Skočiť na obsah

Vzťah k sexu, kedy začať a či vôbec začať ...


Bronto

Odporúčané príspevky

Pätnásťročný o druhej v noci nesie raňajky do postele ... a v tej posteli určite nepreberali filozofické otázky.

Ako môže taký frkan prežívať nejakú lásku.

To predsa nemôže byť žiadna láska a hádam ani zamilovanosť. Čo bude objavovať o pár rokov neskôr, a čo bude robiť, keď bude mať raz toľko ako má dnes. Keby mal osemnásť, no budiž, ale je hlboko pod hranicou plnoletosti, keď s ním ešte "plieska" puberta ...

... a bulvár to ešte zaklincuje informáciou A vyzerá to na vážnu známosť ... teda,

nie som puritán, no ale toto je nad môj pochop. :neviem:

 

Jezis, vrzli si, sodoma gomora velebnosti. Preukaz maju obaja, tak co nas je do toho? Kedy je clovek dozrety? V 20? V 30? Niekde som pocul nazor, ze najkrajsia laska je ta seniorska...

Ze to z nasho pohladu nebolo v dozretosti a idilickosti romantizovanej lasky? U koho bolo? Ubudne z nich, zacnu im dlane chlpatiet? Ved normalne budu dalej dozrievat, ich pohlady sa budu menit. Mladezou lomcuju hormony a sulozi...to je mi novinka :)

Tiez som skor nazoru, ze daleko vacsim problemom ako sex v 15, je lifestyle bary, taxik a sampanske.

 

Láska je predsa krásna práve tým postupným spoznávaním a objavovaním všetkého čarovného a sex je až niekde za tým, ale nie hneď hupsnúť do postele.

A podla mna to cele prehnane iskrickujes :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isteže. od alkoholu a ožratých trinástok počnúc.

nebudú im chlpatieť dlane, ani nič podobné, keď je to dobré pre maminku a pre bulvár, nech spí aj s háremom :)

 

nie, v štrnástich človek nie je vyzretý. môže byť múdry, sčítaný, pripravený na sex aj denne sedemkrát, ale vyzretý nie je, len dozrieva ... je to tiež záležitosť evolúcie, život sa zrýchlil, telesne sme vyspelejší, nakladá sa na nás moc, ale vývoj psychiky mierne pokrivkáva za vývojom telesným ...

 

je mi jedno, kedy kto začne sexovať, a viacmenej verejne, lebo to je úplne super, ale najkrajšie spomienky máme zvyčajne na tie začiatky, rozbúrené hormóny a večnú zaľúbenosť a sklamania a veci okolo ... bez problémov, začať so sexom možno hocikedy, a čo robia výhonky celebrít, je ich vec, ale je to skoro na ten veľkolepý štýl á la Justin ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale kedy je clovek vyzrety? Nedozrieva clovek tak trochu cely zivot, kym mu hlava sluzi? Nemoze odopieranie sexu pocas dozrievania sposobit skor problemy, ako osoch? Frustrovanych a deprimovanych panicov zas nie je taky problem najst. Ked si odmyslime tie bary, taxiky a sampanske, tak je to normalny 15-17rocny parik, ktorych je kopu. Trosku si uziju pubertalnu lasku, naivnych predstav ako nasli toho praveho na prvy pokus, vytriezveju, vyzreju a pojdu zivotom normalne dalej. Aj pocas moje puberty boli, niekto zacal v 15, niekto neskor.

 

ale najkrajšie spomienky máme zvyčajne na tie začiatky, rozbúrené hormóny a večnú zaľúbenosť a sklamania a veci okolo ...

Co ti ja viem, mne to prijde skor ako nostalgia, nez realny obraz toho co skutocne bolo. Najkrajsie spomienky to (aspon pre mna), rozhodne nie su. S tou naivitou a nevyzretostou sa rovnako spajaju veci ako emocialna nestabilita a hormonalny chaos. Mozno ti tie 'zlate nesmele zaciatky' prijdu najkrajsie, lebo si nepamatas, ako si sa vtedy skutocne citila? :) Kolko pubertakov spacha kazdy rok demonstrativnu sebevrazdu kvoli odmietnutej 'pravej laske'? To obdobie moze surovo boliet.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dark,

 

aj bolí. a surovo.

a áno, je to aj nostalgia, a kusisko neistoty, a slzavé údolie a permanentná zaláskovanosť do toho nepravého, trápenie sa a neistota. áno. dospievanie bolí, ale aj emocionálne zážitky je lepšie dávkovať, nech má naša západniarska psychika čas dozrieť ...

ale aj presne, ako píšeš,

S tou naivitou a nevyzretostou sa rovnako spajaju veci ako emocialna nestabilita a hormonalny chaos. Mozno ti tie 'zlate nesmele zaciatky' prijdu najkrajsie, lebo si nepamatas, ako si sa vtedy skutocne citila? :) Kolko pubertakov spacha kazdy rok demonstrativnu sebevrazdu kvoli odmietnutej 'pravej laske'?

 

v tomto veku je to puberta, spojená s emociálnymi výkyvmi, nestálosťou, búrlivými hormonálnymi zmenami a chaosom v hlave a skokmi zo strechy

 

Ale kedy je clovek vyzrety? Nedozrieva clovek tak trochu cely zivot, kym mu hlava sluzi? Nemoze odopieranie sexu pocas dozrievania sposobit skor problemy, ako osoch? Frustrovanych a deprimovanych panicov zas nie je taky problem najst. Ked si odmyslime tie bary, taxiky a sampanske, tak je to normalny 15-17rocny parik, ktorych je kopu. Trosku si uziju pubertalnu lasku, naivnych predstav ako nasli toho praveho na prvy pokus, vytriezveju, vyzreju a pojdu zivotom normalne dalej. Aj pocas moje puberty boli, niekto zacal v 15, niekto neskor.

 

dozrieva.

ani frustrovaných panicov nie je problém nájsť, to nie.

tu je práve tá okolnosť, že to vlastne nie je normálny pubertálny párik, svet okolo im to nedovolí ... hovorím, že mi je jedno, kedy začali, podľa mňa je to na ten veľkolepý štýl skoro. oni dozrejú, iste.

hm. vlastne je to tak trochu do témy o deckách a nočnom živote ... kdesi taká je ... /tu: https://www.freespace.sk/tema/1923-deti-a-nocny-zivot/ /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som toho názoru, že sex by mal byť vtedy, ak sú naň pripravení obidvaja , ak to rovnako cítia, chcú , sú dozretí po všetkých stránkach (fyzickej, psychickej...)

 

Sex, intímne zblíženie, milovanie sú to veľmi krásne a príjemné veci.

 

Osobne som za prítomnú lásku, čiže milovať sa z lásky, nielen také, že adrenalínové..

Je skvelé, ak sa dvaja dokážu vzájomne otvorene porozprávať o sexe.

 

Z toho čo vôkol seba počujem, vidím, dnes sa hranica hádam posunula ešte nižšie, ako v minulosti. Začínali sme tiež pomerne skoro, no boli sme plnoletí... :)

 

Teraz sexujú už 14, 15 ročné deti. .. Žiaľ následky sú často smutné. Treba byť opatrný, opatrná , aby sex a spomienka naň nebola zlým zážitkom, traumatizujúcim..., ale aby milovanie bolo príjemným splynutím tiel aj duší. :) nikto nezaručí to, že to bude láska až za hrob, ale bude to vzácne, krásne..

Samozrejme, je to na nás, na mladom človeku, dieťati..., aké spomienky na prvý sex, milovanie zostanú.

 

Myslím si, že rodičia by mali venovať viacej času svojim deťom .. ako a kde trávia svoj voľný čas, otvorene a primerane veku sa pozhovárať na rôzne témy, čo sa týka života, čo ich dieťa trápi, aké má starosti, proste nenáhliť sa len kdesi, ale nájsť si čas, aby mladý človek, dieťa cítilo, že je tu stále niekto pre neho, kto ho má rád a kto mu rád aj poradí... ak ho dieťa požiada..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem o com je tema o sexe kedy zacat,ale chcem o inom, taka sranda. Aky je rozdiel medzi mnom a bratom. Mal ist na vojnu a kvoly tomu aby tam nemusel byt rok a pol si spravil dieta. Mal len smolu asi ze sa nenarodil niekolko rokov skor. Po desiatich rokoch samu to rozpadlo.

Bal sa vojny.

 

Ja som deti chcel, aj zenu. Len som si vypocital a urobil tak aby som na tom aj zarobil. Inak keby nie tety tomanovej tak utriem hubu. Stihol som to pri obidvoch.

 

Som zvedavy ak si a preco budu robit deti o 10 rokov. Podla mna bude situcia velmi zla. Pre vsetkych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len aby mladej nezaklopali na dvere policajti - ak zviedla mladeho skôr, nez mal 15, je to trestné

 

Pobav ma, ak ignorujeme samotnu absurditu toho, ze by to zacali svojvolne vysetrovat, ako by ziskavali dokazy? Chlapec samozrejme odmietne vypovedat a ineho svedka asi nemaju :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, raňajší sex prospieva zdraviu :), čo ale neznamená, že tie ostatné v priebehu dňa, večera, nocí sú zdraviu škodlivé

 

aj tuná píšu niečo o ráne http://www.femina.cz/magazin/sex-a-vztahy/ranni-sex-prospiva-zdravi.html

 

Ranní sex je skvělou omlazovací kúrou i lékem na různé neduhy. Podle irských odborníků ranní milostné dovádění velmi prospívá srdci i celkovému zdraví.

atď, atď.

 

a ten raňajší sex má asi ešte jednu výhodu: nakoľko predpokladám, že v tomto čase : 13, 14, 15 ročné deti v pubertálnom veku si radi dlhšie pospia, tak aspoň nebudú sexovať :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...ak ignorujeme samotnu absurditu toho, ze by to zacali svojvolne vysetrovat, ako by ziskavali dokazy?

 

k tomu by sa vedeli kvalifikovane vyjadrit pravnici, ale trestne oznamenie myslim moze podat ktokolvek a kvoli dokazom mozno staci prehrabat bulvárne článku a slecnin blog a vypocut par svedkov, ktori ich videli bozkavat sa a objimat sa na verejnosti (pokial viem, sexualne obtazovanie nie je len samotny styk, ale aj sexualne dotyky a bozkavanie)

ale to uz asi riesime over :-)

hoci, ak by to nebol syn Pestovej a modna blogerka, asi ani bulvar by sa k tomu nevyjadroval tak velkomyselne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 1 rokom...

na titulke zrazu vetička, pod ňou článok, a samozrejme mi z tej prvej vety okamžite naskočila táto stará téma a jej zakladateľ ...

a myslím, že naskočí ktorémukoľvek pamätníkovi z fóra :)

 

pamätáte:

Najlepšie nikdy, lebo sex je úplný nezmysel.

 

tak prosím, tu je taká vraj vcelku fundovaná odpoveď - pán Bronto mal nakoniec pravdu - sex je nepraktický nezmysel :)

jasné, viem, že to pán autor témy myslel trochu ináč, ale sú to rovnaké slová, to nešlo prehliadnuť ... :)

 

Sex je nepraktický nezmysel - prečo ho príroda stvorila?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave to tu v praci riesime. Cudny clanok, ocicidne od cudneho autora, alebo sme len my, nechapajuci, cudni.

A mozno nam sex nepride cudny. Preto sa cudujeme. Ale v konecnom dosledku chapeme tu cudnost.

 

Cudny/i s makcenom :) (na mobile nemam moznost pouzit).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoniec to nie je až taký zlý článok, len trochu skratkovitý, niekto preložil a poriadne skrátil čosi dlhšie, sa mi zdá : )

sebecké gény sú Dawkinsove, a nakoniec je celý sex niečo ako nie celkom vydarený pokus so zubami väčšiny cicavcov, buď-alebo, aj keď aj zuby aj sex prinášajú hromadu problémov, nakoniec sme až doteraz nejako prežili, aj ten sex : )

praryba mala smolu, napriek sexu neprežila :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov