a sedmových kariet až po veci ako Dostihy a Investor - to mi už zobralo nejeden víkend, hlavne keď som bol menší trochu. No a teraz už skoro dva roky s celou rodinkou dávame Marca Pola - hra, kde treba nastaviť mozog tak, aby premýšľal dopredu ale zasa nie moc, lebo sa to prekombinuje a ostatní vás porazia :lol: No a potom milujem Bang! hlavne keď to hrajú tak šiesti-siedmi je to strašná prča.

 

Proste rád sa zabavím a v poslednej dobe stolové hry prevažujú nad PC hrami čo je snáď len dobre :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Túto jeseň som konečne mal možnosť hrať Osadníkov, dobré to bolo, skoro som aj vyhral Obrázok

 

No a potom milujem Bang! hlavne keď to hrajú tak šiesti-siedmi je to strašná prča.

Správny postoj, Bang! je super... hrávaš aj s Mestom duchov?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov