Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  520
  Total Entries

Hospodárenie

 • entries
  8
 • comments
  60
 • views
  19,393

Hospodársky plán 8.2021-7.2022


Tomáš

2,673 views

Píšem ho síce priskoro lebo najprv by sa malo dokončiť predošlé obdobie, ale to už je na fullovku vyplánované lebo väčšina sa už splnila a čaká sa len na poslednú vec ktorá by sa mala podariť. Ak by náhodou nie tak sa to presúva do ďalšieho programovacieho obdobia. V prípade ak by nevyšla posledná položka z predošlého plánu tak sa presúva sem. Aj napriek tomu za toto obdobie nieje toho veľa na programe. Materiálne som dovybavený a tak je v pláne už len zub (alebo dokončenie chrupu) a vodičák C+E, KKV a ostatné dokumenty ktoré potrebuje profi vodič aby mohol začať vykonávať svoju profesiu. Tu je jediná prekážka že by to mohli zablokovať lekári ale môžem mať aj šťastie a prejdem. Treba si uvedomiť aj to že u MHD berú psychotesty veľmi prísne keďže to je najvyšší stupeň profivodiča že vezie ľudí a hazarduje so životmi. Možno na bežný nákladiak sa nekladú až také prísne kritéria, možno je to aj tým že som na testy šiel po nočnej, aj to môže mať vplyv na koncentráciu, a aj to že je rozdieľ ak ide o testy priamo u dopravcu ktorý si na tom dá záležať alebo u nezávislého psychológa ktorý možno bude mať dobrú náladu, možno si chce len zarobiť, tak privrie očko. Ceny sa tu môžu meniť ale papiere na vodiča zhruba tak cakompak by 2500€ malo stačiť. Zub by bol do tej tisícky asi, ale plánujem aj naďalej opravovať chrup t.j. dať si rovnátka atď. Neviem čo to stojí ale skonzultujem a upresním cenu. Ale predpokladám že ďalších 2500€ minimálne. Takže potrebujem 5000€ napoly na realizáciu tohto programovacieho obdobia. Plánované je to tak že do júnovej výplaty rátam so starým programovacím obdobím a od augustovej (aby sa zachovala tradícia keďže aj to prvé obdobie sa začalo augustom) tak by to mohlo vyzerať takto:

 • August -> 300€ = zubný fond a 100 = vodičák.
 • September -> 300€ = zubný fond a 100€ = vodičák (stav fondov 600€ zubný, 200€ vodičák).
 • Október -> 300€ = zubný fond a 100€ = vodičák (stav fondov 900€ zubný, 300€ vodičák).
 • November -> 100€ = zubný fond (stav 1000€ a realizácia), 100€ vodičák (fond vodičáku 400€).
 • December -> 100€ spúšťanie chrupového fondu a 200€ na vodičák (z dôvodu vianočných výdavkov sa príspevky do fondov dočasne upravili. Stav: 100€ chrupový fond, 600€ vodičák).
 • Január -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák (po vianociach sa príspevky upravia takto z dôrazom na vodičák) Stav: 200€ chrupový fond, 900€ vodičák.
 • Február -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 300€ chrupový fond, 1200€ vodičák.
 • Marec -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 400€ chrupový fond, 1500€ vodičák.
 • Apríl -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 500€ chrupový fond, 1800€ vodičák.
 • Máj -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 600€ chrupový fond, 2100€ vodičák.
 • Jún -> 100€ = chrupový fond, 300€ = vodičák. Stav: 700€ chrupový fond, 2400€ vodičák.
 • Júl -> 100€ = chrupový fond, 100€ = vodičák. Stav: 800€ chrupový fond, 2500€ vodičák.

V ďalšom programovacom období sa navýši chrupový fond lebo posledná taká väčšia životné méta u mňa bude repasovanie chrupu na čo odídu stovky eur. Keďže ja neplánujem vzťah, ženu, rodinu, deti, tak ďalšia budúcnosť už bude jednoducho plánovateľná a to obdobie už bude venované zabezpečeniu sa na starobu. Možno ešte príde jedno programovacie obdobie na repasovanie chrupu a potom už žiadne plány už len normálne žiť a všetko odkladať na starobu.

1 Comment


Recommended Comments

secretka

Posted

Vyzerá to tak, že tvoj plán sa ešte skôr ako začal zrútil ako domček z karát.

Pokiaľ o niečom snívaš, je to OK. Všetci by sme niečo chceli, máme niečo vysnívané, akurát o tom snívame iba vo svojom vnútri.

Niekto by chcel nový domček, iný sníva o dovolenke v exotickej krajine, ďalší by chceli vidieť Veľký čínsky múr, niekomu sa páči akrobatický rock and roll a veľmi by to chcel aspoň vyskúšať, keď už nie závodne tancovať, ale ... a tu je to velikánske ale. Každý si veľmi dobre uvedomuje aké sú jeho možnosti a schopnosti, a tak sú jeho sny naozaj iba snami.

Pokiaľ o svojich snoch píšeš v blogoch, je to ešte OK. Aj keď sa to snažíš písať ako reálny plán, musí ti byť úplne jasné, že nasporiť také množstvo peňazí ako píšeš v texte, získať vodičák C+E, KKV ...

... to všetko pre teba nebude ani s odretými ušami žiadna realita, je iba tvoj krásny sen.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy