Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Pred 6 mesiacmi...

V Holandsku sa začalo uvažovať zavedení novej dane z internetu, ktorej účelom by mala byť podpora "tradične kvalitných médií"

 

Po Francii, která se rozhodla, že mladým zaplatí roční předplatné jakéhokoliv deníku, se o pomoci tištěným médiím rozhoduje také Holanďané. Informují o tom Česká média s odkazem na holandský web NISnews.nl.

http://www.radiotv.cz/a_tisk/holandsko-uvazuje-jak-zachranit-tisk/

http://pocitace.sme.sk/c/4912468/dan-z-webu-ma-v-holandsku-zachranit-noviny.html

 

 

Hrozí zánik tlačených novín už v dohľadnej dobe a je vhodné podporovať ich prežitie tým, že budú dotované, prípadne aj všetkými užívateľmi internetu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, či daň z internetu bude riešením, možno to francúzske riešenie je trochu lepšie, ale odložiť noviny alebo ich použiť pri čistení zeleniny sa dá aj s prečítanými aj s neprečítanými denníkmi ... či akýmikoľvek reklamnými plátkami, ktorých sú zrejme aj tam plné schránky

 

daň zrejme zaplatia, lebo internet používajú, a nič sa v predaji tlačených novín nezmení

 

buď si niekto noviny prečíta, alebo neprečíta

možno príde novinám na chuť, možno nie, je to lotéria, nakoľko mladí budú správy čítať, a či ich vôbec čítajú na nete

 

 

celé roky sme mali a máme predplatenú Pravdu, počas rokov poriadne zmenila tvár, formát, vlastníkov, šéfredaktorov, prílohy, ale to nič nezmenilo na tom, že kedysi to bol rituál, prísť domov, prelistovať noviny ...

potom som noviny po objavení internetu s prehľadom vynechávala, a necítila som potrebu ich čítať ... v poslednom čase zisťujem, že si v pohode sadnúť s vyloženými nohami, listovať si v novinách a nachádzať drobné správičky, glosy, postrehy, ktoré na nete nie sú, je skvelé ...

nerobím to každý deň, alebo ešte nie, alebo to už každý deň ani robiť nebudem ako kedysi, ale je to občas skvelé

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na jednej strane je je pekné sadnúť si a listovať v novinách kdekoľvek... Na druhej strane noviny sú pre väčšinu v podstate tovarom na jedno použitie, v aktuálny deň vydania... Takže nie len z ekonomického, ale aj z ekologického hľadiska sú na tom lepšie napríklad internetové médiá. Myslím, že tlačené noviny ešte nejaký čas nezaniknú, aj keď ich budú naďalej vytláčať modernejšie formy poskytovania informácií. Priama podpora štátu vydavateľom novín môže mať určitý krátkodobý efekt, ale samotnú čítanosť denníkov skutočne príliš nezvýši...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

citam iba sme na nete /vyzivam sa v diskusiach k politike :lol:/, obcas sobotnu pravdu, ked som u nasich, kupujem iba plus 7 dni, prestala som kupovat zurnal, najskor sa mi pacil, v poslednej dobe nejak sli dolu vodou a tyzdennik .tyzden citam na nete... nasim roky rokuce, odkedy si pamatam a to som bola este decko chodil casopis 100plus1, pred styrmi rokmi som otcovi dala pod strom predplatne national geographic, odoberaju doteraz..

 

ja neodoberam nic, kedysi som kupovala sarm, zivot, live /to uz neexistuje/, teraz nekupujem uz nic, vsetky bludy sa docitam na nete.. :) ked som sa dala dokopy vsetky pozakladane casopisy po byte zo starych cias, bolo toho par kil... predtym ako som to vysmarila som si pozrela zopar cisel a nasla som napriklad cislo, ked frcali mojsejovci... uzasne citanie.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na nete citam hlavne Sme, vynimocne Trend

 

kedysi som pravidelne kupovala Tyzden, teraz si vacsinou pozriem, ake temy ma Tyzden, ake Zurnal a bud si kupim oba, jeden, alebo ziadny :)v poslednej dobe ma nejak viac taha k Zurnalu

niekedy vynimocne si kupim aj Trend, ale ten naozaj viac na nete

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

jediné čo čítam je aktuality.sk ... a čo absolútne odmietam čítať je sme .... a noviny žiadne nekupujem, tatko iba raz za týždeň kúpi nový čas lebo je tam program čo bude v TV ... no a ja potom na tých novinách škrábem krumple :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Keďže ide o vojenský zásah voči suverennému štátu, tak mi to nepríde absurdné. Predsa len, konvenčné vojny sa nevedú často, ide o politický akt, ktorý môže významne ovplyvniť celý región, preto mi pripadá normálne o tom informovať takýmto "hot-line" spôsobom.

 

Absurdné by bolo, keby médiá minútu po minúte informovali o priebehu koncertu Roba Kazíka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ved ked mame moderne technologie - preco nesledovat "live" co sa deje?

 

Nejakych 100 rokov dozadu, ak by doslo k takejto vojne - po zopar dnoch by sa objavila kratka noticka, po mesiaci ci dvoch sprava od specialneho vyslaneho reportera. To by sme sa rovnako mohli cudovat, ze naco je dobre mat aktualne spravy hned kazdy den vecer.

 

A koniec koncov, prirodne katastrofy alebo vojny v priamom prenose nie je mozne sledovat kazdy den.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne to naopak absurdnym pride v zmysle sledovania smrti v priamom prenose s popcornom k tomu, na jednej strane potreba byt informovany, no na druhej strane toho zacina byt niekedy privela

 

obcas mam pocit, ze sa tieto udalosti ozaj konzumuju

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov