Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

NEVADIIIIIII!!! :)

Aspon si pokecame o tom, ze kto ma aky napoj najradsej ;)

Ja pivko ( Kozel, Kelt, .... ) Vodqu, Gin, Becherovka.........to staci :) ;) ;)

 

Teraz v piatok som bol tiez pekne sepaleny :lol: Ale bola prca ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pivo s vodkou je jeden z najväčích zabijákov :) poznám to na vlastnej koži (alebo hlave?).

 

Inak čo sa týka piva a vodky, ak ste videli tú ruskú rozprávku Mrázik (čo určite hej), tak na konci keď tá babka rozpráva epilóg, tak tuším povie: "... aj ja som na tej svadbe bola, vodku s pivom som pila..." si vždy poviem, "eeeej babka ty si musela byť dobre zošrotovaná!" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zacina sa nieco diat co sa mi nepaci, ked som bol pit minuly stvrtok,minuly piatok a tento stvrto ka vcera ani raz som si nepamätal cestu domov a nebyt fotiek tak si ani nespomeniem...a toto sa mi predtym nestavalo aby som mal take vypadky, mal by som si dat nachvilu pauzu s pitim.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cizy,

 

to by si rozhodne mal ... nechcem ťa strašiť, keď ti to chutí, daj si .... ale s rozumom .... nie že vidím vodku a rozum zostane na dne fľaše ...

ber to ako prvé upozornenie, organizmus ti niečo oznamuje ... ani takýto mladý chalan sa nemôže ničiť beztrestne :) :lol:

 

tak si daj pohov, kamoš :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"1. Počiatočná fáza alkoholizmu

Začiatok požívania alkoholických nápojov má spoločenský motív takmer u všetkých pijanov, teda i u budúcich alkoholikov. Budúci možný alkoholik pripisuje svoju úľavu skôr okolnostiam spojeným s pitím ako pitiu samotnému i keď vyhľadáva také príležitosti, pri ktorých sa pije. Skôr alebo neskôr si však uvedomuje vzťah medzi dosiahnutou úľavou a požitím alkoholu. Jeho pitie nemá za následok výlučne opitosť, ale dosahuje pri ňom práve ten stupeň opojenosti, ktorý mu zaručuje, že je zbavený svojich nepríjemných stavov.

 

 

2. Prodromálna ( varovná ) fáza alkoholizmu

Postoj človeka k alkoholu sa mení v tom zmysle, že pivo, víno a destiláty sa stávajú látky, ktoré potrebuje. Alkohol sa stáva nutnosťou. Ak si začne uvedomovať, že sa jeho pitie vymyká bežnému pravidlu, dostavujú sa u neho pocity viny a preto sa odmieta napr. zúčastňovať rozhovoru, kde je reč o nadmernom pití. Nejde ale o opitosť s hrubou motorickou poruchou. Chybujúce stopy v pamäti nazývame „ okienka“ alebo „palimpsesty“. Sú to stavy, ktoré môžu vzniknúť i u inak priemerného pijana, ak sa výnimočne opil a bol pri tom práve v stave duševnej a telesnej vyčerpanosti.

V konečnom období tejto fázy začína alkoholik viac menej pravidelne strácať kontrolu alebo mieru vo svojom pití, ktorú až doposiaľ vo väčšine prípadov mal. Varovná fáza môže trvať spravidla niekoľko rokov.

 

 

3. Kruciálna ( rozhodná ) fáza alkoholizmu

Strata kontroly alebo miery v pití znamená, že ako náhle pijan vypije napr. malú dávku alkoholického nápoja, cíti potrebu piť ďalej, potrebu, ktorú pociťuje ako fyzickú nutnosť. Keď sa pijan zotaví z opitosti, opije sa znova po niekoľkých dňoch alebo týždňoch. V tomto období charakterizovanom stratou kontroly pijan dokáže abstinovať dlhé týždne aj mesiace.

Alkoholik sa totiž domnieva, aj keď to nechce priznať, že stratil svoju pevnú vôľu a snaží sa presvedčiť sám seba, že ju znova nájde. Zároveň s touto stratou kontroly začne pokročilý alkoholik racionalizovať, odôvodňovať svoje pitie a produkuje bežne známe alibi alebo dôvody na pitie. Následkom svojich úvah dôjde pijan totiž k presvedčeniu, že vina nie je na ňom, ale na ostatných ľuďoch. Začína agresívne chovanie najčastejšie voči členom rodiny.

Rozháraná nálada a myslenie, výčitky, rozpory medzi túžbou piť a predsa len plniť

svoje povinnosti, strata sebaúcty, pochybnosti a opäť presvedčenie samého seba, že je všetko v poriadku, privedú alkoholika jedného dňa do takého duševného rozpoloženia, že sa musí „napiť“ niečoho už ráno, aby bol toho dňa vôbec schopný práce. Ranný dúšok je znamením, že kruciálna fáza na ceste pijana končí a že prichádza fáza terminálna.

 

4. Terminálna fáza alkoholizmu

Stále sa stupňujúca potreba alkoholu, ktorá sa začína ráno a končí večer, premôže nakoniec posledný pijanov odpor. Opije sa uprostred pracovného dňa a jeho opitosť trvá niekedy aj niekoľko dní za sebou, dovtedy pokiaľ nie je úplne vyčerpaný.

Rozvinutý a pravidelný abúzus znamená degradáciu pijana i poruchy myslenia a následné vzniká duševná choroba zavinená alkoholizmom. Významným príznakom tohto štádia je znížená tolerancia, nedefinovateľný pocit strachu a pomočovanie. Sebazložitejší systém racionalizácie sa rozpadá a alkoholik priznáva svoju porážku a bezmocnosť.

Klinické skúsenosti však ukázali, že vedomie „porážky“ môže byť navodené už dávno pred tým, než sa objaví spontánne a že je možné s úspechom zakročiť aj v iných fázach."

 

sa tam niekde spominaju aj tie vypady pamate... sak nik nevravi nepit, ale trosicku s mierou, sa zabavit, uvolnit, a nemusim stiahnut liter vodky, tym si clovek nevydobije uctu ani obdiv okolia... este snad u pubertalnej mladeze, to tak plati, ze "aha, on vypil 10poldecakov a nic mu neni, to je frajer... "

 

aj ja som si vypila, aj si vypijem, ked je chut a prilezitost a je fasa.. ale ja mam v sebe nieco ako "klapku" ktora ked uz mam dost, tak sa zavrie a ani za boha nepijem, lebo by som sa pozvracala.. a to je uz potom skoda penazi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cizy nech ťa boh chráni keď mi ešte raz ožratý napíšeš na ICQ. Nie že by mi to nejako špeciálne vadilo, ale keď vidím že u teba je v poslednej dobe sviatok byť triezvy, tak by si mal začať nad tým uvažovať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to mam taktiez super.....u mna tiez je taka "klapka" ze uz dost a nic do seba uz nedostanem.....DAKUJEM TI KLAPKA!!! :lol:

A inac....nemusim toho vela vypit...stacia mi 2-3 pivka....nejake 3-4 pohariky za celu noc a konec......a to som teraz napisal maximum.....niekedy aj vinko si dam...cervene, biele a aj varene.

A myslim si, ze je maximalna kravina, ze ked dakto vypije 10 poldecakov, ze je frajer.......skorej ho lutujem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejde o frajerinu, ide o to ze sa idem rozbit, vypit 10 poldecakov, teda pol litra vodky mi nerobi problem, na poslednom post stretku som vypil s darkmanom 12, ale na moju lahku vahu je to dost, ale da sa vpohode este kym som rozpity

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

" nejde o frajerinu, ide o to ze sa idem rozbit, vypit 10 poldecakov ... "

 

 

keď tu nejde o frajerinu :) ... čo je to, že "idem sa rozbiť " ? chceš snáď povedať , že to nie je frajerina ? frajerina je už to, ako to hovoríš ... ty sa ideš proste rozbiť ... a v dvadsiatke výpadky a okná, a rovnou cestou k delirium tremens ... no ale nech .... hlavne, že ty sa ideš rozbiť.... :lol:

 

frajerina z toho len tak kričí, kamarát ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlastať... na to by vás bolo... :)

 

Inak keď sme s cizym a linkmanom chlastali na chate, tak keby som vám povedal po koľkých vodkách cizy šablil tak dopadnete asi takto: ;) :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no teda minuly rok /skolsky/ som pila inu ligu :lol:

este ze nie som tento rok na intraku :) .... uz takmer abstinujem...ak nepocitam nejake to vinecko na vylepsenie chuti, ci na zdvihnutie elanu na diske....pripadne nejaka "babska vodka"...decentne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov