Skočiť na obsah

Všeobecne o linuxových distribúciách (porovnanie, výhody, nevýhody)


Bronto

Akú distribúciu Linuxu použ  

3 členovia hlasovali

  1. 1. Akú distribúciu Linuxu momentálne používate?

    • Ubuntu
      0
    • Kubuntu
      0
    • Edubuntu
      0
    • SUSE
    • Mandriva
    • Fedora
      0
    • Debian
      0
    • Gentoo
      0
    • Knoppix
      0
    • Slackware
      0
    • Damn Small
      0
    • MEPIS
      0
    • Red Hat
    • Linux Mint
    • Greenie Linux
      0
    • *BSD
      0
    • Solaris
    • Inú
  2. 2. Akú distribúciu Linuxu by ste používali, ak by ste nepoužívali tú, ktorú momentálne máte?

    • Ubuntu
    • Kubuntu
      0
    • Edubuntu
      0
    • SUSE
    • Mandriva
      0
    • Fedora
      0
    • Debian
      0
    • Gentoo
      0
    • Knoppix
      0
    • Slackware
      0
    • Damn Small
      0
    • MEPIS
      0
    • Red Hat
    • Linux Mint
    • Greenie Linux
      0
    • *BSD
      0
    • Solaris
    • Inú
  3. 3. Aké grafické prostredie preferujete?



Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 59
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    12

  • alfi

    10

  • gh0strider

    4

  • Klingonka

    4

Top prispievatelia v tejto téme

FreeBSD - je stabilné, vhodné nielen na serverové systémy, ale aj pre obyčajné pracovné stanice. Oproti Linuxom má výhodu v správe portovaných programov - všetko je vyvíjané ako jednotný previazaný celok, nie iba ako zhrnutie kernelu a kopy programov, často s navzájom rôznymi vyžadovanými verziami knižníc. :lol:

 

edit: v tej druhej ankete sa mi nedá dodatočne hlasovať, ale pre upresnenie - používam z dôvodu nutnosti v práci Windows XP a na serveroch FreeBSD

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

edit: v tej druhej ankete sa mi nedá dodatočne hlasovať, ale pre upresnenie - používam z dôvodu nutnosti v práci Windows XP a na serveroch FreeBSD

Kto už nemá možnosť hlasovať a chcel hlasovať tak nech napíše za čo chcel hlasovať a moderátor to môže potom editáciou ručne naklepať :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je tam chyba. Už som písal do hot-line témy že keď zahlasuješ do jednej ankety a neskôr sa tam pridá ďalšia, už sa hlasovať nedá v tej druhej. Preto píšem, kto hlasoval v prvej ankete, ale do druhej už nemal možnosť hlasovať, tak nech napíše za čo chce hlasovať a nejaký moderátor to už napraví.

Ale potom moderátor čo to ručne nakliká nech napíše že to urobil, aby vedeli aj ostatní modi a nech to neopravujú štyria :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Používam momentálne Ubuntu 6.10 (Edgy Eft) no ale dá sa povedať že aj Xubuntu kedže mám nainštalovaný aj Xfce a ešte aj FluxBox a Openbox. Keby som neobjavil Ubuntu tak by som lietal teraz na Fedore.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si pamatam ze prvy linux na ktorom som zacinal bola fedora core 2... z nej som presiel na gentoo, to som o linuxe vedel este straaaaasne malo (aj ked teraz tiez ziadna vyhra :lol: )... a pri nom som uz ostal

a v praci nam bezi na vela serveroch debian takze este s nim mam skusenosti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som skúšal ako prvý Red Hat, tuším 6.4 to bola... Ten je teraz komerčný a nahrádza ho Fedora... Potom som skúšal Mandrake a dlho mi bežal na serveri, kým ho nevystriedalo BSD (s Mandrake som prežil prvé hacknutie svojho bezvýznamného systému, asi nebol príliš bezpečný). Aj ten prekonal ozdravovaciu kúru a premenoval sa na Mandriva... A potom už iba BSD - skusmo FreeBSD, ale prechod z Linuxu bol absolútne mätúci vzhľadom na diametrálne odlišné umiestnenie konfiguračných súborov a celej filozofie štartu, updatov a podobne... Jeden čas OpenBSD s dôrazom na bezpečnosť... Pripadalo mi však akési nedorobené, nie všetko tam fungovalo podľa mojich predstáv... Hoci sudo nemalo chybu a pri dlhej práci, po preklepe pri zadávaní hesla som sa aspoň pobavil jeho hláškami typu: "Si zdrogovaný?" alebo podobnými nezmyslami, čo človeka aspoň zase prebralo... Tak zase späť k FreeBSD a po troške štúdia už naň nedám dopustiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeeezis som uplne zabudol, ze uplne prve co som testoval bol stary mandrake nejaky 7.nieco, ale kedze som ho dal na vadny disk vydrzal mi tam asi len dva dni a to som v nom nic nevedel robit :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a to som v nom nic nevedel robit

Bol divný... Nastavovačky cez jeho grafické rozhranie fungovali, ale nikdy som nenašiel, kam to zapísali... Na obvyklých miestach, kde to každý normálny Linux máva, to teda nebolo...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som si nainstaloval na notebook ako dualboot kubuntu, a musim uznat to kde ma nieco do seba oproti gnome

aj ked pre mna dost nezvyk, pripadam si ako vo windovsoch, kedze ja preferujem fluxbox u seba na pracovnej masine :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Daekin na celeron M 1.5GHz som nepostrehol rozdiel medzi Gnome a KDE v rychlosti...

 

midGet sak KDE si mozes pekne upravit ako len chces, ono je robene pre BFU aby tam hned vsetko mali, ked sa to nepaci vyhadz to odtial

 

aj ked ja mam najradsej aj tak fluxbox, male rychle prehladne, da sa tam dat co len chcem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov