Skočiť na obsah

Aké knihy máte rozčítané?


Andulqa

Odporúčané príspevky

Johannes Mario Simmel (7.4.1924 - 1.1. 2009) bol rakúsky spisovateľ spoločenských románov.

 

Práve som dočítala román z roku 1952

Priznávam sa

 

Príbeh odohravajúci sa v Nemecku a Rakúsku v 50-tich rokoch. Hrdinom je zúfalý, bezmocný muž, ktorý sa dozvie o svojej nevyliečiteľnej chorobe.. hodnotí svoj život a vypovedá celý príbeh svojho života.

 

 

"Nemyslel som si, že ešte niekedy nájdem pokoj. Ale ja som ho našiel. Nemyslel som si, že ešte niekedy budem šťastný. Ja som šťastný. Žil som v nenávisti, nie v láske. Ale nenávisť je smrť. Láska je život. Už nechcem nenávidieť. Chcem konečne mi "

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chuck Palahniuk - Program pro přeživší

 

Tender Branson vyrostl v uzavřené komunitě přísné, puritánsky vedené sekty a tak jako mnozí jiní byl i on jednoho dne vyslán do "vnějšího světa", aby za stravu a byt vykonával různé podřadné práce. Když se k němu dostane zpráva, že členové sekty spáchali kolektivní sebevraždu, znamená to jediné: zabít se. Ostatní to udělali, někteří hned, jiní později. Vláda pro ně vytvoří speciální záchranný program, přesto zbylých členů valem ubývá. Po deseti letech zůstane Tender Branson jediným, kdo přežil. V té chvíli se stává prvkem byznysu, neboť agentura z něj "vyrobí" novodobého mesiáše…

 

velmi velmi dobre

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rayiner, to je dosť široký záber, 15+ :)

 

to je od cestopisov cez sci fi a Troch pátračov a Pána tragáčika a staré indiánky a nové bláznenie s upírskou literatúrou, prvé náučno populárne a konšpiračné príbehy až po slovníky anglicko slovenské všetko ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak...a začal som aj ja čítať... :)

 

Robert M. Pirsig - Zen and the Art of Motorcycle Maintenance (po česky Zen a umění údržby motocyklu)

 

Kultovní kniha americké literatury, podobně jako Kerouacův román "Na cestě" či Hellerova "Hlava XXII" s podtitulem "Zkoumání hodnot". Můžete ji číst jako strhující cestopis, filosofickou meditaci, napínavý thriller, anebo neobvyklou příručku pro motocyklisty... Kniha vyšla poprvé v roce 1974 a vzbudila doslova celosvětovou senzaci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm.. že 15+ :) Kámasútru :D

 

Mladý muž by si rád niečo prečítal, zatiaľ asi nemá záujem "poúčať sa".

Na Kamasutru má ešte "nejaký ten mesiac" čas, nemyslíš?! :smile2:

 

Rayiner, mohol si napísať aspoň oblasť, ktorá ťa zaujíma ... cestopisy, dobrodružné, krimi ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mladý muž by si rád niečo prečítal, zatiaľ asi nemá záujem "poúčať sa".

Na Kamasutru má ešte "nejaký ten mesiac" čas, nemyslíš?! :smile2:

 

Rayiner, mohol si napísať aspoň oblasť, ktorá ťa zaujíma ... cestopisy, dobrodružné, krimi ...

 

Pravda :) Rayiner, nenapísal oblasť, ktorá ho najviac zaujíma, môžeme len tipovať, a keďže mladý muž "15+" je dosť široký záber, tak myslím si, že na "učebnicu lásky", ak to náhodou ešte nečítal, tak má najvyšší čas. :)

 

Ak má rád horor, odporúčam knihu Geraldova hra, ktorú napísal Stephen King.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akurát som dočítala John Virapen: nežiadúci účinok: smrť

to bolo počteníčko...ak je aj čo len polovica toho pravda, tak sa lekárom treba vyhýbať oblúkom a lekárňam ešte viac...lenže mne kvapky do nosa pri nádche naozaj pomáhajú. ešteže tie tam nespomína.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, tiez som tou knihou bola nadsena a uz vydal dalsiu knihu v podobnom duchu. Po tu som sa nedostala este, ale asi obdarujem niektoru s mojich priateliek, a pak poziciam :)

Momentalne citam spolu s" Hitlerom" este knihu Projekt Sakkara - Andreas Wilhelm. Je z prostredia egyptologie a zaroven sa dotyka sektarstva v nasom tisicroci a okrajovo suvisi s templarstvom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Momentalne citam ekologicky naladenu milionstrankovu knihu Pomsta oceana - Frank Schatzing. Pribeh sa rozbieha na viacerych castiach sveta, ktore su pomerne ohrozene ci uz obrovskym lovom velryb a objavenim noveho druhu cervov, ktore sa zivia metanom z ladovcov. Som este len na zaciatku, takze neviem, ake to bude, ale poctivo citam.

Druhu knihu, ktoru mam rozcitanu je o analytickej psychologii Junga.

A tretia, kedze nikdy necitam len jednu dve je klasika Dievca Rosemarie - Erich Kuby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vilma, tiez som tou knihou bola nadsena a uz vydal dalsiu knihu v podobnom duchu. Po tu som sa nedostala este, ale asi obdarujem niektoru s mojich priateliek, a pak poziciam :)

 

tak už som aj tú druhú prečítala, naozaj je to podobné.

A dnes som dorazila "ôsmy deň stvorenia" - dočerta, zabudla som autora. :w00t:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Konrádová - Funkční histologie, Kapeller - Embryológia človeka :unudeny:

 

popritom vo vzacnych chvilkach citam Daniel Hevier - Správca podstaty

 

"Nenazývam tieto texty poviedkami. Poviedka je útvar pomerne presne definovaný a usiloval som sa prekračovať hranice tohto určenia. Mohli by sa teda nazvať neutrálne iba textami, ale ja som ich nechcel rozprávať neutrálnym spôsobom. Naopak, chcel som ich podať tak, ako keď sa do starého múru rýpe kúskom skla. A tak by som mohol svoj spôsob písania pomenovať ako vrypy do suroviny. Alebo ako vylomeniny, ak zabudneme na prvotný, komedianstský význam tohto slova. Vylomiť z podložia reality detail, zväčšiť ho tak, že prevýši význam celku. Pohrávať sa s neuskutočnenými, ale možnými alternatívami, realizovať aspoň v jazyku to, čo sa (zatiaľ) nestalo. Vrátiť rozprávaniu jeho ustanoviteľskú, stvoriteľskú potenciu."

D.H.

 

velmi mile "texty", take oddychove

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Tmavý kvet - John Galsworthy

Krásne a romantické. Celé zaláskované. Nechápem ako mohol muž napísať takúto knihu s takýmto štýlom písania.

 

"Potom spustil slávik svoje dlhé, plynulé klokotanie, v mladom obilí zapískala sluka. A noc opäť dumala v tichých korunách stromov a v ešte tichších hlbinách vody. V dlhých prestávkach čosi vzdychlo či zašelestilo, ozvalo sa čľapnutie, ľahké ako pierko, či výkriky sovy na love. A jej dych bol ešte vždy horúci a plný ťažkej vône, lebo ešte nepadla rosa ..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Umberto Eco - Pražský hřbitov

 

 

Devatenácté století překypovalo mnoha tajemnými a strašnými událostmi: nevyřešená a záhadná smrt Ippolita Nieva, Protokoly sionských mudrců, notoricky známý podvrh, který později inspiroval Hitlera k rozpoutání holocaustu, Dreyfusova aféra a četné intriky za účasti tajných služeb rozličných národů, zednářů, jezuitských spiknutí, stejně jako ostatní události, jejichž pravdivost nebyla nikdy prokázána, ale které poskytly bohatý materiál pro 150 let staré fejetony.

 

Kniha Pražský hřbitov je příběh, ve kterém všechny postavy - s výjimkou té hlavní - skutečně existovaly, včetně hrdinova pradědečka, autora záhadného dopisu Abbému Barruelovi, jenž odstartoval vlnu moderního antisemitismu. Jediná fiktivní postava novely (která nicméně připomíná mnoho skutečných lidí, dokonce těch dnešních) se stává autorem rozličných výmyslů a spiknutí, a to vše na pozadí vyjímečného coups de théatre, podzemních stok plných mrtvol, lodí, které explodují v oblasti soptícího vulkánu, opatů ubodaných k smrti, notářů s falešnými vousy, hysterických satanistek, černých mší a podobně.

 

sice som len prvych nieco vyse 50 stran presla, ale zatial dobre citanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hypnotizer je blud..na Larssona nema ani zdaleka

 

Druhy pocin Keplerovcov - Zmluva podla Paganiniho je daleko lepsia

 

ja citam Rubas pre slavika..stary dobry Dalgliesh a este pribalove letaky liekov..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov