Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  522
  Total Entries

Hospodárenie

 • entries
  9
 • comments
  82
 • views
  21,486

Hospodársky plán 8.2021-7.2022


Tomáš

6,374 views

 Share

Píšem ho síce priskoro lebo najprv by sa malo dokončiť predošlé obdobie, ale to už je na fullovku vyplánované lebo väčšina sa už splnila a čaká sa len na poslednú vec ktorá by sa mala podariť. Ak by náhodou nie tak sa to presúva do ďalšieho programovacieho obdobia. V prípade ak by nevyšla posledná položka z predošlého plánu tak sa presúva sem. Aj napriek tomu za toto obdobie nieje toho veľa na programe. Materiálne som dovybavený a tak je v pláne už len zub (alebo dokončenie chrupu) a vodičák C+E, KKV a ostatné dokumenty ktoré potrebuje profi vodič aby mohol začať vykonávať svoju profesiu. Tu je jediná prekážka že by to mohli zablokovať lekári ale môžem mať aj šťastie a prejdem. Treba si uvedomiť aj to že u MHD berú psychotesty veľmi prísne keďže to je najvyšší stupeň profivodiča že vezie ľudí a hazarduje so životmi. Možno na bežný nákladiak sa nekladú až také prísne kritéria, možno je to aj tým že som na testy šiel po nočnej, aj to môže mať vplyv na koncentráciu, a aj to že je rozdieľ ak ide o testy priamo u dopravcu ktorý si na tom dá záležať alebo u nezávislého psychológa ktorý možno bude mať dobrú náladu, možno si chce len zarobiť, tak privrie očko. Ceny sa tu môžu meniť ale papiere na vodiča zhruba tak cakompak by 2500€ malo stačiť. Zub by bol do tej tisícky asi, ale plánujem aj naďalej opravovať chrup t.j. dať si rovnátka atď. Neviem čo to stojí ale skonzultujem a upresním cenu. Ale predpokladám že ďalších 2500€ minimálne. Takže potrebujem 5000€ napoly na realizáciu tohto programovacieho obdobia. Plánované je to tak že do júnovej výplaty rátam so starým programovacím obdobím a od augustovej (aby sa zachovala tradícia keďže aj to prvé obdobie sa začalo augustom) tak by to mohlo vyzerať takto:

 • August -> 300€ = zubný fond a 100 = vodičák.
 • September -> 300€ = zubný fond a 100€ = vodičák (stav fondov 600€ zubný, 200€ vodičák).
 • Október -> 300€ = zubný fond a 100€ = vodičák (stav fondov 900€ zubný, 300€ vodičák).
 • November -> 100€ = zubný fond (stav 1000€ a realizácia), 100€ vodičák (fond vodičáku 400€).
 • December -> 100€ spúšťanie chrupového fondu a 200€ na vodičák (z dôvodu vianočných výdavkov sa príspevky do fondov dočasne upravili. Stav: 100€ chrupový fond, 600€ vodičák).
 • Január -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák (po vianociach sa príspevky upravia takto z dôrazom na vodičák) Stav: 200€ chrupový fond, 900€ vodičák.
 • Február -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 300€ chrupový fond, 1200€ vodičák.
 • Marec -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 400€ chrupový fond, 1500€ vodičák.
 • Apríl -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 500€ chrupový fond, 1800€ vodičák.
 • Máj -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 600€ chrupový fond, 2100€ vodičák.
 • Jún -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 700€ chrupový fond, 2400€ vodičák.
 • Júl -> 100€ = chrupový fond, 100€ = vodičák. Stav: 800€ chrupový fond, 2500€ vodičák.

V ďalšom programovacom období sa navýši chrupový fond lebo posledná taká väčšia životné méta u mňa bude repasovanie chrupu na čo odídu stovky eur. Keďže ja neplánujem vzťah, ženu, rodinu, deti, tak ďalšia budúcnosť už bude jednoducho plánovateľná a to obdobie už bude venované zabezpečeniu sa na starobu. Možno ešte príde jedno programovacie obdobie na repasovanie chrupu a potom už žiadne plány už len normálne žiť a všetko odkladať na starobu.

 Share

16 Comments


Recommended Comments

secretka

Posted

Vyzerá to tak, že tvoj plán sa ešte skôr ako začal zrútil ako domček z karát.

Pokiaľ o niečom snívaš, je to OK. Všetci by sme niečo chceli, máme niečo vysnívané, akurát o tom snívame iba vo svojom vnútri.

Niekto by chcel nový domček, iný sníva o dovolenke v exotickej krajine, ďalší by chceli vidieť Veľký čínsky múr, niekomu sa páči akrobatický rock and roll a veľmi by to chcel aspoň vyskúšať, keď už nie závodne tancovať, ale ... a tu je to velikánske ale. Každý si veľmi dobre uvedomuje aké sú jeho možnosti a schopnosti, a tak sú jeho sny naozaj iba snami.

Pokiaľ o svojich snoch píšeš v blogoch, je to ešte OK. Aj keď sa to snažíš písať ako reálny plán, musí ti byť úplne jasné, že nasporiť také množstvo peňazí ako píšeš v texte, získať vodičák C+E, KKV ...

... to všetko pre teba nebude ani s odretými ušami žiadna realita, je iba tvoj krásny sen.

 • Thanks 1
Link to comment
Sniper

Posted

:hufi:

ja som si ani nevšimol, že je tu ďalší plán a dokonca na celý rok haha.

Citát

Treba si uvedomiť aj to že u MHD berú psychotesty veľmi prísne keďže to je najvyšší stupeň profivodiča že vezie ľudí a hazarduje so životmi.

A uvedomuješ si, že touto vetou si sa na psychotestoch práve dokonalo odpísal? :lach: ty si fakt trkvas.

Link to comment
game

Posted

stačil jeden hysterický výstup navyše, a plán, ktorý bol aj tak nereálny, zmizol zo sveta úplne.

stačí jeden zamestnávateľ, ktorý si povie, že ide znižovať stavy. stačí jeden, ktorý povie, že 50 ročných ide nahradiť mladými. stačí hľadať prácu nie za pásom... a stačí úplne nereálny sen stať sa profivodičom v MHD a na medzinárodných kamiónoch...
stačí čokoľvek... také je to jednoduché.
preto namiesto plánovania treba konať, keď sa dá a kým to ide. ukladať to po tých ohrdnutých 10 -50 - 100 eur, kým to ide...&
ok, niečo sa splnilo... keď si potom hladoval.
ja viem, že je to pre teba ťažké, Tomáš, ale plánov si už mal neúrekom.


sic transit gloria mundi

Link to comment
Tomáš

Posted

Dňa 13. 5. 2021 at 16:39, Sniper napísal:

A uvedomuješ si, že touto vetou si sa na psychotestoch práve dokonalo odpísal? :lach: ty si fakt trkvas.

Môze byť že nie vždy to zbabrem zlým vyplnením otázok v psychoteste. Napríklad psychologička v MHD nepovedala presne kde som slravil chybu len spomenula že táto práca nieje pre mňa vhodná, a že môžem skúsiť o dva roky a mám viac šoférovať. Tým možno naznačila že som chybu urobil na tej najlahšej časti, na simulátore (nieco ako počítačová hra) že boli simulované situácie že predbieham a išlo o to že kedy by som začal predbiehať, kedy by som sa zaradil, kedy by som začal brzdiť keď vchádzam do križovatky. Snažilo som sa robiť tak ako v reále. Veď jazdím normálne nerobím také že brzdím so škrípajúcimi gumamy tesne pred križovatkou ale postupne spomalujem, alebo nepredbieham ako šialení ponáhlači že skoro frontálna zrážka on ajtak ide... Ale ten simulátor zaznamenáva všetko že blíži sa križovatka alebo obiehanie a kedy by som vyhodil smerovku, nesmiem ani príliž skoro ani príliž neskoro. Iba si myslím že na tom som pohorel keď vravela že mám viac šoférovať.

Druhý prípad. Toto je pointa Sniper. Že brat povedal. Nech skúsim ísť na šoférsky psychotest len tak zvlášť a keď ho spravím, budem vedieť na čom som a podľa toho ďalej plánovať. Tak som šiel v našom meste za nezávislým psychológom čo toto robí a už len ako som sa vypytoval že či môžem urobiť len skúšobný test, že nechcem certifikát len tak prejsť testom či na to mám vyskúšať si... A on ma hneď začal od profesie odhovárať a to sme sa videli len 5 minút. Asi už na základe toho že som sa také niečo pýtal, ako psychológ videl že som neistý alebo také niečo. Väčšina ľudí tam ide rovno na vec že potrebujem obnoviť certifikát alebo urobiť si ho k vodičáku a hotovo. Už len tým že som sa vypytoval, som už bol divný v jeho očiach. Študovaný psychológ si všíma všetko aj drobnosti, prejav, on nájde aj v reči či je človek neistý a podobne. Veď v kriminálkach vidím že psychológovi stáčí ak človek 5 minút rozpráva a už odhadne jeho osobnosť, náladu, duševný stav... Alebo len sa mu predstaví, podajú si ruky a už vie odhadnúť človeka.

pred 14 hodinami, game napísal:

stačil jeden hysterický výstup navyše, a plán, ktorý bol aj tak nereálny, zmizol zo sveta úplne.

Tak základ na splnenie každého sna je príjem a to stabilný a dlhodobý príjem. Tak logické že nezamestnaný rieši najprv to aby bol zamestnaný a potom idú plány tohto typu. Na ne si treba aj zarobiť. Len ja robím tam chybu že ak som uz stabilnejšie zamestnaný zaspím na vavrínoch a mám pocit že tento stav je trvalý, nič sa nemôže stať a tak míňam kade tade. Už len z pobytu v amazone kam som nikdy nepatril, som mohol mať zrealizované minimálne toto. Taký plat už mať nebudem. Najlepšie finančné roky som premrhal a zostali mi len kilá na vyše.

Link to comment
Sniper

Posted

Prosím ťa, nefantazíruj o vodičáku C, D, E, ty na to nemáš, ja už teraz viem, že tebe by som nezveril ani kolobežku a to som ťa ešte ani nevidel. Stačí mi čítať tvoje hlody. Toto sú fakt jalové diskusie o ničom.

Link to comment
Tomáš

Posted

Ale na základe názorov by sa nemal človek odsudzovať. Aj človek ktorý píše veci s ktorými nesúhlasís môže byť dobrý v šoférovaní.

Link to comment
Sniper

Posted

Problém je, že všetky tvoje názory boli doteraz len o ničom nevypovedajúce kecy.

Link to comment
Proteus

Posted

Dňa 20. 5. 2021 at 9:31, Tomáš napísal:

Tak základ na splnenie každého sna je príjem a to stabilný a dlhodobý príjem. Tak logické že nezamestnaný rieši najprv to aby bol zamestnaný a potom idú plány tohto typu. Na ne si treba aj zarobiť.

Prosím ťa, netrep už k.k.tiny. Ty si mal dlhodobo nadštandardný stabilný príjem. Prežral si ho, tak nehľadaj výhovorky. Ty keby si aspoň raz bol chlap a nie baba a priznal si chybu. Nie, ty sa tu budeš hrať na chrumkavého, ako na splnenie snov treba stabilný príjem. Kde v riti si bol s tými tvojimi rečičkami, keď si pracoval v amazone? No? Dobre všetci vieme, tak si odpusti tieto tvoje drísty už raz a navždy. Si tam kde si pre tvoje správanie, myslenie a výhovorky. TY NIE SI SCHOPNÝ UROBIŤ PRE SVOJE LEPŠIE ZAJTRAJŠKY ABSOLÚÚÚTNE NIČ. Tam sa zatvor do izby a plačkaj aký si chudáčik. Na druhej strane si daj facku ale poriadnu za to, ako si sa tu vyhováral, vlastne zdôvodňoval, že ty nechceš nič dokázať lebo však komfortná zóna a tebe sa z nej nechce preč. Tak ti treba. Je to výsledok tvojho konania a myslenia. Zaslúžiš si presne to, čo máš. Nič si neurobil pre to, aby si sa mal lepšie. NIČ!!!!!!

 • Thanks 1
Link to comment
Sniper

Posted

Taký vtip na dnešné predpoludnie:

Citát
 • Jún -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 700€ chrupový fond, 2400€ vodičák.
 • Júl -> 100€ = chrupový fond, 100€ = vodičák. Stav: 800€ chrupový fond, 2500€ vodičák.

Nože ty chrupový fond, koľko máš? :zubiska:

 • Haha 1
Link to comment
Tomáš

Posted

Nič. Ale nerátal som s odchodom z amazonu. Tie plány sú za predpokladu že sa počas celého sporenia nič nestane a budem mať stabilne rovnaký príjem.

Link to comment
Sniper

Posted

Však v Amazone si mal 3 roky stabilný príjem a stav konta je 0€. Tak aké zase predpoklady??

Link to comment
Tomáš

Posted

Ale počas tých rokov v amazone som mal vydieračky, charitu, platil výpalné CTS-ke, splácal pôžičku mimoriadnymi splátkami... Tak som myslel že stabilné zamestnanie a úplne bez problémov že všetky peniaze sú iba pre mňa. Nepriživuje sa na nich nikto ďalší.

Takže pôjde sa z opačného konca. Nenapíšem že ako to celé bude a aké sumy budú v určitých dátumoch... Ale naopak. Napíšem až budem niečo mať že aha toľkoto mám odložené. Dávam si poslednú šancu. Ak to nedám tak u uznám že na to nemám.

Link to comment
Proteus

Posted

Bože, ty máš toľko výhovoriek, až to bolí. Keď si nemal stabilné zamestnanie, tak preto si nemohol sporiť, keď si mal, tak tu boli iné elementy, ktoré ti v tom bránili. Kedy už napíšeš, že ty si ten hlavný element, ktorý proste nechce sporiť, pretože keď odložíš 50EUR, znamená to pre teba menej dobrôt? Však si priznaj, že ty nechceš odkladať, pretože bude menej žrádielka. Každý to tu vie, každý, iba ty sa tu oháňaš rôznymi výhovorkami. Netreba na nič čakať, nemáš na to. Všetci dobre vieme, že neodložíš ani halier. A ak aj áno, o mesiac všetko stopíš. Toľko hospodárskych plánov tu bolo, toľko rečí a čo sa stalo? Nemáš nič. 

Link to comment
Sniper

Posted

Dňa 13. 6. 2021 at 2:44, Tomáš napísal:

Dávam si poslednú šancu. Ak to nedám tak u uznám že na to nemám.

Nuda. Ty si aj tak nájdeš dôvody, prečo si nemohol sporiť, namiesto toho, aby si hľadal spôsoby, ako usporiť. Máš 40 a nemáš nič. Ja byť tebou, tak od nervozity nespávam, čo bude so mnou, keď budem dôchodca.

Link to comment
game

Posted

kým mu bude žiť brat, ani nezbadá, že sa mu zmenil status... mať takéhoto brata je požehnanie.
tento jelito si ho ani nezaslúži... :(

Link to comment
Proteus

Posted

Aká to mala byť naposledy akcia? Barbadosa? Už sa v tom strácam. Ešte ju ani nespustil a už ľahla popolom. Vlastne milkou, oškvarkami a litrami malinovky. Šetrenie počká, teraz sa chce cítiť kviko ako v raji. No čo @Tomáš, už ti je dobre? 40 ročný hotový chlap. Teda vypasený až do nechutnosti. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy