Skočiť na obsah

Všeobecne o linuxových distribúciách (porovnanie, výhody, nevýhody)


Bronto

Akú distribúciu Linuxu použ  

3 členovia hlasovali

  1. 1. Akú distribúciu Linuxu momentálne používate?

    • Ubuntu
      0
    • Kubuntu
      0
    • Edubuntu
      0
    • SUSE
    • Mandriva
    • Fedora
      0
    • Debian
      0
    • Gentoo
      0
    • Knoppix
      0
    • Slackware
      0
    • Damn Small
      0
    • MEPIS
      0
    • Red Hat
    • Linux Mint
    • Greenie Linux
      0
    • *BSD
      0
    • Solaris
    • Inú
  2. 2. Akú distribúciu Linuxu by ste používali, ak by ste nepoužívali tú, ktorú momentálne máte?

    • Ubuntu
    • Kubuntu
      0
    • Edubuntu
      0
    • SUSE
    • Mandriva
      0
    • Fedora
      0
    • Debian
      0
    • Gentoo
      0
    • Knoppix
      0
    • Slackware
      0
    • Damn Small
      0
    • MEPIS
      0
    • Red Hat
    • Linux Mint
    • Greenie Linux
      0
    • *BSD
      0
    • Solaris
    • Inú
  3. 3. Aké grafické prostredie preferujete?



Odporúčané príspevky

Neboj sa toho, tie moderné sú v ovládaniu ako Win. Proste "skoč do vody" a budeš sa iba čudovať - v dobrom slova zmysle. Ja som tiež mal obavy a teraz si iba nadávam, že prečo som tak dlho otálal - donútilo ma to, že sa mi niekto cez net dostal do PC... a už som celkom inde - iná rýchlosť, iná bezpečnosť a žiadne viry... :lol: A tie aktualizácie sú aj o bezpečnosti. Je to celkom iný prístup, modernizácie každého pol roka. Pracujú na systéme ozajstní nadšenci. Stačí Ti aj tak iba stiahnutý a vypálený obraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 59
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    12

  • alfi

    10

  • gh0strider

    4

  • Cactales

    4

Top prispievatelia v tejto téme

Ja som si radšej objednala radšej celé DVD za 240 Sk dokopy. A čo tam nebude tak dotiahnem z internetu. Mám ešte stiahnutý nejaký GENNTOO ale zdá sa mi nejaký "malý" a nedá sa spustiť. (málo MB). S tými "live cd" neviem vôbec robiť. Vtedy to bolo dobré, že dalo sa cd do mechaniky, nastavil sa boot cd v BIOSe a už bežala inštalácia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď je to "málo MB", tak ti neprešlo celé sťahovanie. Gentoo je zložitejšie. Na začiatky je lepšie azda to Ubuntu alebo Mandriva. A tých 240 SK je ozaj sranda, za Win platíš desaťnásobok v licencii s PC /OEM/. Live CD je na odskúšanie bez inštalácie a dá sa aj nainštalovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gentoo je zlozitejsie, nieje to obycajna klikacka, ale ma dokonaly handbook kde je krok po kroku popisana instalacia....kto si gentoo nainstaluje sa nauci ovela viac ako niekto kto mozno rok klika v ubuntu ci fedore...je to o preferenciach :lol:

gentoo je preto take male, pretoze ty si pri instalacii zvolis co chces, a system si stahuje vsetko potrebne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Druhý deň skúšam Fedora 9 a pozdáva sa mi. Je stabilná a všetko ide bez problémov, aj cez ponosy na inom fóre. Net mi naskočil už pri inštalácii.

 

Pre záujemcov sa dá odskúšať aj z linku na vmplanet.net

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

Ja som prešiel na Mandrivu a zatial som vcelku spokojný až na to, že môj scaner nie je podporovaný v Line, ako jeden z mála. Ináč všetko s inštaláciou prebehlo v pohode, ak je niečo nové spýta sa to na možnosť doinštalácie a je len na mne či to odsúhlasím. Hlavne ma to neotravuje s rôznymi informáciami, ktoré ma nezaujímajú. :lol:

 

Pritom mi to všetko pripadá ako vo wine, skoro všetko je klikacie, až na pár vecí ktoré sa dajú zatiaľ zvládnuť. :)

 

Ešte by som chcel vyskúšať UBUNTU. Ale najskôr si musím niečo prečítať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vyskúšal som skoro všetky distrá linuxu čo som zohnal. Na koniec som nainštaloval Mageiu. Musím povedať, že som s ňou veľmi spokojný. Ide mi všetko okrem toho scaneru. :) to už asi nepôjde nikdy, ale jeden nikdy nevie :D.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov