Skočiť na obsah

Svätá zem zaliata krvou


nutrinka

Odporúčané príspevky

25.6.2006 militanti z vládnuceho palestínskeho hnutia Hamas zaútočilo na izraelské vojenské stanovisko na hraniciach s pásmom gazy. zahynuli dvaja izraelský vojaci a jeden - Gilad Šalit - bol zajatý. následne izraelské tanky vstúpili do pásma gazy a lietadlá začali ostreľovať základne hnutia Hamas. Izrael vyhlasuje, že opustí pásmo Gazy jedine s uneseným vojakom. palestínčania zas požadujú prepustenie palestínskych väzňov z izraelských väzníc. dohoda takmer nemožná

 

4.7.2006 raketami Kassam zaútočila jedna z ozbrojených frakcii hnutia Hamas na prístavné mestečko Aškelon. izraelské média i vláda tento akt považovala za vyhlásenie vojny a vláda nariadila rozšírenie vojenských operácii v pásme Gazy. vojská dostali povolenie vstupovať do obývaných častí. nadránom vypršalo ultimátum, ktoré izraelu dali únoscovia Šalita.

 

izrael má pre uzavretie mieru dve podmienky: prepustenie uneseného vojaka a zastavenie ostreľovania izraelských pohraničných oblastí. riešenie tejto situácie je v nedohľadne

 

12.7. Hizballáh - libanonské proiránske hnutie - zajala pri prestrelke na hraniciach s Izraelom dvoch izraelských vojakov. hnutie za oslobodenie izraelských vojakov žiada prepustenie "arabských" väzňov z izraelských väzníc. premiér toto považuje za vojenský akt. pár hodín po únose vstúpili na libanonské územie vojská, útočiace zo vzduchu, zeme aj z mora. rovnako, ako v prípade únosu Galida Šalit, Izrael nechce pristúpiť na podmienky Hizballáhu. západ únos odsúdil, generálny tajomník OSN odsúdil aj izraelskú protiakciu.

 

o deň neskôr USA vetovali v Bezpečnostnej rade OSN rezolúciu, ktorá žiadala okamžité zastavenie vojenských operácii v pásme Gazy

 

iránsky prezident Mahmúd Ahmadínežád varoval Izrael pred útokmi proti Sýrii, považoval by sa za útok proti celému islamskému svetu, ktorý by si vyžadoval odpoveď.

 

izraelská armáda útočí na Bejrút, zničila centrálu Hizballáhu, Hizballáh útočí raketami Kaťuša na izraelské pohraničné mestá. podľa vodcu libanonského hnutia je jeho skupina pripravená na otvorenú vojnu s Izraelom

 

zachoval sa podľa vás Izrael správne? ako dopadnú tieto konflikty?je možné nejaké prijateľné, mierové riešenie? ako sa zachová svet po vypuknutí vojny?

 

hrozí väčšia ako "len" regionálne vojna?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4. Nijak, vojna nevypukne, ak myslíš svetovú.

nemyslím svetovú, mám na mysli hocakú vojnu, ktorá môže vypuknúť /aj tá "len" regionálna/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam nema co vypuknut, vojna tam zuri este z britskych cias, kedy zidia vybojovali svoj stat rovnakym sposobom ako teraz bojuju palestincania.

 

 

Ak sa konflikt escaluje tak to bude mat europa v P. A nevidim dovod, preco by to nemala mat.

Izrael ten konflikt nemoze prehrat... zidovska loby v amerike to zariadi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam nema co vypuknut, vojna tam zuri este z britskych cias, kedy zidia vybojovali svoj stat rovnakym sposobom ako teraz bojuju palestincania.

 

trochu histórie z témy o Izraeli : ako kde vlastne vznikol Izrael

/ v druhej polovici témy si dal jeden fórumák prácu, sú to skutočnosti, o ktorých sa málo hovorí a píše... akosi sú zabudnuté, hovorí sa o utláčaných Palestíncoch a o Izraeli, ktorý vznikol umelo : vznikol, územie bolo kúpené ... a Palestínci v tých časoch boli takmer v nedohľadne ... s biblickou Palestínou a osídlením tohto územia toto všetko má pramálo spoločné ... /

 

história sa prepisuje ľahko, Palestínčania majú svoje práva rovnako ako hocikto iný, trochu sú však účelovo manipulovaní ... a naše informovanie aža moc masírované ...

 

aj preto sa mi zdá anketa v tejto téme priveľmi priamočiara: Izrael, "teroristi" , alebo nič ...

Libanon sú teroristi, Hizballáh sú teroristi, Sýria, ktorú zrazu priveľmi ochraňuje Ahmadinedžád, Palestínci, ktorým už roky masírujú mozgy, ... ?

 

vojna tu nezúri len z britských čias ... na inom mieste o tom píšem, že tento kúsok slnkom spálenej zeme trpí odkedy sa tu objavil človek ... a pritom je to pre tri najväčšie náboženstvá Svätá zem ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj preto sa mi zdá anketa v tejto téme priveľmi priamočiara: Izrael, "teroristi" , alebo nič ...

čakal som kto prvý bude reagovať :lol:

 

Ale v podstate je to tak, už dávnejšie som tvrdil že Izareal urobil fatálnu chybu keď opustil Gazu - tým dal teroristom dostatočne veľkú základňu odkiaľ mohli podnikať útoky.

 

Cieľom teroristov (Hamas, Hizballáh, Islamský džihád a pod.) je zničiť Štát Izrael a treba na to použiť hocijaké prostriedky. Na mier kašlú, u nich mier bude dôležitý až vtedy keď Izrael bude minulosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čakal som kto prvý bude reagovať :)

na toto sa nedalo nereagovať :)

 

výsledok je zatiaľ taký, aký je : ešte síce neprišli hlasovať Izraelofilovia, ale zatiaľ na tom nikomu nezáleží ...

že fandíš teroristom? to je blbosť ...

že Izraelu ? Izrael sám spravil chybu a dal do ruky "zbraň" teroristom ...

 

a som zvedavá, ako budú hlasovať odporcovia Izraela - dajú bodku k teroristom ? ;)

 

 

a že nebudú mať pokoj, kým nezničia Izrael ... o islame a arabskom svete sme toho všelikade popísali na hektáre ... Izrael má mocného spojenca, kým sú za tým peniaze ... a tie tam budú pekne dlho ...

 

to je jedna vec ... tá druhá, keby sa nejakým zázrakom "teroristom" podarilo zničiť Izrael, vypudiť Židov, kam by sa obrátili hľadať nového nepriateľa?

určite si nikto tu nemyslí, že tým by sa zmenili z fundamentalistov, ktorí tak milujú strieľať aspoň do luftu, a vybuchovať v ústrety huriskám v raji, na skromné ovečky ... oni toho nepriateľa potrebujú ... je jedno kde a akého, a Izrael je tak pekne poruke ...

 

a je to taký vďačný nepriateľ, tak super sa dá nenávidieť ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a som zvedavá, ako budú hlasovať odporcovia Izraela - dajú bodku k teroristom ?

prave preto som navrhoval zmenu v ankete. zdalo sa mi to "terroristi" trochu suggestivne, spekulativne azda aj zavadzajuce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

davam ani jednu ale asi skor som nakloneny na stranu "arabskych statov" aj ked to tiez nie je vyhra ....

tazko vidime do konfliktu a ako povedala GAME je tu velka dezinformovanost a absolutne nesuhlasim s politikou a "pravami" Izraela. Myslim si ze uz len zo samozvanej nadradenosti zidov s ktorou nesuhlasim (aj ked absolutne nie som antisemita) sa v tejto oblasti deju veci o ktorych zvysok sveta vela nevie a tak sa absolutne necudujem ze nie co take vypuklo (a nie je to po prvy krat). Samozrejme ale ako som hlasoval nemozem pridrziavat ani druhej strane pretoze opet ako tu bolo spomenute v tychto castiach sveta velmi prazi slnko a tak tito ludia po starocia prisli o vecsinu zdraveho rozumu a teda sa tak nejak dostali opet do dob starsich nez stredovek (ak vobec od vtedy nejako dalej pokrocili) a tam sa konflikty riesili jasne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dair mal asi na mysli to, ako sa zidia identifikuju ako communita vo svete, pripadne to ako sa sami definuju ako bohom "vyvoleny narod"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A aký má táto definícia vplyv na teba, či na iných ľudí? Prečo ťa zaujíma, ako sám seba definuje iný národ? Ubližujú ti? Antisemitizmus je vo svete hlboko zakorenený, ale nemá vôbec žiadne logické opodstatnenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale RoSo. nepovedal som, ze som antisemita. a dair dokonca povedal, ze antisemita nie je. nikto netvrdi, ze medzinarodne zidovstvo alebo samotny stat izrael niekomu z nas ublizuje.

 

len niektorym ludom sa nemusi pacit, ze boh, ktory je bohom vsetkych ludi a ma vsetkych ludi rovnako rad, by mal mat nejaky konkretny narod (alebo rasu) radsej alebo nejakym sposobom viac vyvolenu ako su tie ostatne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

L.E.G.von Trips má pravdu samozrejme že okolitý svet zaujíma, ako sám seba definuje nejaký národ...

od toho sa predsa dosť odvíja postoj toho okolitého sveta k tomu národu ...

touto otázkou sa zaoberáme v inej téme, prečo Židia žili dlhé stáročia po svete na okraji spoločnosti ... a čo dosiahli, akí sú životaschopní, bohatí a húževnatí ... ale nie jedineční a nie jediní vyvolení ...

 

takých, čo si mysleli, že sú vyvolení, už v histórii bolo ... vrátim sa k téme ...

 

dnes sa samozrejme objavili správy, že diplomati a svet chcú riešť vec pokojnou cestou... :

 

 

"Svetoví lídri, ale aj OSN sa snažia nájsť riešenie izraelsko-libanonského konfliktu, ktorý včera pokračoval silnou raketovou streľbou zasahujúcou civilistov v oboch krajinách.

 

... Izraelčania tvrdia, že o priebehu vojny rozhodnú nasledujúce hodiny. Ukáže sa, či si šéf Hizballáhu trúfne aj na útok na Tel Aviv. ... "

 

a ďalej z dnešnej tlače

 

"Nasledujúcich 48 hodín rozhodne o tejto vojne. Zhodujú sa na tom viacerí izraelskí vojenskí analytici a komentátori. Do 48 hodín sa ukáže, ako ďaleko je schopný zájsť šéf Hizballáhu Hassan Nasralláh. ...

... dôležité je, čo nakáže Nasralláhovi Irán. Ten je však ešte nevyspytateľnejší ako šéf Hizballáhu."

 

"... Hizballáh dostal od Iránu rakety Zelzal s doletom 200 kilometrov. Tel Aviv je od hraníc s Libanonom asi 130 kilometrov.

... iné možnosti napadnutia Tel Avivu: útok bezpilotného lietadla naloženého výbušninami. "

 

alebo pilotovaného... fanatických blbcov neubúda, tí akoby sa niekde kotili ... tak bude vojna, či nebude ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím že Izrael to už trochu preháňa, bombarduje už pomaly všetko.

 

Netreba zabúdať že Libanon nie je čistý moslimský štát, žije tam aj veľa kresťanov, ktorý majú významné postavenie v krajine.

 

Na druhej strane to nemení fakt že Hizballáh by mal byť úplne zničený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

našli telo izraelského vojaka, obyvateľstvo južného Libanonu evakuuje, zahraničie sťahuje svojich ľudí, prichádza prvá zahraničná pomoc, Kanada a USA stoja na strane Izraela, ... a ešte ďaľšie "novinky" si možno dnes prečítať či vypočuť ...

 

a samozrejme trpia zasa ľudia ...

 

 

ale jedna správa ma dostala :

 

Izraelská armáda zničila najvyšší most na Blízkom východe

 

Izraelské letectvo zničilo v piatok najvyšší most na Blízkom východe známy ako Mdairej. Informovala o tom polícia, podľa ktorej sa zrútila časť stavby v rozsahu dvesto metrov. Most, ktorý v roku 1998 slávnostne otvoril zavraždený bývalý premiér Rafík al-Harírí, sa týčil vo výške 70 metrov nad diaľnicou medzi Bejrútom a Damaskom. Most, na výstavbu ktorého bolo vynaložených 44 miliónov dolárov, sa stal terčom izraelských náletov už počas prvého dňa ofenzívy 12. júla, až piatkový útok však zničil dva piliere, čo viedlo k jeho kolapsu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno by aj v tomto pripade (myslim terajsiu vojnu komplexne) nezaskodilo, keby denniky prestali zahmlievat. Ja citam len SME (ktore je najlepsie celkovo) a to, ze aj u nich bola pouzita proteroristicka propaganda, ma dost zaskocilo. Respektive boli lenivi pockat 4 hodiny na oficialnu spravu.

 

http://www.sme.sk/c/2819651/Izrael-Za-kazd...esat-budov.html

http://www.israelnationalnews.com/news.php3?id=108224

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov