Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  522
  Total Entries

Hospodárenie

 • entries
  9
 • comments
  80
 • views
  21,130

Nová analýza


Tomáš

1,360 views

 Share

Zistil som že moja závislosť je silnejšia ako ja a tak neni skoro žiadna šanca že sa to zmení. 

Aj keď mám výpadky a nedopriavam si, všimol som si že ak mi náhodou kvapne nejaký paniaz (brigáda, zber, niečo predám) tak namiesto toho aby som si to zadelil na zostávajúce dni do výplaty, si radšej zahodujem a potom som zase o vode toľko dní, kým nezoženiem ďalšie peniaze.

Avšak že odíde celá výplata na jedlo je mýtus. Po zaplatení režijných nákladov, z toho zvyšku mám ešte stále položky ako benzín, občas niečo nepotravinové čo je každý mesiac iné napr. jeden mesiac obuv, ďalší zubár, ďalší poistka na auto, ďalší súčiastka atď. Proste že niesom každý mesiac u zubára či nepotrebujem servisovať auto každý mesiac ale ak to rozložíme na celý rok, tak každý mesiac sa nájde nejaký nepravideľný výdavok.

A až ten zvyšok ide na jedlo! Koľko vlastne také hodovanie stojí? Aký drahý je Tomášov žalúdok v skutočnosti? To ideme práve zistiť!

Aby sa bolo od čoho odraziť, aby som vedel koľko vlastne musím zarobiť, musím vedieť priemer svojej spotreby. Boli tu síce fotky z nejakých návalových nákupov za 15-20€ ale to nieje reálne na každý deň. Takže môj nový experiment spočíva v tom, že po nejakej silnejšej výplate si všetko doprajem bez obmedzenia ako si to predstavujem ja. Nebudem schválne kupovať niečo navyše ale normálne pôjdem prirodzene tak ako by som to bežne robil. To všetko spíšem a dostanem sumu z ktorej sa viem odraziť. Potom sa môžeme baviť že či to je 200, 300, 400... nevieme, uvidíme!

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Uz je vazne smiesne, ze v kazdej takejto analyze splietas o zubaroch. Ved ty nemas ani na zubara. Aj na to si chces zobrat pozicku. Tak co trepes, ze zubar. 

Link to comment

Ty sam, s tvojim terajsim prijmom  v bratovom lacnom byte, zbere zeleza a spracovani veci, ktore bezne robis, by si mal mesacne odkladat stovku a este pri tom dostojne a sluzne zit. 

Finito. To je jedno, kolko minas na potraviny. Vzdy je to privela.

Link to comment
chlapeczjuhu

Posted

Nevieme? Vieme...

Uvidime? Uvidime, urcite uvidime.

A co uvidime?

Lófasz.

 • Like 1
Link to comment

Bohužiaľ chlapeczjuhu má pravdu lebo stále mám len ten lófsz nič viac...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy