Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  522
  Total Entries

Hospodárenie

 • entries
  9
 • comments
  80
 • views
  21,184

November (skúška)


Tomáš

2,518 views

 Share

Urobil som experiment keďže ma zaujímalo koľko čoho išlo na čo. Zmenil som trochu štýl zapisovania. Trojitá kategória (príjem/výdaj/zostatok) je absolútne presná a prehľadná ale v mojom prípade za normálnych okolností (keď si nepožičiam, nejdem na "lov" s magnetom, nepredám nejaké haraburdy) tak mám príjem iba raz za jeden kvartál ktorý trvá od 15 dňa v mesiaci do 15 dňa nasledujúceho. Takže stĺpik príjem by bol ze bežných okolností prázdny. Zostatok ľahko zistím keďže viem že dostanem napríklad 500€ a to je všetko čím disponujem a len z toho sa ráta dole kým neprídem k nule a tam skončím.

 

Nový systém spočíva v tom že sú farebne kategorizované, kým zelená znamená bežnú stravu, oranžová len sladkoti (bez nápojov) a červená ako farba výstrahy tie sladené nápoje. Tak som každý nákup zrealizovaný za poledné dni rozpísal a zrátal podľa kategórií že na čo isšlo koľko peňazí.

 

experiment.jpg

 

Už pri pohľade na sumy vo farebných políčkach je nadmieru jasné že viac išlo na sladkosti ako na normálne jedlo a najviac išlo práve na to najhoršie teda sladené nápoje! Poďme teda k číslam:

 

Spolu: 28,64 €
Sladkosti: 7,54 €
Bežné: 10,33 €
Nápoje: 10,77 €

 

Sladkosti a nápoje spolu: 18,31 € (ktoré mohli byť v prasiatku) x12 mesiacov = 219,72 ušetrené za rok.

 Share

10 Comments


Recommended Comments

Tento farebny system si pisal teraz presne od akeho datumu po aky datum?

Dobre to vidim, je to 5 dni?

Link to comment

Áno 5 posledných dní. Takže potrebujem zhruba minimálne 50€ týždenne (keď za 5 dní strelím skoro tricku) iba na život inák by som bol v mínuse. To len v lepšom prípade lebo desinka denne už je 70 ale pri všetkej skromnosti aj 50 na týžden by ako tak stačilo.

 • Downvote 1
Link to comment

10EUR denne? To ako vážne? S tým, že ideš v práci na obed? A ešte aj tak si schopný minúť 10 EUR denne? Nepoviem cez víkend, ale cez pracovný týždeň? Tebe chlapec musí dobre .ť z toho cukru.

Link to comment

Nacotam máš toľko milky a kinderov a džúsov coly a navyše z automatu 1.20 za jeden hotdog no vidíš preto nemáš peniaze.

Link to comment

Tak sa nauc mily Tomas pocitat, ked je to 5 dni, lebo si to zobral velmi velkou skratkou.

Mesiac nemá 5 dní.

 

Tak pocitaj znovu. Za 5 dni na sladkosti 18,31 eur. Mesiac ma ovsem cca 30 dni... tak to musime vynasobit: 5x6= 30... az takto dostaneme cely mesiac - cize aj tie vydavky na sladkosti za 5 dni musime vynasobit siestimi:

 

18,31 x 6 = 109,86 To je za mesiac.

 

A teraz ide za rok: 109,86 x 12 = 1318,32

Takto, mily Tomas, toto je spravny vysledok - viac, nez 1300 eur odide len na sladkosti.

 • Upvote 1
Link to comment

Milá game, lenže to nie sú peniaze hneď tu a teraz. To sa tomášovi vôbec neoplatí hádzať do prasiatka. Čo tam po tom, že by túto sumu mohol mať o rok. Čo odloží na sladkostiach preje v bufetoch, kebabizniach a iných podobných zariadeniach. To by tie peniaze musel dať hneď mame, nech mu ich odkladá.

 

Inak, pekná sumička. To by si už mal Tomáš aj perfektný bike. Lepší ako ja. To už stojí za zváženie. Už by si nemusel závidieť, už by si ho mohol mať. O rok.

 • Upvote 1
Link to comment

lenže zádrhel je práve v tomto:

lenže to nie sú peniaze hneď tu a teraz

Keby som ich mal hneď tak si kúpim krásny bicykel. Lebo 1300€ nemám naraz pokope a nikdy som ich ani nemal... Ale 50 centov či 1 euro mám vždy po ruke a za to si môžem urobiť radoť kexíkom hneď v tom momente bez čakania.

 • Downvote 2
Link to comment

Tak co v kuse vyplakavas? Spravas sa ako rozmaznane decko, ktore nevie vydrzat a vsetko chce hned. Preto nic nemas a nebudes mat.

Link to comment

Práveže to je to permanentné šťastie lebo každým zjedeným kexíkom mám tých 5-10 minút šťastia, ale kým by som dosiahol ten bicykel to by som musel trpieť 12 mesiacov. To je to lebo ak mám len jedno jediné euro tak coca colu si viem dať v tom momente a urobiť si radosť. Ale čkať kým bude 1300€ však to je zabijácky dlhá doba.

 • Downvote 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy