Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

čítate, čítame denníky, noviny či už v papierovej podobe, či na internete ?

 

keď ich kupujeme, máme predplatené, čítame na nete, tak ktoré ?

 

čítate Sme, Pravdu, Nový čas ? nakoľko im dôverujete ? dopĺňate nimi správy v tv ? alebo naopak ?

 

 

 

 

/ ešte poznámka : o časopisoch je tu zvlášť téma ... toto sa týka denných informácií, novín, ktoré denne majú čo povedať o tomto hektickom svete /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dávam radšej prednosť správam na TA3, mám to aktuálnejšie, ale inak SME cez net, v sobotu papierová verzia /ráno vstanem a mám svoju hodinku na čítanie novín a jedenie rožkov/. čítam tam väčšinou len rubriky Názory a Kultúra

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 4 mesiacmi...

Každý deň nám chodí Pravda a tie noviny mám celkom rada. Je v nich viac-menej všetko o čom chcem mať prehľad. Občas keď príde pod ruku čítam Sme.

Nie je to však tak často ako by to malo byť, , tak mám záväzok si pozrieť aspoň Televízne noviny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

aj ja mam rad Pravdu a SME. na faculte su k dispozicii rozlicne periodika, vcetne vlavo menovanych aj zahranicne. vacsinou niekto pri mne nieco z toho ma. tak citame.

doma si vzdy precitam "zlocinecku kroniku" v Bratislavskych novinach, documentaciu o criminalnych vycinoch za posledny tyzden.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Tu je jeden zaujímavý článok o bulvárnych novinách.

 

BRATISLAVA. Krajská prokurátorka v Trenčíne Viera Kováčiková išla minulý týždeň ráno do práce, keď začula v rádiu ako redaktor cituje z článku v denníku Plus1deň. „Munícia mohla opäť zabíjať,“ hlásal titulok s podtitulom „Exkluzívna spoveď pyrotechnika“. Text hovoril, že strely zakopané v jame vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky obsahovali aj fosfor a ďalšie nebezpečné chemikálie. Pyrotechnik je nemenovaný. Keby strely vybuchli, na mieste by vraj bolo omnoho viac mŕtvych, ako bolo teraz.

 

Prokurátorka Kováčiková sa pokúsila zohnať denník v práci, ale nikto z jej kolegov ho nečíta, tak si ho šla kúpiť. Keď si celý text o výpovedi pyrotechnika prečítala, rozhodla sa, že začne trestné stíhanie vo veci pre šírenie poplašnej správy. Krajská prokuratúra v Trenčíne totiž celý prípad výbuchu v Novákoch dozoruje a o fosfore alebo nebezpečných chemikáliách nič nevie. Všetci kompetentní to odmietli.

 

Ide už o druhý prípad začatia stíhania pre šírenie poplašnej správy pre článok v médiách. Aj prvý sa týkal Plus1deň. Redakcie denníkov si taký postup predtým nepamätajú.

 

 

Od apríla je začaté trestné stíhanie vo veci šírenia poplašnej správy aj pre článok o škrtičovi. Plus1deň napísal, že nebezpečný vrah číha v Bratislave, zavraždil dve ženy a tretej sa podarilo ujsť. Polícia žiadny taký prípad neevidovala. Hovorkyňa Alena Toševová povedala, že vyšetrovanie smeruje proti redaktorovi, ktorého podozrievajú, že si správu vymyslel. Obvinený zatiaľ nie je nikto.

 

 

Ja som na Nový čas už mierne alergický. Koľko hovadín sa tam popíše (väčšina palcovými titulkami), sa nenájde ani v Humorikone. Ja sa čudujem, prečo to ľudia vôbec kupujú? Načo vyhadzujú peniaze za články v ktorých sa píšu takéto nezmysly?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nazretie do "kuchyne" niekoho iného

konšpirácie, zdanlivé "tajomstvá", stále silnejšie podnety ... celebrity sú už obohrané, nasledujú pripentlené domnelé možné katastrofy, nešťastia čím krvavejšie tým lepšie, a keď nie sú, tak si ich vymyslíme ...

 

pripomína mi to, keď sme boli deti, okolo 8 - 10 rokov, boli sme asi štyria piati a rozprávali sme si "skutočné" hrôzostrašné príbehy - a jeden ako na potvoru presne pripomína toho terajšieho "škrtiča" ...

 

prečo to ľudia čítajú teraz ? dôvody sú možno rovnaké ... nazretie do kuchyne, niečo ako Hitchkockovo dávkovanie strachu ... bojme sa, ale nad novinami, z nudy v čakárni či pri kávičke v robote, keď sa to stalo niekomu inému

tak dobre nad tým možno zalamovať rukami ... alebo nadávať : načo takéto sem píšu ! - a zajtra si kúpiť noviny zasa ... a vydavateľ bohatne a chechtá sa nad tuposťou svojich čitateľov, ktorí si to aj tak a znovu kúpia ... a všetko sa opakuje deň čo deň už roky, len tie stimuly musia byť stále silnejšie

 

nie mierne - úplne ignorujem podobné noviny, stačí mi, keď ich niekto vedľa mňa číta v čakárni u lekára, je mi už len z tých nadpisov zle

a tieto vyslovené klamstvá by bolo načase dotiahnuť minimum súdne do konca, toto nie je na hranici etiky, toto prekročilo hranice i ide rovno do žumpy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez si myslim, ze by sa to malo seriozne riesit. Ak niekto vedome publikuje lzi mal by byt potrestany, pretoze vedome zneuziva ludi vo svoj prospech. Podanie na sud v sucasnosti nic nevyriesi, pretoze kym sa nieco pohne kazdy uz na to zabudne.

 

V prvom rade by mali reagovat ludia a burit sa proti takymto novinam, bojkotovat ich a tak, potom by si rychlo rozmysleli co budu pisat, to ale este potrva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 rokom...

kedysi som citala bleskovky,..

Tiež "kedysi" a dnes čítam len Bratislavské noviny.Tieto čítam aby som bol informovaný,čo sa v meste deje,čo sa bude diať.Prečítam si hlavne rôzne názory odborníkov aj laickej verejnosti na konkrétnu vec....a z toho si vyformujem svoj názor.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noviny nekupujem... Nový čas nemám rada, keď už, tak si prečítam Sme alebo Pravdu...väčšinou v škole keď to niekto má, alebo v čakárni u doktorky

radšej si pozriem televízne noviny, zčasu načas, alebo prečítam niečo na nete

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov