Skočiť na obsah

Aké knihy máte rozčítané?


Andulqa

Odporúčané príspevky

Tato tema ma napadla, ked som si uvedomila ze mam rozcitanych strasne vela knih, je to taky (zlo)zvyk z detstva, vzdy som citala viac knih naraz, obcas preto ze som nevedela vydrzat, obcas preto ze som proste zabudla ze som zacala citat nejaku knihu (nie preto zeby bola nudna, proste prisla dalsia a ja som sa na nu dychtivo vrhla) :)

 

takze moje rozcitane knihy su:

 

Hacija - Hirosimsky dennik (som spominala v nejakej teme)

 

Joanne Harrisova - Cokolada (uzasna kniha, slinky sa mi pri nej zbiehaju :))

 

Eoin Colfer - Artemis Fowl (na naliehanie priatela, mila knizka, ale Harry Potter sa mi paci viac:))

 

Charlotte Bronteova - Jana Eyrova (tuto knihu som citala uz raz, davnejsie, potom ako sme v skole mali uryvok v ucebnici, ktory sa mi velmi pacil, a teraz som si povedala ze si to precitam este raz)

 

Albus Dumbledore and the Everlasting Flame (to mam v mobile rozcitane, je to taky strasne super fanfic o malom Albusovi :lol: )

 

a teraz som si spomenula ze som zacala citat kedysi davnejsie tohto roku Draculu od Bram Stoker ;)

 

mala by som si v tom urobit poriadok ;)

 

Do pozornosti skalným čitateľom :

malá zmena v písaní o práve čítaných knihách :

 

po dohode s dozorom tejto témy phersuom k čítaným knihám pridávajte malé vysvetlenie, buď o autorovi, o diele samotnom, len trochu predstaviť, čo to práve čítate, v jednej - dvoch vetách, aby aj bežní čitatelia mali predstavu, o čom, z akého obdobia, od autora akej národnosti kniha je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez si vzdy rozitam kopu knih o potom nie a nie doctat.Momentalne su "len" tri:

Ch.Paolini-Eragon..celkom ma to chytilo,iked som rozhodne citala aj lepsie fantasy,ale je to citatelne

P.Johnson-Dejiny anglickeho naroda..toto bude este dlhe citanie :)

+dnes zacnem A.Christie-Po pohrbu uz sa tesim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám rada, keď mám rozčítanú viac ako jednu knihu, takže momentálne

 

Giulio Leoni - Mozaikový zločin

 

/vlastne popritom ešte Lingua Latina, pre stredné školy, musím veľa dobiehať :) :lol: /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Franz Kafka - Zámok. Odkedy sme ho brali v škole, vždy som si chcel nejaké jeho knihy prečítať celé /nie len tie chabé ukážky, čo boli v učebniciach/ a zatiaľ rozhodne môžem povedať, že neľutujem... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cokoladu uz mam precitanu, aj Artemisa Fowla, dokonca aj dvojku a dnes som mala plodny den, precitala som dve knihy a to Artemis Fowl 3 (Kod vecnosti) a Koji Suzuki - Spirala (pokracovanie Kruhu, su to paradne knihy :lol: )

 

(to tak vyzera ked je clovek bez kompu a netu, ale prospelo mi to, mohlo by takych dni byt viac resp mala by som sa prinutit viac citat :))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Michael Moore - Hlúpi bieli muži

rozprávanie nasratého bieleho američana, hnev na mocných jeho krajiny, na rezignáciu jeho krajanov...v niečom má ten chlap pravdu, ale zatiaľ mi najviac utkvelo v pamäti rozčulovanie kvôli tomu, že mu pravidelne neštartuje auto za 20 000 doláčov :lol: :) /ja by som mu doporučila vlastniť trabant, nech vie, čo je to kríž s autami/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vzdy mam rozcitanu nejaku odbornu literaturu, ci uz jazykovedu, formalnu logiku, matematiku, hudobnu teoriu, scripta, ucebnice.

 

beletriou som sa rozcitaval ked som mal tak 10 rokov, teraz uz na to nemam cas, aby som cital stovky stran vymyslenych dejov, ktore sa nestali a vyfabulovanych zivotov neexistujucich postav

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Prave mám rozčítane - Sir Arthur Conan Doyle - Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

Bruno Traven - Poklad na Sierra Maderre

Joseph Heller - Hlava XXII

Joachim Fernau - Ruže pre Apolóna

Adolf Hitler - Mein Kampf :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov