Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  522
  Total Entries

Hospodárenie

 • entries
  9
 • comments
  80
 • views
  21,130

Dekáda 10.4.-10.5. 2019


Tomáš

2,078 views

 Share

Tak dám po novom. Keďže musím s peniazmi povinne hospodáriť i keď povolila už uzda, dá sa to aj úplne jednoducho. Vždy napíšem koľko peňazí mám k dispozícii a koľko som minul. Z toho sa to dá ľahko zistiť kde sú chyby. V komentároch vždy aktualizujem alebo v blogu je na úpravu príspevku neobmedzený čas?

 

Teraz je taký systém že dostávam týždenné prídely po 50€ a ostatné zostáva pod dozorom. Troška sa mi podarilo na tajňasa spraviť nákup za 38€ ale v tom bolo viac vecí t.j. aj nekonzumovateľné. Dva sety ponožiek čo je jeden set 5 párov. Také topánky ľahké na leto. Kinderčokoládový zajac (to je obdoba toho kindermikuláša) teda zloženie a veľkosť rovnaké len iná figúrka. Taký banánový nápoj müllermilch, kinder pingui, 3 cesnakové pečivá, 18 deka študentskej salámy, póllitrová coca cola.

 

Week 1
Zatiaľ k dispozícii na míňanie 200€ / týždenný prídeľ 50€ / minutých 38€ / zostatok 12€ (v sobotu idem na cigánsku pečienku a čapovanú červenú malinovku).

 Share

8 Comments


Recommended Comments

....
na ponožky a topánky si mohol pýtať extra prídel od toho, kto drží tvoje peniaze.
obliecť sa musíš aj ty, to je logické.
to nemuselo byť preboha na tajňáša... to čo je za politiku?

 

ty si ovšem nemohol odolať... ke´d už ponočky a topánky, tak aj blbosti...

kinderzajaca si mohol odpustiť, drahé je to jak šľak a nechutne sladké, fuj. kúp si mlieko a sprav si kakao alebo rozmixuj v ňom jeden banán a mám müller milch jak lusk za pár centov.

coca colu si mal vynechať. ešte furt cola? kúp si sirup a zarábaj vodu so sirupom. už zasa vyhadzuješ peniaze von oknom. na nezdravé blbosti - samozrejme.

Link to comment

Už som kúpil sirup. Za komunistov sa to volalo pressótea a teraz je to pod názvom rumový čaj a ten mi chutil vždy tak už robím hento. Colu už nepijem na dennej báze ale vtedy som si ju slávnostne kúpil keď som bol v obchode. A zajaca tak isto. Odkedy sa stali prúsery nebol prísun sladkostí ani coly a myslel som si že za nejaké mesiace sa organizmus preorientuje a nebude po tom túžiť. Aspoň to tvrdí veda. Ja som však chytil absťák ako vo filmoch alkoholici že im žena zakáže piť a oni abstinujú aj mesiac ale vždy niečo vymyslia že si schovajú peniaze na chlast... Babka vyprávala príbeh že jedného tiež tak držala žena na uzde pred alkoholom a že on si schoval dvadsať korunačku do rúry kormanu bicykla (že keď dal dole madlo tak v tej rúre to mal zastrčené) raz mu ukradli bicykel. Našli ho a dotyčný ho nechcel vrátiť tvrdil že to nemôže byť jeho bicykel tak on dal dole madlo a bola tam dvadsaťkoruna tak dokázal že je jeho.

Link to comment
Sniper

Posted

Nejaké peniaze má bokom a namiesto toho, aby si ich odložil na horšie časy, tak kúpi kinderčokoládového zajaca :trapny: no ale s debilom ťažko.

Link to comment
Proteus

Posted

Úplne by stačilo napísať Tomáš: "dostal som absťák, musel som jednoducho kúpiť." bodka. Bez tých drbnutých vysvetľovacích komentárov. Každý normálny človek tu vie, čo je abstinenčný príznak. Každý ho máme v niečom. Či už v jedle, alkohole, cigaretách, športe..... Nie sme sprostí. Nám nemusíš vysvetľovať ako 5 ročným. My na rozdiel od teba chápeme veci a problému.

 

Keď sa chystáš abstinovať, je to na celý život. Ani alkoholik po 20 rokoch nie je vyliečený. Je iba abstinujúci alkoholik, ktorý nepije 20 rokov. Mozog nezabúda.

Z 200 EUR si si mal odložiť 50 E na sporenie a hospodáriť so 150.

Link to comment

Otázka len pre game a snipera. 50€ považujete za optimálnu sumu na sporenie?

Link to comment
Proteus

Posted

my ostatní sme čo od macochy? Či náš názor neberieš? Či si myslíš, že sme dementní na sporenie?

Optimálna suma je taká, ktorú si môžeš dovoliť. malo by ísť cca o 10% z tvojho čistého príjmu. Ja som ukladal v minulosti 100 EUR. Teraz len 50,nakoľko manželka už nemôže pracovať a živím dvoch, čoskoro troch...

Link to comment

Nie, len oni sú takí najaktívnejší s peniazmi. Počul som už rôzne štatistiky na odkladanie že koľko percent má ísť na výdavky a koľko na sporenie. Bol aj taký graf. Takže cca 50-60€ a bolo by tých 10% a niekde som počul že by sme mali mať na účte odloženú sumu troch platov, alebo toľko aby sme pól roka vyžili.

Link to comment
Sniper

Posted

V tvojom veku by si si minimálne 50€ mal odkladať ako dobrovoľný príspevok do II. piliera. Odporúčam skôr 70€ a dávať prakticky všetko do indexových fondov. Predpoklad je taký, že takýmto postupom by si si mohol nasporiť na dôchodok relatívne slušnú sumu. Ale keďže si dement a Cigánom teraz splácaš pôžičku 68€ či koľko, tak ďalších 70€ pri tvojom spôsobe života bude dosť veľká výzva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy