Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

- fakt ma dostal jeden dieľ PowerWEEk-u, kde ukázali, že v USA TV normálne vysvetlujú pravidlá a čo je aký faul

a tí Amíci tak uznanlivo pokyvolali hlavami, že aká je to zaujímavá hra :lol:

Tam akurat nejaky sedliak so sirakom pride hrat na gitare! Akoze nic proti hokejovemu Nashvillu, ale hokej sa dostava do miest, kde tomu prd rozumeju.

Len skoda, ze kanadsky dolar je oproti americkemu slabsi....

presnnneee tak :)

nuž o tom to predsa je ... Nashvill má vďaka širákom a gitarám peniaze na novú zábavku menom hokej ... premýšľali, čo za svoje peniaze ešte nekúpili ... a múdre hlavy prišli na to, že aha, hokej !

šport a peniaze

možno by ste si tiež kúpili hokej, mať tie doláre :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to fakt nechutné

napríklad taký PENS by sa mali sťahovať do Las Vegas :lol:

to jak keby sa CELTIC presťahoval do Monaco-a

 

ešteže CANS a Toronto majú výsadné právo, že ich nemôžu nikdy predať do iného mesta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Celkom to sem nepatrí, ale ... keďže téma "spí" aj tak dosť dlho, je možné trošku zmeniť jej smer.

Šport a peniaze, to predsa spolu súvisí ... vo viacerých smeroch.

 

V každom športe hrajú prím peniaze, ale asi nielen v Číne je tomu tak, že pokiaľ je športovec aktívny, pokiaľ dosahuje výsledky, žije si na výslní a sponzori sa hrnú, aby sa tiež priživili na jeho úspechoch.

 

Ak sa však výsledky prestanú dostavovať, či nedajbože sa športovcovi stane nejaký úraz ...

... všetci dávajú ruky preč.

 

Zdroj: špičkového čínskeho gymnastu našli na ulici ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že peniaze v športoch v každom páde, v každom možnom športe, každej možnej krajine a v každom množstve ...

o nedostatku a tunelovaní je jedna strana, o prefinancovaní druhá, a tretia :)

 

v takej opozícii k čínskemu gymnastovi ...

 

Americký časopis vyhlásil Jágra za 9. najväčšieho gamblera

 

Jaromír Jágr patrí medzi desiatku najväčších gamblerov športovej histórie. Rebríček týchto "hriešnikov" priniesol americký magazín Complex. Podľa neho je česká hokejová hviezda na deviatom mieste.

...

Magazín pripomína, že jeden z najlepších útočníkov v dejinách NHL kedysi dlhoval 950-tisíc dolárov spoločnosti CaribSports, ktorá zo stredoamerického štátu Belize prevádzkuje stávkovanie na internete. Podľa vtedajšieho kurzu išlo v prepočte o viac ako 1,2 milióna eur. V roku 2003 tiež čelil obvineniu z krátenia daní vo výške 3 milióny dolárov.

 

Čítajte viac: http://hokej.sme.sk/c/5988749/americky-casopis-vyhlasil-jagra-za-9-najvacsieho-gamblera.html#ixzz1Ss3Hmsft

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Ak sa "vrchnosť" chce našim úspešným športovcom chváliť, neváha okolo neho obletovať, potľapkávať ho po pleciach, hlavne, aby sa "sama zviditeľnila"! Ale preto, aby sa úspešný slovenský športovec naozaj mohol doma cítiť aj ako úspešný a oceňovaný ... to už tabuľkový systém neumožňuje!

 

Tento príspevok je asi práve o tom, že cyklistika je šport,

ktorý by si, aj práve vďaka našim mladým úspešným cyklistom zaslúžil oveľa väčšiu podporu.

 

Úspešný slovenský cyklista Peter Sagan nedostáva od štátu na prípravu žiadne peniaze. Môžu za to tabuľky, podľa ktorých sa podpora vypočítava - rátajú sa iba umiestnenia na majstrovstvách sveta a Európy. Prestížna Tour de France nie je "tourminátorovi" nič platná.

Máme skvelého cyklistu – Petra Sagana (23). Závidí nám ho celý svet, ale keď príde na platenie, nedáme mu ani cent. Výnimkou nie je ani jeho príprava na svetový šampionát v cestnej cyklistike v Toskánsku, ktorý štartuje už 22. septembra. Dôvod? Naši štátni úradníci majú „svoje“ tabuľky. A tie rodákovi zo Žiliny šokujúco odkazujú: Nemáš výsledky, zabudni na peniaze!

„Nielen Sagan, ale ani Velits nedostávajú žiadnu dotáciu. Je to smutné. Rozprával som sa na túto tému s ministrom školstva Čaplovičom, ktorý chcel viditeľne pomôcť a prisľúbili nám zmenu. Vlani som na podnet práve pána Čambala poslal žiadosť o dodatočnú dotáciu na prípravu. Išlo o sumu 160-tisíc eur. A výsledok? Zamietnuté!“ neveriacky krútil hlavou Privara.

Slovenský cyklistický fenomén Peter Sagan sa pripravoval aj s Petrom Velitsom na svetový šampionát za vlastné. V otázke financovania rodák zo Žiliny zrejme rezignoval.

Zdroj: http://www.pluska.sk/sport/ostatne/sagan-z-troch-milionov-sportovcov-od-statu-nedostava-ani-cent-tabulky.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

obrovské peniaze, ktoré sa točia v lukratívnych športoch, sú často peniaze "boli, nie sú" ...

aj vychyteným športovcom idú učiť akú takú finančnú gramotnosť, tí menej gramotní čoraz častejšie prichádzajú z miliónových ziskov na mizinu ...

 

vždy som mala pocit a názor,  že sa tam točia príliš prehnane veľké peniaze.

 

http://sport.sme.sk/c/7447764/aj-100-izbova-vila-ci-dvojmilionova-vana-sportovcom-chyba-financna-gramotnost.html
/článok je ešte pod pijanom - je tam spomenutý každý šport, kde sa prelievajú enormné sumy /

 

 

post-3-0-06629500-1413885395.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Pripravuju nejaky zakon o financovani sportu.

 

Bežných občanov sme sa pýtali, čo je dôvodom nízkeho zapojenia obyvateľov do športu. S výnimkou možnosti “obmedzujúce zákony”, ktorú skôr občania nepovažujú za dôvod “nešportovania” slovenskej verejnosti, podporila väčšina respondentov vždy inú ponúknutú možnosť, pričom najviac respondentov vidí problém v nedostatku športovísk pre verejnosť (až 76%), resp. cyklotrás v meste (69%), ako aj v nedostatočnej propagácii športu zo strany štátu (73%). Veľmi zaujímavú sebareflexiu ponúka jedna z odpovedí, v ktorej až 69% bežných občanov uviedlo, že dôvodom “nešportovania” je aj nedostatočná výchova k športovaniu v rodine.

http://www.ucps.sk/clanok--2772/Anketa_k_navrhu_zakona_o_sporte_splnila_svoj_ucel_.html

 

 

Urobili aj nejaku anketu. 

 

Podla mna sportovisk je malo, a ak su, su zavrete. Propagacia sportu - nedavno som cital ,ze Slovensko dalo minuly rok viac penazi na propagaciu vedy ako na vedu samotnu. Co tu chcu propagovat?

 

Hm skor za tym bude ta posledna odpoved. 

 

----------

Inak skusil narychlo najst - bola stranka o 2 percentach.  Kolko za jednotlive roky dostali jednotlivy ziadatelia penazi - presiel som si vsetky nase organizacie co tam boli(neboli vsetky).  Podla mna je to celkom sposob prerozdelovania. Ak by tam neboli velke organicazie co vedia pridelit aj 20 milionov, ale co som pozrel u nas gympel dostal 5000 eur - to sa mi nezda malo - 1500 futbalovy klub , 4000 volejbalovy, 2 apol psi utulok. Proste ludia podporia to co povazuju za dolezite za podporu.

 

Inak som si pozrel aj ine mesta - aspon tie co boli - Bratislavsky, Kosicky ani Popradsky gympel v tom roku nedostal viac ci ovela viac ako to Revucke.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

opakuje sa hodne škandalózny prípad Zuzulovej, ktorú dnes podporujú Francúzi, vďaka jej manželovi.

 

niekto by mi mohol objasniť, koho vlastne financuje Slovenská lyžiarska asociáca, koľko členov má, čo robia, a aké berú za to platy.

 

Zjazdári Adam a Andreas Žampovci reálne zvažujú, že budú reprezentovať inú krajinu, kde im vytvoria lepšie podmienky na prípravu ako na Slovensku.

 
vôbec sa im nečudujem, rovnakým peklom si prešla svojho času Zuzulová, Žampovcov financujú rodičia. vrcholových športovcov.
 
Nula eur dostal na túto sezónu. Chce reprezentovať inú krajinu.
 

nech ide, kamkoľvek, tam, kde ho vedia oceniť. len potom naďalej nezabudnime financovať Asociáciu, jej existencia je zjavne odôvodnená a dôležitejšia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ze nedostal slubene peniaze samozrejme v poriadku nie je. A nejdem obhajovat stat ani asociaciu. To je kapitola sama osebe.

 

Ale ani to nie je v poriadku ze vyplakava do medii a vyhraza sa odchodom. Zuzulova ma narozdiel od neho spickove vysledky, ona ma pravo stazovat sa a ziadat. On dosiahol co? Za jedno 5.miesto (uspech to je, beriem, ale jediny) ziada 400000? A ten mladsi ktory nema absolutne ziadne chce peniaze zaco? Z nasich dani na jeho zabavku? Keby bol taky skvely za akeho sa ma, davno ma kopu sponzorov a nepotrebuje drankat peniaze od statu (ano na nejake ma samozrejme narok). Tenista dostava peniaze len za uspechy na turnajoch. Inak na seba nezarobi. Nech zmeni povolanie a ide chlapec robit do fabriky ked sa mu nepaci. Ako normalny clovek, nikto ho nenutil byt lyziarom. Ani ta asociacia.

 

Dalsia vec, ziadaju to zanho rodicia. On je nesvojpravny? Alebo nevie napisat jeden list? Alebo to mozno ani nebol jeho napad a dostal to od otecka prikazom.

Keby mal pravidelne vysledky, nech mu daju aj miliony. Kludne s tym budem suhlasit. Ale toto uz prehnal.

 

Ved nech ide, koho to zaujima? V zahranici to ale ruzove mat veru nebude tak ako si to predstavuje.

Rusi si ho zoberu. Daju mu tie peniaze. Ale naivitu bokom, ked tie lepsie podmienky nepretavi do vysledkov, dlho vysmiaty nebude. Za rok, dva mu kopnu do riti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tým súhlasím, ok.

Žampa nie je svetová jednička, ale umiestňuje sa relatívne dobre a prijateľne.

 

akcent je ale na Asociácii ... neviem nájsť, kam sme písali svojho času anabázu Zuzulovej - že Žampa plače či neplače, je jedno, reprezentuje, očakávajú sa od neho aké-také výsledky na úrovni, nejakú aj má, vyššiu možno nedosiahne, netuším - ale peniaze nedostal.

 

Zuzulová otvorila boľačku, a pamätám si, že ma to vtedy hodne vytáčalo. síce zostala, ale dodnes to poriadne nepredýchala. a je stále medzi skutočne dobrými. to, čo s ňou Asoicácia robila, nemala robiť. rozvírilo to vtedy vody poriadne, ale kal sa usadil a zasa spokojne zahníval.

 

či sú Žampove požiadavky premrštené, aj podľa mňa sú, ale to je teraz tiež jedno.

 

celá Asociácia je s vysokou pravdepodobnosťou teplučký zrejúci hnoj, aj to len jedného kúska jedného vrcholového športu. prehádzať vidlami a pustiť tam vzduch by bolo načase.

 

takýchto kôp hnojísk je tu na mraky. financujeme to všetci, živíme obrovité príjemné bašty funkcionárov.

 

potom sa ale kdekto bude od vlády až po krčmy rozčuľovať, že slovenskí športovci nedosahujú výsledky.  celá nadstavba a príprava a financovanie a záľahy funkcionárov sú nakrivo. neefektívne a preplatené a preľudnené. 

už roky rokúce počujem v športe slovo "funkcionár", a chce sa mi zvracať.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To aka ta asocia je nekompetentna sa vie už davno. Aj pred Zuzulovou. A nie je v ramci športu zďaleka jedina.

Ale načo sa hra na urazeneho a na nejaku obeť? A načo vykrikuje kade chodi ako on ide preč? Čo tym chce dosiahnuť keď im da nejake ultimatum? Čo čaka že sa mu bude niekto doprosovať aby ostal? Keď je presvedčeny že mu tam inde bude lepšie tak nech sa vezme a ide. Ma na to plne pravo. Ale načo to vykrikuje do sveta?

Upozorniť na (ne)fungovanie asociacie je jedna vec, to je v poriadku. Ale ide o spôsob.

 

Inak sranda bude keď mu tie peniaze daju a ostane. Potom bude na nejakej olympiade či MS hrdy reprezentant Slovenska. Už ako by som to videl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ano, a Žampa kričal zrejme dosť hlasno, už ho ide riešiť aj pán preceda. a to je tak všetko, nech ho riešia ako chcú. nejako to vyriešia, keď nie, pôjde preč, v podstate je mi to jedno.

u Zuzulovej mi to nebolo jedno.

 

ide mi o slovenský šport, slovesnké financovanie a slovenské športové asociácie a regimenty slovenských športových funkcionárov.

 

ja viem, že o Asociácii sa vedelo dávno pred Zuzulovou, ktorá ale aj dnes podáva skvelé výkony, NAPRIEK Asociácii a jej systému financovania športovcov a športov.

ide mi o to financovanie. akéhokoľvek športu.

vieme, že takéto asociácie a funkcionári debužírujú ako prisaté prasiatka na financovaní štátom.

z času na čas niečo, niekto začne kričať, niečo podchytia novinári, hovorí sa o tom, a zvyčajne to aj zhasne.

nič sa nedeje, a náš šport a športovci vďaka légiám funkcionárov idú do kytek. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna 400 000 je dost prehnana suma na hocijakeho sportovca - ako naklady aby ten sport mohol robit na urovni. Teda isto mu to nefinancuju rodicia. To by uz dosial na to museli dat miliony.

 

Rayen tebe ten Zampa co urobil? Dost mimo nazory. Hlavne ze Zuzulovej by si dal aj miliony.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie nie su to mimo nazory. Su uplne legitimne. Nemozes porovnavat Zuzulovu so Zampom. Nebud smiesny. Tu si mimo ty a riadne. Zuzulova je spicka, Zampa je v lepsom pripade priemerny pretekar. Ved sa pozri na vysledky ake dosahuje ona a co dosiahol on. Ked bude mat vysledky potom moze pytat peniaze. Zaco a naco ich chce? Aby mal na vylety?

Zle si cital. Miliony by som dal kludne aj jemu. Lenze neviem zaco, on si ich nezasluzi. Zivit darmozracov (takych je viac) je v poriadku? Akurat ze ti ostatni aspon drzia hubu a krok ked uz nemaju vysledky.

 

Co mi urobil? Nic. Len nech sa sprava ako chlap nie ako rozmaznane decko. Ked chce ist prec, ma moznost. Ziska to co chce. Tak kde je problem? Preco potom vyplakava? Na jeho mieste som davno prec. Ale nebudem zalovat a vyplakavat po novinach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://sport.sme.sk/c/7709991/nemienim-sa-s-vami-natahovat-odkazal-zampa-lyziarom-pomoct-mu-chce-fico.html

O tomto clanku dnes som nevedel. Nemal som cas.

 

Jemu ide len o prestup zrejme.

 

Ja to tak velmi nesledujem a sa tomu nerozumiem - ale na olympiade mal asi lepsie vysledky ako Zuzulova? Mozno sa pletiem.

 

On nechce peniaze,lebo vie ze ziadne nedostal a nedostane - chce ist prec a nechce aby mu nejaka nasa asociacia robila problemy.

 

Inak mna Zampa tiez nezujima.

 

A Zuzulovej by som mal tiez kvoli preco davat miliony?

 

Tenisti si na tie "vylety" musia zarobit na turnajoch. Musia byt aspon ciastocne uspesni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zuzulova bola zranena, na poslednej olympiade nebola.

 

On nechce peniaze,lebo vie ze ziadne nedostal a nedostane - chce ist prec a nechce aby mu nejaka nasa asociacia robila problemy.

Ale ved prave o to ide. Nech sa zoberie a ide prec. Bodka, nic sa nedeje. Nikto mu v tom nebrani. Ani ta asociacia. Ved nema ziaden dovod. Ale naco okolo seba pri tom tak kope nohami? Co tym akoze sleduje? Aby ho niekto prosikal a doprosoval sa?

Mal poziadat a v tichosti odist. A potom oznamit, "idem prec". Nepovedal by som ani ň. Ale nie takto ako to robi teraz.

 

Este raz. Zuzulova je spickova svetova pretekarka. Ona dosahuje vysledky pravidelne a tym krajinu skutocne zviditelnuje. Ona ma narok ziadat peniaze. Ale Zampa je kto? A to nielenze on, ale aj jeho brat ktory nikdy nic nedosiahol. Akym pravom ziada peniaze on? Ved je aj kopa inych ludi aj mimo sportu ktori nas reprezentuju lepsie. Vedci, umelci, podnikatelia.... Preco oni nemaju narok na dotaciu, ale sportovci ano?

Ale to nie je len o Zampovi. Takych sportovcov je kopa, aj horsich ako on ktori ziju z nasich penazi. Len akurat oni nechodia za novinarmi vyplakavat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ha,,, Marino Mersich "prvý muž slovenského zjazdárskeho hnutia, ktorý alpský úsek riadi s podporou vedenia celej asociácie aj po tom, ako ho vlani na jeseň na členskej schôdzi jej delegáti odvolali." (cit. z toho isteho clanku)

mohli by mi byt vsetci ukradnuti, keby (vo vseobecnosti) nebrali z nasich dani

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každa minca ma dve strany. Jeho sice odvolali, ale nebolo to uplne v sulade so smernicami zväzu. Preto nechce odisť, možno je aj v prave. A korunu tomu dava aj to že na jeho miesto bol zvoleny prave Žampa starši. Takže napokon to vyzera na obyčajny vykonštruovany osobny spor a pravda teda môže byť niekde uplne inde. Smrdi to. Nakoniec to vedenie ani nemusi byť nekompetentne ako sa nas stary Žampa snaži presvedčiť.

Ministerstvo tam poslalo kontrolu, tak uvidime čo zistia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

http://www.ta3.com/clanok/1058813/sport-a-peniaze.html

 

Tu je nejaka diskusna relacia - ja som to dlho nevydrzal pozerat - nabavilo ma to.

 

Ja neviem ani ci sme klub - ti mladi futbalisti - ci nie. Ale mne nechyba nic - mladi chodia na turnaje. mladi asi polovicu treningu si zahrali na hlavnej trave - oni ju neposkodia. Ale tam nechcu pustat starsich od pripraviek - teda sa vraj nedostanu ani na vedlajsiu plochu.

 

Teda ja niekedy nechapem ani rodicov - co chcu. Preco su nespokojni mi to nevysvetlia. Som MFK pustil cez 200 euro na 2 percentnej dani - ze som ich radsej mohol pustit do zachoda. Nechapem - tu nejde o vystatovnanie a ztych 200 bolo mojich 50 - ostatne boli od ludi co im to bolo jedno. Ale bud to prenajimatelovi vysvetlim - ale bo pride aj o deti aj o peniaze. A potom ak ti mdrlanti to myslia vazne - spravme si vlastny klub - co mame peniaze raz nepojdeme na dovolenku a zaplatime 2000  a budeme mat svoje ihrisko. Ja by som to pustil schalanovho fondu - chces hrat futbal? myslis to vazne? Nechapal by to - ale bol by akcionarom a este ani nezacal hrat futbal. :D  ja by som aj na dovolenku mohol ist.

 

------------

je to ta opakovana sranda - teraz je to este lepsie - ja osobne nemam problem s ihriskami - ja si zahram skoro kedy chcem(kedy chcem trenovat) - ale ze cez 20 sikovnych chalanov nema kde trenovat? A pritom ihrisk je tu po######. TO je na nepochopenie.

 

---------

Zuzula tiez dobre trepal -ze mlades strati vzory  17 rokoch. Banda tupcov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sporte ide - ci v sporte su dolezite aj peniaze.

ALe....

 

Nečakaný piaty euroligový titul pribudol do zbierky svetoznámej slovenskej ženskej basketbalovej trénerky Natálie Hejkovej.

http://sport.pravda.sk/loptove-hry/clanok/351719-hejkova-vystupila-na-basketbalovy-olymp-final-four-vyhrala-aj-s-prahou/

 

 

 

Ja som zazil jej prve dve uspechy a vidno ze to nebola nahoda.  Na svete asi nenajdeme lepsieho trenera v tejto kategorii. JE TO SLOVENKA. Nechcel som to napsat velkymi ale asi tak musi byt. Gratulujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov