Jump to content
11 10 2013 Chrobák (2)
 
© Bohus

11 10 2013 Chrobák (2)


Bohus
 Share

Copyright

© Bohus
From the album:

Rôzne pozoruhodnosti

  • 81 images
  • 0 comments
  • 47 image comments

Photo Information for 11 10 2013 Chrobák (2)

Taken with NIKON COOLPIX P510

  • 7.1 mm
  • 10/1250
  • f f/3.3
  • ISO 100
View all photo EXIF information
 Share


Recommended Comments

Cez okno vošiel jeden malý, ale zaujímavý a inteligentný chrobáčik. Vybral sa na prieskum po latke dekoračnej rohože na stene. Keď zbadal, že sa naňho dívam, skočil hneď za rohož a asi dve minúty sa nedialo nič. Potom vyliezol a pokračoval v ceste. Chytil som ho do škatuľky zo zápaliek, dal na papier a prikryl pohárom. Keď po pár minútach vystrašený pobehoval a zistil, že je v pasci, chvíľami predstieral, že nie je živý, stuhol a vtedy som sa ho pokúšal odfotiť zblízka. Väčšinu snímkov som musel vymazať, lebo keď videl, že pohár je preč, hneď sa rozbehol a snímka bola nevydarená. Musel som ho často prikrývať pohárom a vystihnúť tie tri sekundy jeho nehybnosti po odložení pohára.

 

Keď som ho po fotení položil na vonkajší okenný plech, nech ide von na lúku pred bytovkou, už mi neveril, že ho chcem naozaj pustiť na slobodu. To už tam dlhú chvílu nepohnute stál a nehýbal sa. Bol asi presvedčený, že sa ho znova chystám zakryť pohárom, keď sa pohne. Ale nakoniec som ani nezbadal, kadiaľ zmizol. Zrejme skočil rovno do trávy pod oknom.

 

Obdivujem tieto malé tvory, aké sú životaschopné, hoci ich hmyzie oko a ich mozgové centrum im umožňuje vidieť zrejme len nejaké svetlá, tiene a nejasné obrysy bez detailov. Aj to je zaujímavé, že vedia o existencii nebezpečia a tento poznatok už musia mať vrodený.

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy